Domů     Gerald Murphy: Sexuální predátor uteče policii a vraždí!
Gerald Murphy: Sexuální predátor uteče policii a vraždí!
18.4.2024

Policisté vtrhnou do domu, kde je omámí štiplavý zápach. Mají pocit, že s případem budou rychle hotoví. Jenže je překvapí pachatel, který v ložnici stojí nad mrtvým dítětem s puškou v ruce a vyhrožuje, že dvě další vedle něj čeká stejný osud. Trvá to dlouhých 37 hodin, pak se ozve osudová rána…

Je to přesně ten typický případ zabijáka, kdy se po jeho činu sousedé strašně diví, jak mohl něco takového udělat, vždyť byl tak milý a tichý.

Jenže lidé z amerického Trentonu netuší, že vedle nich bydlí sexuální predátor, který se má hlásit pravidelně policii. Jednoho dne zmizí z jejího hledáčku a může si naplňovat své odporné choutky. Když se mu do cesty postaví jeho přítelkyně, její osud je zpečetěn.

Vidí v něm anděla

Životem semletá čtyřiačtyřicetiletá Carmelita Stevensová má na krku čtyři děti, je bez střechy nad hlavou, stěhuje se z nájmu do nájmu a na všechno je sama. Už má myšlenku, že to vše radši skončí, když v tom se v jejím životě objeví muž.

„Je to anděl,“ popisuje kamarádce svého nového přítele, o šest let mladšího Geralda Murphyho. Chlapíka odkudsi z Pensylvánie potká v jednom baru. Vyslechne ji, polituje, že má potíže, a nabídne jí pomocnou ruku.

Už má myšlenku, že to vše radši skončí, když v tom se v jejím životě objeví muž. „Je to anděl,“ popisuje kamarádce svého nového přítele, o šest let mladšího Geralda Murphyho. Foto: CC / Public Domain
Už má myšlenku, že to vše radši skončí, když v tom se v jejím životě objeví muž. „Je to anděl,“ popisuje kamarádce svého nového přítele, o šest let mladšího Geralda Murphyho. Foto: CC / Public Domain

Azyl u vraha

Murphy bydlí v newjerseyském městečku Trenton krátce. Sousedé o něm říkají, že je milý, nenápadný, a když je třeba, pomůže.

Gerald se na první pohled může rozdat, což starousedlíci ostatně vidí v březnu roku 2013, když k jeho domu přijede dodávka, z ní vyskákají čtyři děti a Murphy s neznámou ženou stěhují kufry do jeho příbytku.

Onou ženou je právě Carmelita, která najde i se svými ratolestmi útočiště právě u Geralda. Netrvá však dlouho a začnou se dít podivné věci.

Děti najednou mizí

Nejprve to začne tím, že Carmelitiny děti přestanou chodit do školy. Jsou z problematické rodiny, takže nad tím kantoři mávnou rukou, a zbytečně tak natáhnou čas, který by možná zabránil tragédii.

„Vypadali spokojeně, po dvou týdnech se ale z domu ozývaly hlasité hádky,“ prozrazuje sousedka, která se radši více nezajímala, co se děje za zdmi domu. Ona ani ostatní sousedé se radši moc nepídí, co se děje v jejich okolí, mají svých starostí dost.

Pak ale jednoho dne do klidného městečka dorazí kolony aut s majáky, z nichž vyskáčou ozbrojenci se samopaly. Sousedé se nakonec musejí evakuovat ze svých domů.

„Je pravda, že tu paní ani děti jsem dlouho neviděla,“ říká policistům roztřeseným hlasem žena, která tuší, že se stalo něco vážného.

Zmizel policii z dohledu

Když škola nahlásí, že děti neplní školní docházku, policisté se začnou pídit po příčině. A narazí na jméno nájemníka jednoho z trentonských domů. „Gerald Murphy? Ten se nám ztratil z hledáčku před dvěma lety!“ komentuje to místní šerif.

Najde totiž záznam o tom, že Gerald byl pod dohledem. Tento nenápadný, tichý, milý chlapík je už v roce 2001 odsouzen za sexuální napadení nezletilé dívky a musel putovat do vězení.

Už jen kvůli tomuto činu je sledován i po propuštění z věznice, státní policii musí dávat vědět například to, jestli si koupí nové auto, mění zaměstnání a samozřejmě jestli se stěhuje. To Gerald jednoho dne neudělá. V roce 2011 tak o něm policie ztratí přehled.

Až na jaře roku 2013 se tyto dvě strany opět setkají. Tentokrát má jejich střetnutí ale smutnější dohru.

Zmizel policii z dohledu. Foto: CC / Institute UJS / CC BY-SA 2.0
Zmizel policii z dohledu. Foto: CC / Institute UJS / CC BY-SA 2.0

Mstí se partnerce i dítěti

Ze začátku se zdá, že to bude rychlá akce. Policistům se podaří vniknout do Murphyho domu. „Geralde Tyrone Murphy, otevřete nám!“ opakují policisté výzvu. Když se nic neděje, vyrazí dveře a dostanou ránu.

Ne od násilníka, ale přes nos je praští štiplavý zápach. Jako kdyby se tu rozkládalo mrtvé tělo. Strážci zákona to odhadnou a jejich domněnky potvrdí skutečnost, že všude po domě lezou červi. Najednou policisté uslyší hlas z ložnice.

Blíží se k ní a zápach sílí. „Nelezte sem!“  křičí delikvent. Policie však rozrazí dveře. V místnosti najdou Murphyho a tři děti. Tělo jednoho z nich však bezvládně leží na posteli. „Zabiju ji!“ běsní Murphy a puškou míří na další ratolest. Policisté se stahují.

Žili s mrtvolou 12 dní v domě

Začínají nekonečné hodiny plné vyjednávání. Vyšetřovatelé a policisté vědí, že minimálně život jednoho dítěte prohráli. Hlavou jim rotují ale dvě otázky. Ten silný zápach rozkládajícího těla nemohl pocházet od nebohého mrtvého dítka v ložnici.

To znamená, že někde v domě je oběť, která přišla o život minimálně před týdnem. Zároveň si policisté spočítají, že jedno z dětí ještě někde je. Ale je živé? Mrtvé?

Drama se protahuje

„Geralde Tyrone Murphy, nechte odejít všechny z domu a nic se vám nestane,“ vyzývá policie pachatele. Odpověď žádná. „Geralde Tyrone Murphy, vzdejte se nám,“ zkoušejí to policisté znovu. Sousedé už jsou nervózní.

Celou situaci sledují na obrazovkách v práci, u přátel či rodin, kde najdou azyl, protože se k místu svého bydliště nesmějí ani přiblížit. Myslí si, že za pár hodin bude po všem. Jenže den se pomalu přelévá v noc a nic se nemění.

S pomateným mužem jsou v domě minimálně dva živí lidé. Není slyšet výstřel ani křik, takže policie předpokládá, že děti jsou naživu.    

Přes 37 hodin boje o život

„Neřvi, nebo dopadneš jak tvoje matka!“ okřikne nervní Gerald 14letou Carmelitinu dceru.

Dítka vědí, že jejich maminka už nežije, musejí trpět, když jsou v ložnici s běsnícím psychopatem a na posteli jim leží mrtvý dvanáctiletý bráška Quavon Foster.

Sám Murphy neví, co dál, je mu jasné, že tohle nebude trvat věčně, a jeho agresivita stoupá. „Musíme jednat rychle!“ rozhoduje velitel, který skrz okno vidí, jak Gerald vyhrožuje dívce čím dál víc.

Muži zákona se opět pomalu vplíží do domu, od kolegů kolem dostávají instrukce, kde se vrah zrovna nachází. Uplynulo více než 37 hodin od jejich prvního vstupu do domu.

Kulka rozhodne

Když si jsou policisté jistí, kde Gerald je, vykopnou dveře a pálí. Rána zasáhne Murphyho do hlavy, ten však i po ataku žije. Je převezen do nemocnice, ale na následky zranění umírá.

Rozklepaných dítek se ujmou policisté i psychologové, děti nejsou schopny vůbec mluvit. Na místě se bohužel do igelitu balí i mrtvé tělo jejich brášky Quavona. Chybí ale ještě 19letý chlapec.  Zvuky ze sklepa napovědí, že nebude daleko. A naštěstí je také živý.

„Kde je máma?“ ptá se a prozradí že matku neviděl od 24. dubna. Za chvíli se dozvídá smutnou zprávu: Ani Carmelita nepřežila. V jiné místnosti najdou policisté její tělo ve značném stupni rozkladu.

Byl mimořádně krutý

Proč Gerald zabíjel? Podle vyšetřovatelů ho ani tak nezajímala Carmelita jako její nezletilá dcera, proto si celou rodinku nastěhoval domů. Jenže žena ho prokoukla a chtěla se okamžitě odstěhovat. Murphy ji bohužel nepustil.

Napadl ji a začal mlátit, nakonec ji ubodal nožem. Stejně tak dopadl malý Quavon, který chtěl svoji rodinu bránit.

Jaké hrůzy se staly, slyší i Carmelitina sestra Tonya Kellyová, která se z Marylandu do Trentonu vydá hned poté, když zjistí, že je její sestra uvězněná v domě nebezpečného chlapa.

Bohužel netuší, že je pozdě a svého sourozence už nikdy nespatří. „Taková hodná ženská to byla. Rozdávala lidem oblečení po dětech,“ zavzpomínala jedna ze sousedek na Carmelitu.

Foto: Creative Commons, Shutterstock (úvodní foto)
Související články
Svět zločinu
Heparinový vrah poslal na onen svět sedm pacientů!
Pacient v bezvědomí tiše oddechuje. Nevnímá, že k němu právě přišel zdravotník a do kapačky mu cosi píchl. Je to heparin, snižující srážlivost krve. Brzy nato je na oddělení poplach. Muž silně krvácí. To už ale vrah leží doma s nohama na gauči.  Jen málokdo v České republice nezná jméno Petr Zelenka. Pokud si někdo […]
Svět zločinu
Charles Manson: Psychopatický vůdce sekty
Charles Manson byl charismatický, ale psychopatický vůdce sekty „Rodina“, která v 60. letech 20. století terorizovala Kalifornii. Manson byl zodpovědný za vraždu Sharon Tate a dalších devíti lidí a jeho zločiny dodnes šokují a fascinují svět. Mansonův život Charles Manson se narodil v roce 1934 v Cincinnati ve státě Ohio. Jeho matka byla prostitutka a […]
Svět zločinu
Pedofil Marc Dutroux: Osamělý muž toužil po náklonnosti dětí
Odhalení belgického pedofila, únosce a vraha Marka Dutrouxe patřilo ve své době k největším šokům v Evropě. Jeho případ je nejen odpudivým příběhem brutálního násilí, ale odhaluje i mnoho pochybení při vyšetřování. Belgický chlapec Marc Dutroux má od narození všechny podmínky k tomu, aby z něj vyrostl slušný člověk. Pochází z učitelské rodiny, kam se […]
Svět zločinu
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
Psychopat Wolfgang Priklopil ji unesl, když jí bylo pouhých deset let. Roky ji držel v temné kobce, bil ji a znásilňoval. Nataschu se mu přesto úplně zlomit nepodařilo a ona od něj po osmi a půl letech utekla. Co prožívala v domě svého únosce?  Je krátce po sedmé hodině ráno 2. března 1998 a desetiletá Natascha Kampuschová […]
reklama
historie
Dětství božské MM: Otec neznámý, matka v depresích
Gladys Bakerová zabouchne dveře a zamkne je. „Neboj se, neboj, budeme spolu,“ uklidňuje tříleté děvčátko schované ve velkém pytli. Je to únos se vším všudy. Dítko v pytli není nikým jiným, než budoucím filmovým idolem. Matka se ji právě pokouší získat od pěstounky Idy Bolenderové zpět do své péče… Ida si s chatrnými dveřmi za […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
Kníry: Dovedete si bez něj představit Chaplina?
Mrožák, angličák, kartáček, podkova, tkanička, řídítka. Druhů a variant knírů jsou desítky. A každý má minimálně jednu slavnou osobnost, která by bez něj nebyla kompletní. Knír je natolik dominantním prvkem tváře, že se v mnoha případech stává nejen poznávacím znamením, ale doslova obchodní značkou. Jeho historie dlouhá, plná vítězství i porážek. Žižka má holou bradu Vousy […]
Poslední válečná kořist: Nacistická ponorka vezla uran i plány stíhačky
Jaký byl osud německé zaoceánské ponorky typu XB? Dne 25. března 1945 se ponorka U 234 vydala na přísně tajnou misi do Japonska s exkluzivním nákladem na palubě Cestou se však její posádka dozvěděla o kapitulaci Německa, a tak se musela vzdát… Oceánská minonosná ponorka U 234 byla jednou z největších ponorek své doby. Objednávku na její […]
reklama
historie
Věra Čáslavská: Tragédie slavné rodiny
Tragédie se bohužel nevyhýbají nikomu z nás. Platí to i o slavných rodinách umělců, vědců a sportovců. Ani zlaté medaile z olympiád a mistrovství světa nikomu nezaručují domácí štěstí.  V lepších případech to končí rozvodem, v těch horších se neshody kupí i po rozvodu. A někdy může dojít i k násilí a smrti někoho z […]
100leté výročí lázeňského speciálu: Nebeský frmol Praha – Mariánky
82 434 kilometrů. Přesně tolik nalétají letouny vtipně přezdívané lázeňské speciály. Dnes trochu nepředstavitelně létají dvakrát za den dva na trase Praha – Mariánské lázně!    V průběhu roku 1924 se v Aero, jednom z nejstarších leteckých výrobců na světě, rozběhla výroba letounu A-22, který byl využívaný jako poštovní a dopravní letoun. V letech 1925 […]
Plastická chirurgie a váleční veteráni
Těžké dělostřelectvo a kulomety způsobují zranění dosud nevídaná. Šrapnely odtrhávají kusy tváře. Jedovaté plyny poškozují tkáně. I „obyčejný“ požár nadělá pořádnou paseku… Zdá se, že osudem znetvořených vojáků je dožít v ústraní a zahalení. Pak ale přichází lékař, který jim navrátí naději. Objev anestezie, sepse a dezinfekce v 19. století spustily skutečný rozvoj v oblasti plastické chirurgie. Tohle […]
Kolt: Kdo sestrojil nejlepšího přítele kovbojů i zlatokopů?
Osobní zbraň v dnešní době není vůbec žádná novinka. Ale již v 16. století bylo možné vlastnit malou mušketu. Nepatřila však ještě k příliš spolehlivým střelným zbraním a její nabíjení bylo zdlouhavé. První skutečně účinná malá zbraň vzniká až v Americe v 19. století. Otec všech pistolníků? Její vynálezce Samuel Colt (1814-1862) se o vědecké […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Jak odhodit věčnou smůlu?
nejsemsama.cz
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
panidomu.cz
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
Tlak, tep a dokonce ani hladinu krevního cukru už nemusí lékař sledovat pouze v ordinaci, pomocí techniky si pacienta může zkontrolovat „na dálku“. Přes chytrý telefon či notebook. Každý obyvatel Česka navštíví průměrně jedenáctkrát za rok lékaře, oproti tomu v sousedním Rakousku je to polovina a ve Švédsku jde dokonce jen o tři kontakty ročně.
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,