Skip to content
reklama

Severní Korea: Černá díra ve východní Asii

Severní Korea je ve dne šílenou, před světem uzavřenou diktaturou. Ještě depresivnější pohled ale nabízí v noci, kdy úplně zmizí a změní se na ostrov temnoty, černou díru pohlcující světlo – alespoň při pohledu z vesmíru.

Uvedený pohled nabídla posádka Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), když pořídila snímky povrchu naší planety v noci.

2
Kult rodiny Kimů je základním kamenem severokorejské despocie.

Záběr Korejského poloostrova ukazuje propastný rozdíl mezi Jižní Koreou, která díky záplavě světelných zdrojů v noci září jako ohnivé moře, a Severní Koreou, která se stává temnou plochou se slabou jiskřičkou třímilionového hlavního města Pchjongjangu.

3
Militarizace severokorejské společnosti je všeprostupující.

Na severokorejskou tmu navazuje rozsvícený sever Číny. Neprůhledný plášť, který si KLDR v noci obléká, je výsledkem povinného vypínání elektřiny v rámci snahy země co nejvíce ušetřit.

4
Třiatřicetiletý vůdce Severní Koreje Kim Čong-un se svou oporou – armádou. I v ní občas udělá čistku, při které padají hlavy.

Přesto jsou dodávky energie v Severní Koreji sporadické a nespolehlivé a ti, kdo je mají, často dostávají elektřinu jen několik hodin denně.

5
Zápisníček v rukou generálů je nezbytností: vůdcovy myšlenky je třeba si zapamatovat…

Komunistický režim v KLDR patří mezi nejděsivější diktatury na světě. V podstatě se jedná o jeden obrovský koncentrační tábor.

Foto: voanews, .youthconnect, www.businessinsider.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články