Skip to content

Šokující případ: Kdo zabíjel na statku Hinterkaifeck?

Na podzim roku 1922 se uprostřed krásného bavorského venkova odehrála jedna z největších hrůz té doby. Statek rodiny Gruberových se stal dějištěm krvavé tragédie. Podařilo se dopadnout toho, kdo ji způsobil?

V úterý 4. dubna přichází sousedi k rozlehlému bavorskému statku a ve stodole nachází zohavená těla rodinných příslušníků rodiny Gruberových. Mrtvoly služebné a dvouletého vnuka majitele statku jsou pak nalezena v domě ve svých pokojích.

Pár hodin na to začíná vyšetřování, které se rychle dostane do slepé uličky. Nenajde se vražedná zbraň, žádné otisky, podezřelých je postupně několik desítek a svědci prakticky žádní.

Takto vypadal statek v roce 1922.
Takto vypadal statek v roce 1922.

Šílenec nebo duch?

S postupem času vycházejí na povrch informace o tom, že rodina třiašedesátiletého farmáře Grubera ukrývala ve skříních pořádné kostlivce. Starý muž prý udržoval incestní styk s dcerou Viktorií, mnoho lidí rodinu nesnášelo a spekuluje se i o návratu jejího manžela, který údajně zemřel ve válce.

Jeho tělo se ale nikdy nenašlo. Jedna hypotéza hovoří o tom, že vraždy spáchal šílenec uprchlý z nedalekého blázince, jiná zase o působení nějakých nadpřirozených sil.

Podle vyšetřovatelů mohl být vražednou zbraní krumpáč nalezený nedaleko.
Podle vyšetřovatelů mohl být vražednou zbraní krumpáč nalezený nedaleko.

Osobní motiv?

Naposledy je případ otevřen v roce 2007 skupinou německých studentů policejní akademie. Jenže i oni naráží na nedostatek dochovaných důkazů. Nejnovější vyšetřování tak potvrzuje pouze to, že vraždy měly nejspíš osobní příčinu.

„Všechno nasvědčuje tomu, že mezi pachateli a oběťmi byl nějaký velký emocionální konflikt,“ říká vrchní inspektor Klaus Wiest z policejního ředitelství v Mnichově. Dnes už je celý statek stržen, takže pravdu už se zřejmě nikdy nedozvíme.

Dnes už tragédii připomíná jen památník.
Dnes už tragédii připomíná jen památník.
Foto: www.youtube.com, www.wickedhorror.com, www.allmystery.de, www.kraftvolle-orte.de
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články