Říkáte si, že je tato otázka zcela zbytečná, protože každá žena minimálně jednou za život držela fén na vlasy v ruce? Ano, to je sice pravda. Ale ne každá žena ví, jak vlasy správně fénovat tak, aby nedošlo k jejich poničení.
Mnoho z nás si úpravu vlasů bez fénu dokáže jen těžko představit. Fén šetří spoustu času a za jeho pomoci velice snadno docílíme požadovaného tvaru účesu. Stejně tak jako pozitiva, mají vysoušeče vlasů i svá negativa.
Hlavním nedostatkem je horký vzduch, který našim vlasům příliš neprospívá. Pokud se k tomu přidá špatná technika fénování bez vhodně zvolených přípravků na vlasy, výsledky mohou být katastrofální.
Považujete fénování za rutinní záležitost, na které se nedá nic pokazit? To je ale omyl. I fénování má totiž svá pravidla. A pokud se jich budete držet, tak můžete předejít tomu, že vaše vlasy budou vypadat nezdravě.
1. Pořiďte si kvalitní fén
Jestli se vám vlasy hodně mastí a musíte si je díky tomu umývat a fénovat denně, tak se vám rozhodně vyplatí investice do kvalitního fénu. Nejvíce šetrnou variantu v dnešní době představují ionizační fény.
Ty jsou vybaveny generátorem, který produkuje miliony očisťujících negativních iontů, což způsobuje, že vlasy zůstávají hydratované. Hydratace zabraňuje krepatění vlasů, má regenerační účinky, zanechává vlasy jemné a lesklé.
2. Buďte k vlasům jemná
Dávejte si pozor i na to, jak vlasy po umytí sušíte. Mnoho žen dělá to, že si začnou vlasy ručníkem drhnout. Ale už si neuvědomují, že se tímto způsobem lámou konečky vlasů. Proto stačí, když si vlasy jemně vymačkáte v ručníku.
3. Ochrana těsně před fénováním je důležitá
Aby vlasy nebyly vysušené a neztratily lesk, použijte před fénování speciální přípravky na ochranu před působením tepla. Prostředků na vlasy tohoto typu existuje mnoho.
Vybírat můžete z široké nabídky produktů ve vybraných kadeřnictvích, ale také v sítích nejrůznějších drogérií. Zaleží pouze na vás, kolik peněz jste ochotni do péče o vaši kštici investovat.
4.Trpělivost růže přináší
„S fénem šetříte čas a nemusíte čekat, až vlasy uschnou“. To není ale tak úplně pravda. Fénovat vlasy bezprostředně po umytí se v žádném případě nedoporučuje. Vlasy by tím dost utrpěly. Nepospíchejte tolik.
Vlasy nejprve opatrně rozčešte a nechte je několik minut proschnout, věnovat se můžete mezitím jiným činnostem. Teprve v okamžiku, kdy budou vaše vlasy proschlé, se pusťte do samotného procesu fénování. Trpělivost se v tomto případně rozhodně vyplatí.
5. Držte si dostatečný odstup
Zásadním pravidlem při fénování je dodržování dostatečné vzdálenosti. Fén vždy držte ve vzdálenosti 15 cm od hlavy. Vzdálenost by nikdy neměla být kratší 10 cm, jinak hrozí poškození vlasů. Vlasy se také snažte vysoušet na nižší teplotu.
Trvá to sice déle, ale je to mnohem šetrnější. Příliš horký vzduch má za následek, že se pokožka hlavy častěji mastí, vlasy ztrácejí lesk a nevypadají zdravě.