Skip to content

Thomas Noguchi: Koroner, který pitval tělo Marilyn Monroe!

„Tělo nahé, dobře vyvinuté a dobře živené bělošky, vážící 53 kilogramů, měřící 1,66 metru leželo na posteli v domě v Brentwoodu v Los Angeles. Hlava je pokrytá odbarvenými blond vlasy, oči jsou modré,“ zapíše soudní lékař Thomas Noguchi do pitevního protokolu.

Je 5. srpna 1961 a před ním leží ostatky Marilyn Monroe…

Poznal ty největší světové hvězdy v situaci, ve které je nikdo předtím ani potom už nespatřil. Ve chvíli, kdy ležely vychladlé na pitevním stole. Thomas Noguchi měl možnost z pozice losangeleského lékaře – koronera prohlížet útroby Roberta F. Kennedyho, Janis Joplinové, Williama Holdena, Natalie Woodové a dalších.

1
Soudní lékař, který viděl ty největší světové hvězdy tak jako nikdo jiný.

I ve smrti krásná

Na svět přichází jako Thomas Tsunetomi Noguchi (*1927) čtyři dny po začátku roku 1927 v japonském přímořském městě Fukuoka. V roce 1951 úspěšně zdolává studium medicíny na tokijské Nippon Medical School a krátce nato už sedí jako emigrant v letadle do Spojených států.

V zemi zaslíbené se po dalším horlivém studiu a několika stážích stává v roce 1961 zástupcem koronera pro Los Angeles. Tady ho v jedno letní ráno 5. srpna 1962 po příchodu do práce zastihne vzkaz vedoucího lékaře Theodora Curpheyho (1897–1986), aby místo něj vedl pitvu mladé ženy, která byla nalezena o osm hodin dříve v malém domě v Brentwoodu s podezřením na předávkování drogami.

„Když jsem ji viděl, skoro jsem zapomněl dýchat. Dokonce i ve smrti byla krásná,“ vzpomíná Noguchi o desetiletí později na onen okamžik, kdy před něj pitevní zřízenci položí obnažené tělo hollywoodské kultovní krasavice Marilyn Monroe (1926–1962), zakryté jen chatrnou plachtou…

2
Když spatří obnažené ostatky slavné hollywoodské sexbomby, jen těžko popadá dech

Rozříznutá Marilyn

„Jenže práce je práce. Ať už před vámi leží kdokoliv. Nejprve jsem vytáhl lupu a prozkoumal každičký centimetr její kůže. Když jste koronerem, musíte vycházet z předpokladu, že každý subjekt, který si prohlédnete, by mohl být obětí vraždy.

“ Pak bere Noguchi do ruky skalpel a řezem ve tvaru Y otevírá trup blonďatého sexsymbolu jako konzervu fazolí. Z něj vytahuje jeden vnitřní orgán za druhým a pečlivě je kontroluje. Po chvíli zkoumání vrací drahocenné tělní propriety zpět na své místo a zašívá ránu.

Když je smutný obřad u konce, vyplní ještě bílý list papíru, který končí slovy „pravděpodobná sebevražda, způsobená akutní otravou barbituráty“. Pitva půvabné Marilyn katapultuje Noguchiho i díky neustálým spekulacím o skutečných příčinách smrti hereckého idolu z pozice tuctového losangeleského lékaře do oslnivých světel reflektorů slávy.

Udržet se v nich mu pomáhá i povýšení do funkce hlavního koronera L. A., ve které v roce 1967 nahrazuje právě svého učitele a rádce Theodora Curpheyho. Sotva půl roku poté je v hotelu Ambassador zavražděn prezidentský kandidát Robert F. Kennedy (1925–1968) a je to právě Noguchi, který zveřejněním výsledků pitvy rozvíří kolem jeho osoby pořádnou vlnu konspiračních spekulací.

Handmade Software, Inc. Image Alchemy v1.11
Pod Noguchiho bílými rukavicemi skončí i zastřelený politik Robert F. Kennedy…

Na vrcholu

Ty naleznou svou oporu hlavně v Noguchiho zjištění, že smrtící výstřel byl vypálen z bezprostřední blízkosti. Všichni svědkové totiž svorně tvrdili, že se atentátník ke své oběti nikdy nepřiblížil víc než na půldruhého metru.

Teorie spiknutí pak Noguchi v roce 1982 připustí i ve své knize Koroner hvězd: „Existence druhého střelce je stále možná. Proto jsem nikdy neřekl, že Sirhan Sirhan zabil Roberta Kennedyho.“ Rok poté dostává Noguchi na pitevní stůl další známou tvář – brutálně ubodanou herečku a manželku režiséra Romana Polanského (*1933) Sharon Tateovou (1943–1969), která je navíc v době smrti v osmém měsíci těhotenství.

Nedlouho poté přivážejí zřízenci tělo ufetované zpěvačky Janis Joplinové (1943–1970) a další mrtvoly většinou tragicky zhaslých hvězd na sebe nenechávají dlouho čekat. Pod Noguchiho skalpelem skončí herec William Holden (1918–1981) i jeho kolegové Natalie Woodová (1938–1981) a John Belushi (1949–1982). Po Spojených státech v tu dobu dokonce koluje tvrzení, že „ten, koho, nepitval Noguchi, buď nebyl dostatečně slavný, nebo doopravdy neumřel…“ V roce 1999 je Thomas Noguchi za svůj přínos v oblasti forenzní vědy vyznamenám japonským Řádem posvátného pokladu.

Ve stejném roce pak dává své bohaté kariéře sbohem, věší pitevní plášť na hřebík a odchází do zaslouženého důchodu.

4
…ubodaná herečka Sharon Tateová.
Foto: alchetron.com, en.wikipedia.org, no.wikipedia.org, io.wikipedia.org, www.pinterest.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články