Skip to content
reklama

Sodomista na lovu: Kam mizí malí chlapci?

V dalekém Pákistánu dlouhou dobu mizí chlapci. Často jsou to děti ulice, které nikdo nepostrádá. Strašlivý osud, který je postihne tak vyjde najevo až tehdy, když se vrah pochlubí novinám a pro policii nachystá pečlivě utříděnou výstavu.

Džavád Ikbál (1956–2001) je pákistánský vrah malých chlapců, jehož zvrhlá systematická metodika dodnes vyvolává mrazení. Své oběti si vybírá jako lovec kořist. Chodí do tělocvičen, na hřiště, do aquaparků nebo heren, kde láká kluky nízkého věku do svého domu.

S oblibou si vybírá sirotky, které nebude nikdo postrádat. Ve svém domě, který mu pořídí jeho bohatý otec, si zřídí hrozivou vražednou místnost. Pomáhá mu přitom několik nezletilých kompliců, kteří později spolu s ním skončí před soudem.

Vrah se chlubí

V prosinci 1999 dostane policejní ředitelství a redakce novin v pandžábském Láhauru hrozivý dopis. Ikbál v něm vykládá, jak povraždil 100 chlapců, pečlivě vybraných, ve věku mezi 6 a 16 lety. Popisuje se tu, jak chlapce ve zvláštní místnosti ve svém domě věší na řetěz, škrtí je, usekává jim ruce a nohy a následně rozpouští jejich tělesné pozůstatky v kyselině solné.

Pravděpodobně je přitom také sexuálně zneužívá. Se sodomií má už dříve problémy a opletačky s policií, ale zatím ho vždy zachránily peníze bohatého otce. Tentokrát už je to ale příliš. Policie okamžitě vyrazí do Ikbálova domu.

V oné místnosti pak skutečně najdou policisté mnoho skvrn od krve, ale to zdaleka není všechno. Vrah si pro ně připraví pečlivě připravenou podívanou.

Vybírá si sirotky, kteří nebudou nikomu chybět.

Jako na výstavě

Ikbál si dává skutečně záležet na tom, aby udělal dojem. Pro policisty nechá ve svém domě velkou sbírku fotografií, na nichž jsou zavražděné oběti zabalené v igelitových pytlích a čekající na rozporcování a rozpuštění v kyselině.

Všechny fotografie a další předměty jsou pečlivě popsané a katalogizované, jako by to bylo nějaké muzeum. Dvě těla jsou dokonce ještě nechána ve stadiu částečného rozpuštění kyselinou, aby bylo policistům jasné, jak se vrah těl zbavoval.

Chybí jediná věc – samotný pachatel.

Vrah se vzdává novinářům

Ve svém dopise Ikbál píše, že se jde utopit do řeky Ráví. To je ale jenom zástěrka. Ve skutečnosti se skrývá. Pákistánská policie tak spustí největší pátrací akci v dějinách země. Jako první jsou pozatýkáni jeho mladí spolupachatelé.

Sám vrah ale není k nalezení. Nakonec se sám dobrovolně vydá a přihlásí se v redakci deníku Daily Jang. Přestože jeho deníky, záznamy a všechny důkazy jasně svědčí o vraždách, Ikbál před soudem otočí a vykládá, že to je všechno jenom nastražená recese, která má poukázat na krutý osud dětí na ulici.

Nikdo mu samozřejmě nevěří.

Oko za oko…

Ikbál je postaven před soud a souzen podle právního systému, který si zachovává část z prastarého pravidla oko za oko, zub za zub. Za svých sto vražd je tedy Ikbál stokrát odsouzen k trestu smrti. A soudce vyhlašuje, že bude oběšen na tom samém řetězu, kterým škrtil své oběti.

Jejich příbuzní budou moci popravě přihlížet. A až zemře, bude jeho tělo rozřezáno a rozpuštěno v kyselině. K tomu ale nakonec nedojde, protože jednoho dne je Ikbál a jeho 13letý komplic nalezen ve vězení mrtvý.

Oficiální verze je, že jde o sebevraždu.

Foto: SHUTTERSTOCK
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Dokáže Tatiana Dyková uhlídat manžela?
nasehvezdy.cz

Dokáže Tatiana Dyková...

Mít za manžela idol ženských...
Léčba viru podobného HIV u opic je nadějí i pro lidstvo
21stoleti.cz

Léčba viru podobného HIV u...

Virus HIV způsobuje u lidí onemocnění AIDS...
Pistáciový dort
tisicereceptu.cz

Pistáciový dort

Dobrota na neděli či na oslavu Suroviny 85 g hrubě mletých...
Tajemství reflexní terapie: Odrážejí chodidla náš zdravotní stav?
enigmaplus.cz

Tajemství reflexní terapie:...

Reflexní terapie vychází z přesvědčení,...
Bez ducha ve mně jsem jen poloviční člověk
skutecnepribehy.cz

Bez ducha ve mně jsem jen...

S nešťastným duchem jsem žila řadu let....
PRU58 má zahrádku
iluxus.cz

PRU58 má zahrádku

Vyhlášená holešovická restaurace PRU58 je klenotem...
Liberecký kraj dětem: Tipy na dva výlety
epochanacestach.cz

Liberecký kraj dětem: Tipy...

K příjemným procházkám svádí Mravenčí stezka v...
Podvedla Berenika manžela s milencem?
nasehvezdy.cz

Podvedla Berenika manžela s...

Krásná BERENIKA...
Pohřbený deník: Vysvětlí objev hrobu krvavé tajemství kruté šlechtičny?
enigmaplus.cz

Pohřbený deník: Vysvětlí objev...

Postavu krvelačné uherské hraběnky Alžběty...
Dechberoucí udržitelná rezidence ve svahu
rezidenceonline.cz

Dechberoucí udržitelná...

To, co bylo původně plánováno jako...
Stubby chytal zvědy za zadek
epochalnisvet.cz

Stubby chytal zvědy za zadek

„To přece nejde! Sem psi nesmějí!“ rozčílí se recepční...
Když očí pálí
panidomu.cz

Když očí pálí

Pálení v očích sice zdraví neohrožuje, zato...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha