Skip to content
reklama

Slavný Alcatraz: Zabydleli se v něm duchové vězňů?

Alcatraz. Bezesporu nejslavnější věznice světa ležící na ostrově uprostřed Sanfranciského zálivu je už desítky let považována za jedno z nejstrašidelnějších míst světa. Proč tomu tak je?

Už před mnoha staletími věřily indiánské kmeny, že na ostrově ožívají duchové. A ačkoliv se bílí kolonisté indiánským legendám zpočátku jen smáli, velmi rychle pochopili, jak zvláštní místo to je. V 19.

století, kdy na Alcatrazu stála pevnost fungující jako válečný tábor, se tradovalo, že tam straší. Vše ovšem naplno vypuklo až ve století 20, kdy se místo stává vězení pro ty nejhorší zločince.

Cely věznice dýchají ponurou atmosférou.
Cely věznice dýchají ponurou atmosférou.

Uškrcen v cele

Nejhorší má být bývalý blok D, kde se nacházela tzv. „díra“ – samotka, ve které prý mnoho lidí zešílelo. V roce 1940 přivolal jeden zde zavřený vězeň dozorce se slovy, že v cele viděl podivnou postavu, které ve tmě svítily oči.

Ti to považovali za výmysly a znovu ho zavřeli. „Ráno následujícího dne zjistili, že je vězeň mrtvý. V obličeji měl výraz zděšení a na krku stopy po škrcení. Někteří věřili, že ho uškrtil jeden ze strážných, jiní zase, že šlo o ducha bývalého vězně,“ říká americký záhadolog Troy Taylor.

Nejstrašidelnějším místem má být samotka nazývaná
Nejstrašidelnějším místem má být samotka nazývaná „díra“.

Vyfotili ducha?

Svědectví o nadpřirozených jevech bylo v době užívání věznice mnohem víc. O přízracích nehovořili pouze vězni, ale i rodiny, které je přišly navštívit. I v současnosti, kdy je Alcatraz velkým turistickým lákadlem, návštěvníci čas od času spatří či dokonce vyfotí ducha.

Známý je případ z loňského léta. Britští turisté Paul Rice a Sheila Siler-Walshová prý spatřili v jedné z prázdných cel tajemnou ženu, kterou si také rychle vyfotografovali. Je snímek pravý, nebo jde o další z řady podvrhů?

Podařilo se turistům vyfotit přízrak?
Podařilo se turistům vyfotit přízrak?
Foto: www.huffingtonpost.com, www.for-site.org, i3.mirror.co.uk, www.everystockphoto.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články