Skip to content

Šok: U ledních medvědů se projevuje kanibalismus!

Ekosystémy v severní části zeměkoule dostávají jednu ránu za druhou.

Američtí vědci nyní zjistili, že nedostatek přirozené potravy vede lední medvědy ke kanibalismu.

PIC FROM THOMAS KOKTA / CATERS NEWS (Pictured: POLAR BEAR WITH TRIPLETS) - A lucky photographer has managed to photograph these adorable images that of the playful first moments in the lives of young polar bear cubs. It is believed less than 500 people have been lucky enough to witness baby polar bears when they emerge from their dens in the wild. But wildlife snapper Thomas Kokta, from Issaquah in Washington, USA, has been shooting polar bear families for the past few years carefully learning their first moves. Thomas, who travels to Manitoba, Canada, to locate these families, has witnessed not only the cuteness of baby polar bears firsthand, but also the extremely rare phenomenon of a mother bear that has given birth to surviving triplets. SEE CATERS COPY
Populace ledních medvědů neustále klesá.

Zaledněné území v Arktidě a u severního pobřeží Ameriky se neustále zmenšuje. Tento jev mají do značné míry na svědomí klimatické změny.

3
Lední medvěd je vynikající plavec, ale ani on nemůže plavat do nekonečna.

Jak ubývá ledu, tak ubývá i životního prostoru pro živočichy, pro které je chladný sever přirozenou domovinou. Ubývá tak například tuleňů, kteří tvoří základ jídelníčku ledních medvědů.

4
Černý čumák ledního medvěda je v polární krajině viditelný na velkou vzdálenost. Proto si ho při plazením za kořistí zakrývá předními tlapami.

Vědci z amerického Geologického ústavu už popsali několik případů, kdy hlad donutil polárního medvěda zabít jedince svého druhu. Nešlo přitom o mláďata, jak to častokrát dělají velké šelmy, aby zabránili předání genů konkurenta, ale o dospělé medvědy.

5
Je budoucnost ledních medvědů pouze v zoologických zahradách?

Pokud se tento jev rozšíří, bude to další hřebíček do rakve pro tyto krále severu, kteří již nyní patří k nejohroženějším druhům planety.

Foto: polarbearsalive, churchillpolarbears, ecochiccayman, livescience, pcwallart.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články