Skip to content

SORUDO: První komplexní systém reálné sebeobrany v ČR

Tento článek je reklamním sdělením

Učí nevzdávat se, bojovat a zachraňovat životy pomocí unikátního sebeobranného systému. Pomáhá postarat se o sebe, své blízké a jít tak ostatním příkladem. Představujeme systém SORUDO.

Systém byl založen v roce 1999 jako spojení v té době nejmodernějších systémů – Musado, Wing Tsun, Krav Maga a Alkamf-jitsu. Díky kurzům pro děti, ženy a seniory byl systém přizpůsoben tak, aby byl plně funkční a efektivní i pro fyzicky méně zdatné studenty, kteří mají málo času na výcvik.

I slabší se může ubránit, když ví, jak na to.
I slabší se může ubránit, když ví, jak na to.

Postupem času systém jako první v ČR přidal k sebeobraně i první pomoc. Původně sebeobranná medicína se vyvinula až ke speciální přípravě na zvládání autonehody. Zároveň došlo k uvědomění potřeby právní dohry a s pomocí soudců trestního práva byly semináře obohaceny i o tuto oblast. Poslední složkou systému, na kterou je kladen velký důraz, je verbální sebeobrana, která se rozvinula až do pořádání speciálních kurzů asertivity.

Současnost a budoucnost

Jako muž jste zrozen pro roli bojovníka, ať chcete nebo ne.
Jako muž jste zrozen pro roli bojovníka, ať chcete nebo ne.

Společnost původně vznikla jako klub, poté přešla do živnosti, aktuálně působí jako právní subjekt M-SOR s.r.o.  Z největších úspěchů je možné zmínit Mexiko, kdy po několikaměsíčním naléhání a příslibu zavedení SORUDO jako systému pro policii v roce 2010 navštívili zakladatelé systému Mexico City. Tam vedli intenzivní výcviky ozbrojených složek. Tato spolupráci je stále rozvíjena. Z českých klientů jsou to například Vodafone ČR, JT Banka či APLA – asociace pomáhající lidem s autismem.  Těm jsou vytvářeny tréninky krizových situací či bezpečnostní koncepce v oblasti sebeobrany a první pomoci.

V časopise KRIMI REVUE právě vychází seriál „SEBEOBRANA OČIMA EXPERTA“, kde se dozvíte spoustu informací o falešných mýtech, které kolují ve společnosti. Navíc při zakoupení časopisu můžete získat slevu 25% na kurz sebeobrany.

ffygd
Časopis KRIMI REVUE.

Více informací naleznete zde:  www.sorudo.cz

Foto: www.sorudo.cz, KRIMI REVUE
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …