Skip to content

Sigourney Weaverová: Její Ripleyová zůstává nejslavnější akční hrdinkou!

Nejvýznamnější akční hrdinka v dějinách filmu, a také jedna z nejčastěji a nejdůkladněji propíraných filmových postav, se objeví v hororu o střetnutí sedmi astronautů s nezničitelným mimozemským monstrem.

S nadsázkou bychom mohli říci, že není tradičně hollywoodská. Je totiž stále oblečená, makeup jí často dělá jen špína a sliz, nikdy není zamilovaná, když na to přijde, dokáže být tvrdší než ocel. Jistě v závěru filmu se sice svlékne do kalhotek, ale jen proto, aby si mohla navléknout brnění a nakopat monstru zadek.

Původně je psána jako tradiční mužská postava. Nápad přepsat ji jako ženskou postavu a obsadit tehdy 29letou Sigourney Weaverovou (*1949) se ukáže být geniální. Zpočátku působí jako obvyklá bezbranná žena, která film ozdobí jen hezkým tělem a vřískotem.

Postupně se však ukazuje jako holka do nepohody, která místo křiku bojuje. Ještě dál ji posouvá o šest let později režisér James Cameron (*1954). Ve druhém díle ji mění akční hrdinku se vším všudy. To ona rázným zákrokem zachrání život namachrovaným mariňákům, je to ona, kdo pevně rozkročen se zarputilým pohledem kosí jedno monstrum za druhým způsobem, který by i Rambo mohl závidět.

A je to ona, kdo se nakonec na férovku utká v téměř pěstním souboji s hlavním obřím monstrem. Postavu Ellen Ripleyové Americký filmový institut právem zařadí mezi deset největších postav americké kinematografie.

Foto: Pinterest video - Youtube (MASTER_GOW)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články