Skip to content

V blízkosti New Yorku leží ostrov plný mrtvých!

Hart Island je menší ostrov v těsné blízkosti města New York, konkrétně části Long Island. Tento nenápadný ostrůvek sloužil v 19. století jako hřbitov a je na něm pohřbeno přes milión lidí. Právě sám Hart Island se ale nyní stává obětí přírodního jevu eroze, díky čemuž se dříve pohřbené ostatky odkrývají a dostávají na povrch.

Hart Island má rozlohu něco málo přes 100 akrů a už od roku 1868 sloužil městu jako místo, na kterém se pohřbívala neidentifikovaná těla nebo mrtví, jejichž rodiny si nemohly dovolit zaplatit pohřeb. Výjimkou nejsou na Hart Island ani masové hroby.

S těmi se přestalo až v roce 1881, někteří mrtví jsou tu ale pohřbíváni dodnes, a to v části ostrova která je v omezené míře přístupná veřejnosti. Na sebe je tu v neonačených rakvích pohřbeno okolo tisícovky těl ročně.

První kostry byly objeveny již v polovině března, kdy bylo na břehu ostrova sebráno přes 150 lidských kostí. Na břeh se kosti dostaly z nedalekého srázu, který se právě díky erozi pomalu ale jistě hroutil.

Místu se okamžitě začalo přezdívat pláž kostí. Melinda Hunt, která vyfotografovala první odhalené ostatky uvedla, že kosti na ostrově prostě vyčuhují ven ze země.

V posledních několika letech postihlo ostrov několik záplav a silných bouří, které měli na jeho půdní stabilitu nemalý vliv. Obzvláště na místa se staršími pohřebišti. Archeologové nyní plánují ostrov pravidelně navštěvovat, prozkoumávat ta nejnarušenější místa a s finanční podporou od města New York je zajišťovat tak, aby mohly ostatky mrtvých zůstat na svém místě co nejdéle to bude možné.

Foto: livecience.com. Video: YouTube (Chasing News)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …