Skip to content

Ruský region zaplavily mouchy. Kvůli špatnému hnojivu

Téměř jako v horroru si před nedávnem připadali lidé v ruském regionu Sverdlovsk. Pohromu podobnou ranám egyptským tam totiž na místní přivolal farmář, který pohnojil svá pole drůbežím trusem. Tato lahůdka přilákala do oblasti neobvykle vysoké množství much.

Much se do oblasti přesunulo tolik, že jejich mrtvá těla často pokrývala příbytky místních jako koberec. A mezitím, co se místní těchto muších pohřebišť zbavovali, za okny se jim rojily další tisícovky much.

Nezodpovědný zemědělec

Viník celé uměle vytvořené zdánlivé apokalypsy byl brzy odhalen. Andrei Savchenko, místní zemědělec, totiž svá pole pohnojil tunami zapáchajícího hnojiva z drůbežích výkalů. To nekonečné roje much, které místním značně ztížily život, přilákalo.

„Nedá se to vydržet, mouchy jsou prostě všude,“ uvedl jeden z místních. Ti si nyní proti mouchám pomáhají insekticidy. Kvůli rychlosti, se kterou se mouchy množí, se ale jejich počty nedaří dostatečně redukovat.

Ohrožují zdraví

Miliony much terorizující oblast nejen že hrozivě vypadají, ale představují také reálnou zdravotní hrozbu. Mouchy mohou totiž přenášet nejrůznější nemoci a pravděpodobnost nakažení se v takovém množství hmyzu prudce zvedá.

Neškodné pro lidské zdraví nejsou ani chemikálie, kterými místní s mouchami bojují.

Místním zemědělcem, který biblickou pohromu do regionu přivolal, se nyní zabývají úřady. Ten však trvá na tom, že je nevinný. „Mouchy tu byly vždy a byly všude. Já jsem nic neudělal“ uvedl.

Foto: mirror.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …