Skip to content
reklama

Stacey Castor chce nemrznoucí kapalinou zabít i vlastní dítě!

Stacey Castorová má poněkud svérázný pohled na věc. Když se jí začne manželství zajídat, místo žádosti o rozvod se rozhodne svých manželů zbavit definitivně. Vlastnoručně jim umíchá drink smrti.

Stacey (*1967) je sladkých 17 let, když potkává svého budoucího manžela Michaela. O tři roky později se jim narodí dcera Ashley, po ní následuje druhá Bree. Uplyne několik let a Michael pozoruje, že s ním něco není v pořádku.

Trpí záchvaty kašle a špatně se mu polyká, záhadná nemoc se ale dostavuje v nepravidelných intervalech. V roce 2000 náhle umírá a doktoři příčinu smrti označí jako srdeční selhání.

Můj manžel se zabil! Stacey se brzy znovu vdá. Ale ani manželství s Davidem Castorem se nevydaří. Jednoho dne se v kanceláři místního šerifa rozdrnčí telefon. Rozrušená Stacey do sluchátka sděluje, že její manžel trpící depresemi se zamknul v ložnici a nereaguje.

Když strážce zákona dorazí na místo a vykopne dveře, nachází na zemi bezvládné tělo a vedle se povalující prázdnou nádobu nemrznoucí kapaliny. Smrt je klasifikována jako sebevražda.

Že by vraždila jedenáctiletá dcerka Ashley?

Dobrá herečka, ještě lepší vražedkyně Nové směřování do případu přinese zjištění, že na sklenici od nemrznoucí směsi se vyskytují otisky prstů patřící Stacey. Policie začíná uvažovat, že David možná ze světa neodešel úplně dobrovolně.

Detektivové zaměří pozornost například i na to, zda se dvojnásobná vdova někdy zajde podívat na poslední místo odpočinku svých manželů.

Přestože Davidovu smrt provázely hysterické záchvaty trpící manželky, hrob ani jednou nenavštíví. Policie nakonec přistoupí k exhumaci těla prvního manžela a výsledek promluví jasně – i Michael byl otráven nemrznoucí směsí.

Máma k pohledání Stacey zachová klid a smrt Michaela hodí na dceru Ashley, které v době vraždy bylo pouhých 11 let! Rozčilená dcera se s matkou pohádá a ta ji poté pozve k sobě na drink, aby si všechno v klidu vyříkaly.

Ashley pití příliš nechutná, ale když jí máma připomene, že jsou přece nejlepší kamarádky, vypije ho do dna. O několik hodin později objeví bezvládné Ashleyino tělo její mladší sestra. Na nočním stolku je přiložen dopis na rozloučenou, kde se Ashley doznává k vraždě obou otců – biologického i nevlastního.

blank
Rodinná idylka na Staceyině svatbě

Pár minut všechno zkazí Jenže Ashley nezemře. Lékařům se podaří ji zachránit, i když do nemocnice se dostane na poslední chvíli. Stačilo několik málo minut zpoždění a případ by byl možná uzavřen jako předávkování se léky.

Když je Ashley schopna výslechu, vůbec neví, o jakém dopisu na rozloučenou policie mluví. Naopak vypoví, že poslední, na co si pamatuje, je její matka s pitím v ruce.

Vyšetřovatelé shromažďují důkazy proti Stacey dva roky. Nakonec je obviněna z dvojnásobné vraždy a pokusu o vraždu své dcery. Tým jejích obhájců se snaží prokázat vinu Ashley, která měla otce údajně zavraždit ze žárlivosti kvůli tomu, že protěžoval její mladší sestru.

Soud má ale jasno, vražedkyní je „černá vdova“ Stacey .

Pouto silnější než nenávist Sám soudce je případem otřesen. „Nikdy předtím jsem nezažil, aby matka svedla vinu na vlastní dceru a ještě se ji pokusila zabít,“ komentuje případ.

Zvláštní je i vyjádření Ashley, která se nechá slyšet, že na jednu stranu svou matku nenávidí, zároveň ale přiznává, že i přes všechno, co jí Stacey způsobila, ji stále miluje. „Máme spolu velmi silné pouto,“ šokuje ve výpovědi. U soudu je to ale také naposled, co se svou matkou mluví. Pak je Stacey odsouzena na 51 let vězení.

Foto: Wikimedia.org. Autor textu: Vanda Gregorová. Pro web upravil: Miroslav Horký.
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Skončila v posteli s kolegou z televize?
nasehvezdy.cz

Skončila v posteli s kolegou...

Myslela si, že v něm...
Pokroky ve výzkumu příčiny syndromu náhlého úmrtí kojenců
21stoleti.cz

Pokroky ve výzkumu příčiny...

Syndrom náhlého úmrtí kojence je postrachem všech rodičů...
V liberecké zoo se po 30 letech vylíhnul ohrožený sup hnědý
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo se po 30 letech...

V Zoo Liberec zažili radost, kterou 30 let nepamatují. V zázemí...
Městská hora v Berouně: Výhled na město medvědů
epochanacestach.cz

Městská hora v Berouně: Výhled...

Nepoštěstí se každému městu, že jeho občané nemusejí za...
Rozpad vztahu kvůli nevěře?
nasehvezdy.cz

Rozpad vztahu kvůli nevěře?

Půvabná herečka...
Pravěk neskončil? Případy novodobých pozorování prehistorických monster!
enigmaplus.cz

Pravěk neskončil? Případy...

Skutečnost, že před miliony let vládli naší planetě...
Fototerapie: Mnohem víc než jen omlazení pokožky pomocí světla
iluxus.cz

Fototerapie: Mnohem víc než jen...

Umí zpomalit proces stárnutí pleti, ale také...
Záhadná civilizace: Proč neměly minojské paláce opevnění?
enigmaplus.cz

Záhadná civilizace: Proč neměly...

Zdi paláců starověké minojské kultury se řítí k zemi. Padají...
Prémiové domácí vinotéky
rezidenceonline.cz

Prémiové domácí vinotéky

Abychom měli z konzumace vína ten nejlepší požitek, měl by být...
Švagr nás připravil o vysněný dům
skutecnepribehy.cz

Švagr nás připravil...

Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít...
Digestoř vyčistí vzduch
panidomu.cz

Digestoř vyčistí vzduch

Dnes už se staly nepostradatelnou součástí...
Pečené plněné brambory s brynzou
tisicereceptu.cz

Pečené plněné brambory...

Jednoduchý recept si vás získá kombinací chutí...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha