Skip to content

Stacey Castor chce nemrznoucí kapalinou zabít i vlastní dítě!

Stacey Castorová má poněkud svérázný pohled na věc. Když se jí začne manželství zajídat, místo žádosti o rozvod se rozhodne svých manželů zbavit definitivně. Vlastnoručně jim umíchá drink smrti.

Stacey (*1967) je sladkých 17 let, když potkává svého budoucího manžela Michaela. O tři roky později se jim narodí dcera Ashley, po ní následuje druhá Bree. Uplyne několik let a Michael pozoruje, že s ním něco není v pořádku.

Trpí záchvaty kašle a špatně se mu polyká, záhadná nemoc se ale dostavuje v nepravidelných intervalech. V roce 2000 náhle umírá a doktoři příčinu smrti označí jako srdeční selhání.

Můj manžel se zabil! Stacey se brzy znovu vdá. Ale ani manželství s Davidem Castorem se nevydaří. Jednoho dne se v kanceláři místního šerifa rozdrnčí telefon. Rozrušená Stacey do sluchátka sděluje, že její manžel trpící depresemi se zamknul v ložnici a nereaguje.

Když strážce zákona dorazí na místo a vykopne dveře, nachází na zemi bezvládné tělo a vedle se povalující prázdnou nádobu nemrznoucí kapaliny. Smrt je klasifikována jako sebevražda.

Že by vraždila jedenáctiletá dcerka Ashley?

Dobrá herečka, ještě lepší vražedkyně Nové směřování do případu přinese zjištění, že na sklenici od nemrznoucí směsi se vyskytují otisky prstů patřící Stacey. Policie začíná uvažovat, že David možná ze světa neodešel úplně dobrovolně.

Detektivové zaměří pozornost například i na to, zda se dvojnásobná vdova někdy zajde podívat na poslední místo odpočinku svých manželů.

Přestože Davidovu smrt provázely hysterické záchvaty trpící manželky, hrob ani jednou nenavštíví. Policie nakonec přistoupí k exhumaci těla prvního manžela a výsledek promluví jasně – i Michael byl otráven nemrznoucí směsí.

Máma k pohledání Stacey zachová klid a smrt Michaela hodí na dceru Ashley, které v době vraždy bylo pouhých 11 let! Rozčilená dcera se s matkou pohádá a ta ji poté pozve k sobě na drink, aby si všechno v klidu vyříkaly.

Ashley pití příliš nechutná, ale když jí máma připomene, že jsou přece nejlepší kamarádky, vypije ho do dna. O několik hodin později objeví bezvládné Ashleyino tělo její mladší sestra. Na nočním stolku je přiložen dopis na rozloučenou, kde se Ashley doznává k vraždě obou otců – biologického i nevlastního.

Rodinná idylka na Staceyině svatbě

Pár minut všechno zkazí Jenže Ashley nezemře. Lékařům se podaří ji zachránit, i když do nemocnice se dostane na poslední chvíli. Stačilo několik málo minut zpoždění a případ by byl možná uzavřen jako předávkování se léky.

Když je Ashley schopna výslechu, vůbec neví, o jakém dopisu na rozloučenou policie mluví. Naopak vypoví, že poslední, na co si pamatuje, je její matka s pitím v ruce.

Vyšetřovatelé shromažďují důkazy proti Stacey dva roky. Nakonec je obviněna z dvojnásobné vraždy a pokusu o vraždu své dcery. Tým jejích obhájců se snaží prokázat vinu Ashley, která měla otce údajně zavraždit ze žárlivosti kvůli tomu, že protěžoval její mladší sestru.

Soud má ale jasno, vražedkyní je „černá vdova“ Stacey .

Pouto silnější než nenávist Sám soudce je případem otřesen. „Nikdy předtím jsem nezažil, aby matka svedla vinu na vlastní dceru a ještě se ji pokusila zabít,“ komentuje případ.

Zvláštní je i vyjádření Ashley, která se nechá slyšet, že na jednu stranu svou matku nenávidí, zároveň ale přiznává, že i přes všechno, co jí Stacey způsobila, ji stále miluje. „Máme spolu velmi silné pouto,“ šokuje ve výpovědi. U soudu je to ale také naposled, co se svou matkou mluví. Pak je Stacey odsouzena na 51 let vězení.

Foto: Wikimedia.org. Autor textu: Vanda Gregorová. Pro web upravil: Miroslav Horký.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Předprodej kombi Suzuki Swace zahájen
iluxus.cz

Předprodej kombi Suzuki...

Po 20 letech se do nabídky značky Suzuki...
Moderna na etnické vlně
rezidenceonline.cz

Moderna na etnické vlně

Způsob, jakým se architektura vily prolíná s krajinou,...
Průhonická botanická zahrada: Zdejší pivoňky dobývají svět
epochanacestach.cz

Průhonická botanická zahrada:...

14 odrůd pivoněk...
Budou se muset hodně uskromnit
nasehvezdy.cz

Budou se muset hodně uskromnit

Bohatší herecký pár byste u nás našli jen...
Siemens představil ultra výkonnou dobíjecí stanici
21stoleti.cz

Siemens představil ultra...

Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou...
Spisovatel Hartwig Hausdorf tvrdí, že ho anděl zachránil před smrtelnou nehodou
enigmaplus.cz

Spisovatel Hartwig Hausdorf...

Známý německý spisovatel a záhadolog Hartwig...
Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování
21stoleti.cz

Senior Pointy pomáhají s...

Senior Pointy se houfně zapojují do pomoci...
Krémová žampionová polévka
nasehvezdy.cz

Krémová žampionová polévka

Pokud dáváte k večeři přednost polévkám, přijdou...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Lovkyni záhad prý zabil kozí muž, po kterém pátrala
enigmaplus.cz

Lovkyni záhad prý zabil kozí...

Na starém železničním mostě v Kentucky se...
10 nejkrásnějších stanic metra na světě
epochalnisvet.cz

10 nejkrásnějších stanic...

Metro už je dnes ve větších městech běžným...
Stojí za těmito událostmi náhoda, nebo záhada?
enigmaplus.cz

Stojí za těmito událostmi...

Svědkem náhody či náhodných událostí...