Skip to content

Smutný příběh: Mužova roztržitost stála holčičku život!

Zaparkuje auto. V rychlosti vystoupí. Spěchá do práce. Opodál stojí jeho kolega. Potřebuje s ním mluvit. Začíná každodenní rutina. Když na ni najede, zapomíná na všechno ostatní. I na to, že na zadním sedadle spí dcera, kterou měl odvézt do jeslí.

Na podzim 2016 řeší Okresní soud Nitra hodně bolestnou rodinnou tragédii. Obžaloba viní Jozefa Kuráka (58), že na parkovišti před svým pracovištěm v červenci 2015 zapomněl v autě 2letou dceru Kristínu. Původně ji měl odvézt do jeslí. Místo toho ji nechal napospas více jak třicetistupňovému vedru. Když jí ve tři hodiny odpoledne objevil, život už z ní vyprchal.

Když rutina zabíjí

Kristínka 2 roky.

Na hlavní líčení doprovází obžalovaného jeho manželka a matka zesnulé dívky. Sám Kurák své provinění nepopírá. Myslí si však, že se na něj nevztahují ustanovení trestního zákoníku. Během své výpovědi přiblíží soudu, jak otřesné okamžiky si musel prožít a co jim vlastně předcházelo.

„Děti se ráno nasnídaly. Pak jsem vzal Kristínku do školky. Na jedné z křižovatek jsem ji ještě přes zpětné zrcátko zkontroloval. Zdálo se mi, že spí,“ ztěžka ze sebe souká obžalovaný. K tomu nejhorší se teprve dostává.

Uvede, že měl během jízdy důležitý pracovní hovor. Kvůli němu zapomněl na původní cíl cesty a místo k jeslím zamířil do práce.

Nejhorší pohled v životě

Jozef Kurák zapomněl na svou dvouletou dceru.

„Zaparkoval jsem a před budovou jsem uviděl kolegu. Šel jsem za ním a vůbec jsem si neuvědomil, že malá je pořád v autě. Od té chvíle jsem se věnoval práci,“ vyčítá si nešťastný otec osudové selhání. Podle vlastních slov si na dítě vzpomněl až ve chvíli, kdy mu volala manželka a divila se, proč jejich dcera ještě není v jeslích.

„Utíkal jsem k autu a po jeho otevření se mi naskytl nejhorší pohled v životě,“ přemáhá Kurák v soudní síni své emoce.

Neunesl ten tlak?

Jozefa Kuráka k soudu doprovází manželka.

Krutým paradoxem je fakt, že nedlouho před tragickým neštěstím zachránil Kurák jiné dítě, které bylo uvězněné v zamčeném voze. Jeho dcera na pomoc čekala marně. Roztržitého otce nakonec soud potrestá dvouletou podmínkou.

Avšak o měsíc později, na sklonku roku 2016, je i jeho tělo nalezeno bez života. Zemře kousek od vlastního domu, pravděpodobně na následky infarktu. Svůj díl viny na tom může mít i jeho zhoršený psychický stav.

Jen těžko si lze představit, jak musí být vyčerpávající nést tak strašné břímě.

Foto: aktuality.sk, cas.sk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …