Skip to content

Stacey Castor chce nemrznoucí kapalinou zabít i vlastní dítě!

Stacey Castorová má poněkud svérázný pohled na věc. Když se jí začne manželství zajídat, místo žádosti o rozvod se rozhodne svých manželů zbavit definitivně. Vlastnoručně jim umíchá drink smrti.

Stacey (*1967) je sladkých 17 let, když potkává svého budoucího manžela Michaela. O tři roky později se jim narodí dcera Ashley, po ní následuje druhá Bree. Uplyne několik let a Michael pozoruje, že s ním něco není v pořádku.

Trpí záchvaty kašle a špatně se mu polyká, záhadná nemoc se ale dostavuje v nepravidelných intervalech. V roce 2000 náhle umírá a doktoři příčinu smrti označí jako srdeční selhání.

Můj manžel se zabil! Stacey se brzy znovu vdá. Ale ani manželství s Davidem Castorem se nevydaří. Jednoho dne se v kanceláři místního šerifa rozdrnčí telefon. Rozrušená Stacey do sluchátka sděluje, že její manžel trpící depresemi se zamknul v ložnici a nereaguje.

Když strážce zákona dorazí na místo a vykopne dveře, nachází na zemi bezvládné tělo a vedle se povalující prázdnou nádobu nemrznoucí kapaliny. Smrt je klasifikována jako sebevražda.

Že by vraždila jedenáctiletá dcerka Ashley?

Dobrá herečka, ještě lepší vražedkyně Nové směřování do případu přinese zjištění, že na sklenici od nemrznoucí směsi se vyskytují otisky prstů patřící Stacey. Policie začíná uvažovat, že David možná ze světa neodešel úplně dobrovolně.

Detektivové zaměří pozornost například i na to, zda se dvojnásobná vdova někdy zajde podívat na poslední místo odpočinku svých manželů.

Přestože Davidovu smrt provázely hysterické záchvaty trpící manželky, hrob ani jednou nenavštíví. Policie nakonec přistoupí k exhumaci těla prvního manžela a výsledek promluví jasně – i Michael byl otráven nemrznoucí směsí.

Máma k pohledání Stacey zachová klid a smrt Michaela hodí na dceru Ashley, které v době vraždy bylo pouhých 11 let! Rozčilená dcera se s matkou pohádá a ta ji poté pozve k sobě na drink, aby si všechno v klidu vyříkaly.

Ashley pití příliš nechutná, ale když jí máma připomene, že jsou přece nejlepší kamarádky, vypije ho do dna. O několik hodin později objeví bezvládné Ashleyino tělo její mladší sestra. Na nočním stolku je přiložen dopis na rozloučenou, kde se Ashley doznává k vraždě obou otců – biologického i nevlastního.

Rodinná idylka na Staceyině svatbě

Pár minut všechno zkazí Jenže Ashley nezemře. Lékařům se podaří ji zachránit, i když do nemocnice se dostane na poslední chvíli. Stačilo několik málo minut zpoždění a případ by byl možná uzavřen jako předávkování se léky.

Když je Ashley schopna výslechu, vůbec neví, o jakém dopisu na rozloučenou policie mluví. Naopak vypoví, že poslední, na co si pamatuje, je její matka s pitím v ruce.

Vyšetřovatelé shromažďují důkazy proti Stacey dva roky. Nakonec je obviněna z dvojnásobné vraždy a pokusu o vraždu své dcery. Tým jejích obhájců se snaží prokázat vinu Ashley, která měla otce údajně zavraždit ze žárlivosti kvůli tomu, že protěžoval její mladší sestru.

Soud má ale jasno, vražedkyní je „černá vdova“ Stacey .

Pouto silnější než nenávist Sám soudce je případem otřesen. „Nikdy předtím jsem nezažil, aby matka svedla vinu na vlastní dceru a ještě se ji pokusila zabít,“ komentuje případ.

Zvláštní je i vyjádření Ashley, která se nechá slyšet, že na jednu stranu svou matku nenávidí, zároveň ale přiznává, že i přes všechno, co jí Stacey způsobila, ji stále miluje. „Máme spolu velmi silné pouto,“ šokuje ve výpovědi. U soudu je to ale také naposled, co se svou matkou mluví. Pak je Stacey odsouzena na 51 let vězení.

Foto: Wikimedia.org. Autor textu: Vanda Gregorová. Pro web upravil: Miroslav Horký.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Blue Mauritius Gold v českých barech
iluxus.cz

Blue Mauritius Gold v...

Spisovatel Mark Twain napsal: „Bůh prý nejdříve...
Keltský nový rok začíná na Dušičky. O Samhainu se prý otevírají brány do světa mrtvých
enigmaplus.cz

Keltský nový rok začíná na...

Samhain se slaví v předvečer 1. listopadu a...
Americká armáda zřídila speciální jednotku pro výzkum UFO
enigmaplus.cz

Americká armáda zřídila...

Krátce nečekaném odtajnění záběrů UFO přichází z...
Muzeum Čtyřlístku
epochanacestach.cz

Muzeum Čtyřlístku

Zavítejte do Třeskoprsk,...
Lahodné dýňové cupcakes
nasehvezdy.cz

Lahodné dýňové cupcakes

Vyzkoušejte dýni nasladko! Přimíchejte ji do...
Lékaři vyzývají kuřáky – Přestaňte kouřit
21stoleti.cz

Lékaři vyzývají kuřáky –...

O desítky tisíc akutních hospitalizací by v nejbližších...
Špičkový design s úctou k umění
rezidenceonline.cz

Špičkový design s úctou k...

Neformální interiér, aktualizovaný vysoce...
Morávková pláče: syn je jako ve vězení
nasehvezdy.cz

Morávková pláče: syn je jako...

Poslat dítě studovat do ciziny je dnes...
Šílený vědec Herbert Bruno Gerstner v Německu zabíjel děti, v USA onkologicky nemocné
enigmaplus.cz

Šílený vědec Herbert Bruno...

Za války prováděl brutální experimenty, při kterých...
Zvířata ohrožená ohněm
epochalnisvet.cz

Zvířata ohrožená ohněm

Na přelomu roku 2019 a 2020 zasáhly Austrálii...
Pohádková sešlost: Američané odhalili pravěké setkání mamuta, lenochoda a lidského dítěte
21stoleti.cz

Pohádková sešlost: Američané...

Američtí vědci odhalili v národním parku...
Zámek Hrubá Skála: Po stopách Bajaji
epochanacestach.cz

Zámek Hrubá Skála: Po...

Zámek, ležící nedaleko...