Skip to content

5 nejbestiálnějších vrahů posledních 50 let: Sekyra, pistole ani provaz jim nejsou cizí!

Jejich kroky vede krvelačná touha po lidských životech. Berou si jeden za druhým a počínají si přitom tak bizarně, že matou i zkušené vyšetřovatele.

Nejodpornější zabiják poráží prostitutky jako prasata a jejich těla pak mele do paštik!

Kdo: Eric Edgar Cooke (1931-1964)

Eric Edgar Cooke.
Eric Edgar Cooke.

Kdy a kde: Šílený vrah s přezdívkou Noční návštěvník zabíjí v v australském Perthu na přelomu 50. a 60. let 20. století.

Zločin: Vrah se většinou ohlašuje zaklepáním na dveře nebo zvonkem uprostřed noci. Jakmile mu žena otevře, zabije ji. Samopalem, nůžkami, sekerou, nožem nebo předmětem, který je zrovna po ruce.

Oběti: Cooke spáchá nejméně 8 vražd. Ve 14 případech jeho oběti přežijí. Kromě toho také oloupí desítky až stovky lidí. Téměř každou noc roku 1961 ukradne auto.

Trest: Po dopadení dostane trest smrti pověšením. 26. října 1964 se stává posledním popraveným zločincem v západní Austrálii.

Kdo: Gennady Mikhasevich (1947-1987)

Gennady Mikhasevich.
Gennady Mikhasevich.

Kdy a kde: Vitebský družiník, jak Mikhasevicheho už navždy přezdívají v jeho rodném Bělorusku, zabije v letech 1971-1985 kolem 40 lidí.

Zločin: Po rozchodu s dívkou se rozhodne oběsit. Už má doma připravenou smyčku, když na ulici potká neznámou ženu. Raději než sebe pověsí ji. Vraždění se mu zalíbí. Cítí se nepolapitelný a stává se dokonce dobrovolníkem (družiníkem) vitebské policie, který pomáhá vyšetřovat vlastní vraždy.

Oběti: Mikhasevich spáchá nejméně 36 vražd. Když se pod tíhou důkazů začne přiznávat, mluví někdy o 38, jindy o 43 obětech.

Trest: Velké množství obětí a dlouhá doba, kdy zabíjel, vedou soud k jednoznačnému verdiktu. Roku 1987 je Vitebský družiník popraven.

Kdo: Robert Pickton (nar. 1949)

Robert Pickton.
Robert Pickton.

Kdy a kde: Na farmě v kanadském Vancouveru si v 90. letech získá přezdívku Prasečí zabiják.

Zločin: Pickton si vybírá prostitutky a narkomanky. Někdy je zastřelí, jindy ubodá. Jejich těla pak zpracuje stejně jako poražené vepře na své farmě. Vyšetřující policisté lidi varují, že výrobky z farmy obsahují lidské maso.

Oběti: Na farmě se najdou zbytky těl a biologické stopy 30 pohřešovaných žen. Picton je nakonec usvědčen z 8 vražd.

Trest: V roce 2007 si zabiják vyslechne doživotní trest. Po deseti letech sice může požádat o předčasné propuštění, ale zřejmě nemá šanci uspět. Vyšetřovatelé už totiž dodnes nashromáždili další důkazy, které stačí na obvinění z dalších 15 vražd.

Kdo: Carlos Eduardo Robledo Puch (nar. 1952)

Carlos Eduardo Robledo Puch.
Carlos Eduardo Robledo Puch.

Kdy a kde: Tento brazilský Temný anděl vraždí a loupí na začátku 70. let v Buenos Aires.

Zločin: Své oběti škrtí, podřezává, střílí či ubíjí kamenem. Má přitom pocit, že zachraňuje lidstvo. Kromě toho se Puch dopustí i 17 loupeží a 2 únosů. Jednu oběť před zabitím znásilní.

Oběti: Za dva roky stihne zavraždit 11 lidí. Vybírá si je náhodně a mění modus operandi. Vyšetřovatelům proto trvá, než zjistí, že jde o téhož pachatele.

Trest: Doživotní vězení si Puch zpočátku užívá. Vede amatérská kázání pro spoluvězně a prohlašuje se za mesiáše. Jindy tvrdí, že je pravý Batman. Teprve v roce 2008 požádá o propuštění, to je ale zamítnuto.

Kdo: Subhash Koli (nar. 1971)

Subhash Koli.
Subhash Koli.

Kdy a kde: V letech 2005-2006 se v indické oblasti Nithari ztratí několik desítek mladých dívek. Aspoň 4 z nich zemřou Koliho rukou.

Zločin: Případ Obětovaného muže, jak ho indická veřejnost nazývá, začíná nálezem mrtvých těl ve vodní nádrži a na pozemku obchodníka Monindera Singha Pandhera. Původní podezření na Pandhera se ale rozplyne.

Důkazy vedou k jeho sluhovi Kolimu.

Oběti: Subhashovi Kolimu obžaloba dokáže 4 vraždy. Nestarší oběti je 20 let, všechno ostatní jsou nezletilé dívky. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že má na svědomí dalších 12 životů.

Trest: V roce 2009 dostane Koli trest smrti. Část indické veřejnosti je přesto dodnes přesvědčena, že pravým vrahem je obchodník Pandher, který se z žaloby vykroutil díky svému postavení a známostem. Koli proto dostává nálepku muže, kterého mocní obětovali.

Foto: criminalia.es, teennewz.com, murderpedia.org, guardianlv.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …