Skip to content

Thomas Noguchi: Koroner, který pitval tělo Marilyn Monroe!

„Tělo nahé, dobře vyvinuté a dobře živené bělošky, vážící 53 kilogramů, měřící 1,66 metru leželo na posteli v domě v Brentwoodu v Los Angeles. Hlava je pokrytá odbarvenými blond vlasy, oči jsou modré,“ zapíše soudní lékař Thomas Noguchi do pitevního protokolu.

Je 5. srpna 1961 a před ním leží ostatky Marilyn Monroe…

Poznal ty největší světové hvězdy v situaci, ve které je nikdo předtím ani potom už nespatřil. Ve chvíli, kdy ležely vychladlé na pitevním stole. Thomas Noguchi měl možnost z pozice losangeleského lékaře – koronera prohlížet útroby Roberta F. Kennedyho, Janis Joplinové, Williama Holdena, Natalie Woodové a dalších.

1
Soudní lékař, který viděl ty největší světové hvězdy tak jako nikdo jiný.

I ve smrti krásná

Na svět přichází jako Thomas Tsunetomi Noguchi (*1927) čtyři dny po začátku roku 1927 v japonském přímořském městě Fukuoka. V roce 1951 úspěšně zdolává studium medicíny na tokijské Nippon Medical School a krátce nato už sedí jako emigrant v letadle do Spojených států.

V zemi zaslíbené se po dalším horlivém studiu a několika stážích stává v roce 1961 zástupcem koronera pro Los Angeles. Tady ho v jedno letní ráno 5. srpna 1962 po příchodu do práce zastihne vzkaz vedoucího lékaře Theodora Curpheyho (1897–1986), aby místo něj vedl pitvu mladé ženy, která byla nalezena o osm hodin dříve v malém domě v Brentwoodu s podezřením na předávkování drogami.

„Když jsem ji viděl, skoro jsem zapomněl dýchat. Dokonce i ve smrti byla krásná,“ vzpomíná Noguchi o desetiletí později na onen okamžik, kdy před něj pitevní zřízenci položí obnažené tělo hollywoodské kultovní krasavice Marilyn Monroe (1926–1962), zakryté jen chatrnou plachtou…

2
Když spatří obnažené ostatky slavné hollywoodské sexbomby, jen těžko popadá dech

Rozříznutá Marilyn

„Jenže práce je práce. Ať už před vámi leží kdokoliv. Nejprve jsem vytáhl lupu a prozkoumal každičký centimetr její kůže. Když jste koronerem, musíte vycházet z předpokladu, že každý subjekt, který si prohlédnete, by mohl být obětí vraždy.

“ Pak bere Noguchi do ruky skalpel a řezem ve tvaru Y otevírá trup blonďatého sexsymbolu jako konzervu fazolí. Z něj vytahuje jeden vnitřní orgán za druhým a pečlivě je kontroluje. Po chvíli zkoumání vrací drahocenné tělní propriety zpět na své místo a zašívá ránu.

Když je smutný obřad u konce, vyplní ještě bílý list papíru, který končí slovy „pravděpodobná sebevražda, způsobená akutní otravou barbituráty“. Pitva půvabné Marilyn katapultuje Noguchiho i díky neustálým spekulacím o skutečných příčinách smrti hereckého idolu z pozice tuctového losangeleského lékaře do oslnivých světel reflektorů slávy.

Udržet se v nich mu pomáhá i povýšení do funkce hlavního koronera L. A., ve které v roce 1967 nahrazuje právě svého učitele a rádce Theodora Curpheyho. Sotva půl roku poté je v hotelu Ambassador zavražděn prezidentský kandidát Robert F. Kennedy (1925–1968) a je to právě Noguchi, který zveřejněním výsledků pitvy rozvíří kolem jeho osoby pořádnou vlnu konspiračních spekulací.

