Skip to content

Šance pro nové astronauty: NASA hledá vhodné kandidáty!

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) hledá kandidáty na astronauty pro příští mise kolem Měsíce a pro přípravu na cestu na Mars.

Přihlášky přijímá od 14. prosince do poloviny února.

2
Astronaut na Měsíci.

Vesmírná agentura dnes vybízí k podání přihlášek zejména piloty, inženýry, vědce a lékaře. Seznam kandidátů postupujících do užšího výběru má být oznámen v polovině roku 2017. „Tato příští skupina amerických vesmírných badatelů nám pomůže dosáhnout cíle dostat lidi na rudou planetu,“ řekl šéf NASA Charles Bolden, který je sám bývalý astronaut.

Swimsuit 2014: Zero Gravity Kate Upton Cape Canaveral, Florida, USA 5/18/2013 X156517 TK1 Credit: James Macari
Testy ve stavu beztíže mohou být i zábavné.

Uchazeči by měli mít americké občanství a měli by mít ukončené alespoň bakalářské studium inženýrství, biologie, fyzikálních věd nebo matematiky na některé z uznávaných univerzit. Kandidáti mají mít rovněž alespoň tříletou zkušenost z profesní praxe v těchto vědeckých oborech.

Pro piloty pak platí, že musí mít nalétánu alespoň tisícovku hodin.

4
Na mezihvězdné lety si zatím lidstvo musí počkat.

Příští astronauti rovněž musí úspěšně projít lékařskými testy NASA. Ty mají prověřit, že jsou fyzicky připraveni podstoupit dlouhodobé vesmírné lety.

5
Mars, cíl NASA.

NASA zdůrazňuje, že v příštích letech chystá bezprecedentní počet vesmírných letů s posádkou. Nová skupina astronautů už bude létat na nových lodích CST-100 Starliner od firmy Boeing a Dragon od SpaceX, které mají být uvedeny do řádného provozu v roce 2017.

Od roku pak má být schopna loď Orion NASA schopna nejen vynášet posádky na oběžnou dráhu kolem Země, ale také na Měsíc.

Foto: NASA, likefon, gamebreaker, imgbase
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vesmír
Zobrazit více …