Skip to content

Utajená krása USA. Vydejte se do pralesů a k sopečným vulkánům

Tento článek je reklamním sdělením

Sopky, pralesy, hluboká jezera a stromy, vedle kterých se každý z nás cítí jako malý trpaslík na obrovské planetě, která nepřestane překvapovat svou krásou. Za tím vším můžete vyrazit do USA.

Pro ty, kteří se už nabažili ruchu Velkého jablka, sanfranciských kopečků a neonů Las Vegas máme tip na cestu po americkém západu, který zvídavým cestovatelům nabízí příležitost objevit trochu jinou, méně známou tvář Ameriky.

 

K americkému nejhlubšímu jezeru
Kdysi dávno tu byl vulkán Mazama, nyní vás ale čeká plocha v barvě královské modři, která vám jistojistě na chvíli svou krásou vezme dech. Crater Lake je nejhlubším jezerem v USA a klidná hladina s ostrůvkem uprostřed vítá každého návštěvníka, který se sem rozhodne zamířit. Celé jezero lemují skalnaté vrcholky tyčící se k nebi, které byly kdysi okrajem kráteru.

Milion akrů kouzelného lesa
Národní park Olympic není pro většinu lidí při plánování dovolené v USA vysoko na seznamu. Proč je to škoda zjistíte ale hned, jakmile vstoupíte mezi stromy. Park se nachází 140 kilometrů od Seattlu a je opravdu okouzlující, milovníkům přírody ho doporučují ii zkušení průvodci z CK Go2. Stovky odstínů zelené a magická zákoutí v krajině pokryté mechem, to je v Hoh Rainforest a Quinault Rainforest téměř učebnicový příklad deštného pralesa mírného pásma.

Nemyslete si ale, že výjezdem z parku zážitek končí. Stojí za to zamířit k divokému pobřeží, kde pláže každý den odolávají vlnám Pacifiku a kde společně po miliony let tvoří neuvěřitelné scenérie. Ti, kdo by chtěli opravdovou třešničku na dortu, se vydají na trail k Cape Flattery, nejseverozápadnějšímu bodu pevninských Spojených států.

Naberte energii a benzín, od Seattlu stojí za to zamířit i na východ. Sto kilometrů od města se tyčí nejvyšší hora státu Washington, která je zároveň činnou sopkou. Není pochyb, že 4400 metrů vysoká Mount Rainier okolní krajině bez pochyby dominuje.

Epicentrum nejmohutnějšího sopečného výbuchu
Sopky možná nejsou to první, co se ve spojitosti s pevninskou částí Spojených států vybaví, ale na Havaj za nimi nemusíte. Oblast Národního vulkanického monumentu St. Helens byla v roce 1980 dějištěm nejmohutnějšího sopečného výbuchu v historii USA a během posledních 10 000 let dává svou aktivitu na odiv jako jedna z nejaktivnějších v Kaskádovém pohoří.
Pavla, která připravuje v CK Go2 itineráře na míru, doporučuje klientům dále pokračovat po oregonském pobřeží. Tady je podél pobřeží rozseto množství státních parků, krajinu křižují delty řek, laguny a malá městečka. Na cestu si vyhraďte raději dost času, výhledy na divoké pobřeží a oceán vás budou přemlouvat k zastavení znovu a znovu.

TIP: Vydejte se na cestu Od Pacifiku k sopkám se zkušeným průvodcem na oblíbeném zájezdu do USA.

Deštný les gigantů
Nemusíte se ze severozápadu přesunovat až k San Franciscu, abyste se mohli projít po lese gigantů. NP Sequoia, ve kterém rostou sekvojovce obrovské, je sice populárnější, ale také tu může být, obzvlášť během hlavní sezóny, trochu těsno. Sekvojové deštné lesy v NP Redwood nabízí ale naprosto odlišný zážitek. Proto je park v téměř každém itineráři plánovaném s CK Go2 a neměli bysteho vynechat ani pokud jste už navštívili NP Sequoia. Lesy tu křižují stezky a cestičky, které se proplétají okolo stromů, z jejichž velikosti přechází zrak. Sekvoje vždyzelené jsou jedny z nejvyšších stromů na světě a možná budete i chvílemi přemýšlet, jestli jste náhodou nepřekročili kouzelný kořen, díky kterému jste se ocitli v jiném, kouzelném světě.
Tak se vydejte na cestu, je nejvyšší čas objevit krásy amerického severozápadu!

Foto: zajezdy-usa.cz
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Přijde svatba, nebo rozchod?
nasehvezdy.cz

Přijde svatba, nebo rozchod?

Vztahu herečky EVY...
Strojaři představili už 6. generaci studentské formule
21stoleti.cz

Strojaři představili už 6....

V předvečer dubajského EXPA, kde se závěrem...
Chybělo mu prý zázemí
skutecnepribehy.cz

Chybělo mu prý zázemí

Bývá bohužel celkem běžné, že si ženatý...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Tajný život Leonarda da Vinciho
enigmaplus.cz

Tajný život Leonarda da...

Leonardo da Vinci (1452-1519) byl výjimečnou a...
Krvavý dárek od duchovního
enigmaplus.cz

Krvavý dárek od duchovního

Přístavní město na pobřeží Tyrhénského moře...