Skip to content

Sex mezi přáteli? Podle vědců běžná věc!

Může mezi mužem a ženou existovat opravdové přátelství bez jakýchkoliv postranních úmyslů? Toto téma, které je věčným námětem kavárenských debat, zaujalo i vědeckou obec.

A nové výzkumy ukazují, že erotické napětí je téměř neodstranitelné.

Sex mezi přáteli není žádné tabu.
Sex mezi přáteli není žádné tabu.

Badatelé z univerzity v americkém Wisconsinu přicházejí s tezí, kterou řada lidí tuší už nějakou dobu. Kamarádský vztah mezi ženami a muži v sobě skrývá téměř vždy něco víc… Za pokusné králíky posloužilo americkým vědcům celkem 176 lidí, 88 žen a stejný počet mužů ve věku 18 až 52 let.

První experiment rozdělil 88 párů přátel a vědci každému položili několik otázek. Ty se týkaly ochoty jít na romantickou schůzku se svým kamarádem a kamarádkou a také toho, zda jsou pro své přátele přitažliví.

Druhý pokus měl rozkrýt, jak testované osoby vnímají platonické vztahy.

3
I ženy vnímají v přátelských vztazích erotické pnutí.

Asi nepřekvapí, že častěji byli druhým pohlavím přitahováni muži. Vůbec přitom nezáleželo na tom, zda žijí v trvalém volnějším vztahu, či jsou tzv. single, tedy bez partnerky. Muži si zároveň mysleli, že jejich ženské protějšky uvažují podobně.

Že tedy i ony mají v přátelském vztahu zájem o sex. Ovšem podle mínění většiny sledovaných mužů si něžné pohlaví tuto přitažlivost neuvědomuje, nebo si ji odmítá připustit.

4
Zatímco ženy nerozlišovaly mezi zadaným a volným kamarádem, muži si od žen s partnerem drželi přece jenom odstup.

„V historii všichni muži čelili nebezpečí, že jejich geny budou z reprodukčního cyklu vyřazeni, když nevyužijí každé příležitosti k sexu. Důsledkem toho je jistý sexuální oportunismus projevující se u mužů,“ myslí si jedna z autorek výzkumu psycholožka April Bleske-Recheková.

5
„She is a girl, she is my friend, but she is not my girlfriend,“ říká Sheldon o Amy v seriálu Big Bang.

Ale i ženy podle tohoto výzkumu vnímají v přátelských vztazích erotické pnutí, i když v menší míře. Více je pociťovaly ty, které zažívaly ve svém vlastním vztahu nějaký problém. Je ovšem zajímavé, že zatímco ženy nerozlišovaly mezi zadaným a volným kamarádem, muži si od žen s partnerem drželi přece jenom odstup.

Mnohem atraktivnější pro ně byly svobodné dívky.

Foto: Mensfitness, flickr, youtube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články