Skip to content

Tajemství šlechtického rodu Grimaldiů: Je prokletý?

Na několika šlechtických rodech prý spočívá zlověstná kletba. Výjimkou není ani monacká knížecí rodina. Její příslušníci podle pověsti musejí pykat za ostudné chování svého předka, který znásilnil krásnou pannu.

Opravdu dávné křivdy mohou ovlivnit osud několika generací?

Princezna Stephanie (*1965) se opět rozvádí! Manželství princezny Caroline (*1957) se hroutí! Hlásají novinové titulky. Zástupci tisku neustále informují milostných eskapádách Grimaldiů. Žádnému z nich, jako by nebylo souzeno najít manželské štěstí.

Manželka knížete Rainiera III. (1923 – 2005), bývalá americká herečka, Grace Kelly (1929 – 1982) zahyne při autonehodě. Rainerova nejstarší dcera Caroline už má třetího manžela, přičemž je veřejným tajemstvím, že žijí odděleně, a mladší princezna Stephanie se dvakrát rozvede a partnery střídá jako na běžícím pásu.

Pouze jejich bratr Albert II. (*1958) už žije několik let v snad šťastném manželství s bývalou jihoafrickou plavkyní Charlene Wittstock (*1978). Jsou vesměs smolná manželství rodiny Grimaldiů daní za popularitu, nebo je zapříčinila kletba?

Stálo prokletí i za tragickou nehodou kněžny Grace Kelly?

Pomsta zneuctěné dívky

Někdy ve 13. století unese kníže Rainier I. krásnou pannu, kterou znásilní. Zostuzená dívka se podle pověsti z pomsty stane čarodějnicí a pronese záštiplná slova: „Žádný Grimaldi nenajde pravé štěstí v manželství.

“ Právě toto prokletí prý dodnes působí paseku ve vztazích potomků monacké knížecí rodiny. Jenže opravdu musíme hledat příčinu nešťastných manželství Grimaldiů v temné magii? Málokterá slavná osobnost si užívá manželského štěstí.

Život v záři reflektorů sebou přináší neustálé napětí. Požadavky i možnosti celebrit, mezi něž příslušníci monarchií bezpochyby patří, se od způsobu života běžných smrtelníků značně liší. Nemůže vztahy Grimaldiů mnohem spíše ničit neustálá pozornost médií než dávné prokletí?

Zapříčinil neštěstí své rodiny Rainier I.?
Foto: http://www.beyondgracekelly.com, ttps://people.desktopnexus.com, https://en.wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články