Skip to content
reklama
reklama

Spoutaný Wesley Snipes: Hollywoodský drsňák počítat neumí!

Ve filmech rozdává Wesley Snipes (*1962) rány na všechny strany, jednu do zubů by si ale zasloužili spíš jeho finanční poradci. Alespoň podle hercových právníků, kteří na ně svedou veškerou zodpovědnost za hercovo obvinění z úmyslného krácení daní.

Stát měl údajně obrat o více než 15 milionů dolarů.

S dodržováním zákonů má Snipes problém už dřív. V roce 1993 je zatčen za nedovolené držení střelné zbraně a o rok později absolvuje na motorce honičku s policií, za což je odměněn 80 hodinami veřejně prospěšných prací a úhradou soudních nákladů.

V roce 2008 ale už tak lehce nevyvázne.

Pardon, ale já tomu prostě nerozumím!

K ničemu je mu známé jméno i halda prvotřídních právníků. Za daňové úniky spáchané v letech 1999–2001 dostane nejvyšší možný trest – tři roky natvrdo a k tomu ještě pokutu 5 milionů dolarů. Pranic nepomůže hercova omluva s tím, že právu ani financím nerozumí, ani přímluvy hereckých kolegů, Woodyho Harrelsona (*1961) a Denzela Washingtona (*1954).

blank
„Na shledanou za tři roky,“ loučí se Snipes s novináři. Vězení opustí až v dubnu 2013.

Nemohlo by se to ještě odložit?

Následující dva roky dělají Snipesovi královsky placení obhájci všechno možné, jen aby jejich klient nemusel do basy. Žádají přezkoumání rozsudku a nový proces.

Porota prý byla zaujatá. Soudce Hodges je ale odpálkuje s tím, že „obžalovanému se dostalo plného, spravedlivého a důkladného přezkoumání rozsudku a výše trestu a nadešel čas, aby byl rozsudek naplněn“. Snipes má alespoň prosbu: „Nechte mě ještě strávit s rodinou Vánoce.“

blank
Padnoucí sako vymění Snipes v roce 2010 za vězeňský stejnokroj.

Čím dříve, tím lépe

Soudce je ale neoblomný: „Čím dřív váš trest začne, tím dřív skončí.“ Na konci roku 2010 tak Snipes mění oblek od Armaniho za stejnokroj americké federální věznice McKean v Pensylvánii. A když za pár týdnů přijdou Vánoce, musí se stejně jako ostatní vězni spokojit s porcí kuřete s bramborovou kaší a několika koláči.

Za mřížemi oslaví i svoje padesátiny. Ven se dostane až v dubnu 2013. Do konce vyměřeného trestu mu v tu chvíli zbývá ještě pár měsíců, které si odkroutí v domácím vězení.

blank
Ve filmech rozdává rány na všechny strany, jednu do zubů by si ale zasloužili spíš jeho finanční poradci.
Foto: variety.com, welt.de, .huffpost.com, .complex.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články