Handmade Software, Inc. Image Alchemy v1.11
Pod Noguchiho bílými rukavicemi skončí i zastřelený politik Robert F. Kennedy…

Na vrcholu

Ty naleznou svou oporu hlavně v Noguchiho zjištění, že smrtící výstřel byl vypálen z bezprostřední blízkosti. Všichni svědkové totiž svorně tvrdili, že se atentátník ke své oběti nikdy nepřiblížil víc než na půldruhého metru.

Teorie spiknutí pak Noguchi v roce 1982 připustí i ve své knize Koroner hvězd: „Existence druhého střelce je stále možná. Proto jsem nikdy neřekl, že Sirhan Sirhan zabil Roberta Kennedyho.“ Rok poté dostává Noguchi na pitevní stůl další známou tvář – brutálně ubodanou herečku a manželku režiséra Romana Polanského (*1933) Sharon Tateovou (1943–1969), která je navíc v době smrti v osmém měsíci těhotenství.

Nedlouho poté přivážejí zřízenci tělo ufetované zpěvačky Janis Joplinové (1943–1970) a další mrtvoly většinou tragicky zhaslých hvězd na sebe nenechávají dlouho čekat. Pod Noguchiho skalpelem skončí herec William Holden (1918–1981) i jeho kolegové Natalie Woodová (1938–1981) a John Belushi (1949–1982). Po Spojených státech v tu dobu dokonce koluje tvrzení, že „ten, koho, nepitval Noguchi, buď nebyl dostatečně slavný, nebo doopravdy neumřel…“ V roce 1999 je Thomas Noguchi za svůj přínos v oblasti forenzní vědy vyznamenám japonským Řádem posvátného pokladu.

Ve stejném roce pak dává své bohaté kariéře sbohem, věší pitevní plášť na hřebík a odchází do zaslouženého důchodu.

4
…ubodaná herečka Sharon Tateová.
Foto: alchetron.com, en.wikipedia.org, no.wikipedia.org, io.wikipedia.org, www.pinterest.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Domácí aviváž vás příjemně překvapí
panidomu.cz

Domácí aviváž vás příjemně...

Je ekologicky nezávadná, k prádlu šetrná, ale...
Příběh muže, který přežil pád ze 47. patra: Obrovská náhoda, nebo nezpochybnitelný zázrak?
enigmaplus.cz

Příběh muže, který přežil pád...

Statistika říká, že pád ze třetího patra...
Muže má omotaného kolem prstu
nasehvezdy.cz

Muže má omotaného kolem prstu

Ještě před pár lety byla ADÉLA...
Záhada smrti dobyvatele Everestu: Chtěl ho zdolat v dámských botách?
enigmaplus.cz

Záhada smrti dobyvatele...

Mount Everest v průběhu let přiláká mnoho...
Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance prozrazuje potenciál Mission R
iluxus.cz

Porsche 718 Cayman GT4...

Od studie na závodní trať....
Jídelna podle soudobých trendů
rezidenceonline.cz

Jídelna podle soudobých trendů

Prostor v moderních interiérech, určený ke...
Šťavnatý ovocný koláč
tisicereceptu.cz

Šťavnatý ovocný koláč

Dopřejte si vynikající mřížkový...
Severní Morava: Kraj plný tradic i moderních měst
epochanacestach.cz

Severní Morava: Kraj plný...

Severní Morava se...
Pacienti s osteoporózou by se neměli bát pravidelně cvičit
21stoleti.cz

Pacienti s osteoporózou by se...

Miliony lidí s osteoporózou by se neměly bát pravidelně...
Sen o kočáru se zopakoval hned třikrát
skutecnepribehy.cz

Sen o kočáru se zopakoval...

Probudila jsem se hrůzou. Kočár...
Lékařka Vlasta Kálalová: Štěstí nalezla až v Orientu
epochalnisvet.cz

Lékařka Vlasta Kálalová:...

Zapsat se na studium medicíny za první republiky...
Vztah v ohrožení kvůli seriálu!
nasehvezdy.cz

Vztah v ohrožení kvůli...

Role v seriálu ZOO ...