Skip to content

Rosemary má děťátko: Film, který dostihla kletba?

Jakmile se téma filmu týká náboženského zla, okamžitě se najdou lidé, kteří jej považují za prokletý. Jenže u některých snímků se nelze divit.

Rosemary má děťátko je už od začátku nenáviděný film. Štábu chodí výhružné dopisy, které je varují před smrtí na hrozné nemoci. Vážně je bere jen americký producent William Castle, který se svěřuje svým přátelům s názorem, že snímek jistě probudí samotného Satana.

O několik měsíců později téměř zemře na selhání ledvin a o pár let později umírá na infarkt.

Stíhá film zlá kletba?
Stíhá film zlá kletba?

Nemoc i rozchod

A tím teprve začíná série děsivých náhod. Další člen štábu je v průběhu natáčení hospitalizován a nakonec umírá na blíže nespecifikovaný problém s krví. Role má prý velmi negativní vliv i na představitelku hlavní role Američanku Miu Farrow. Ta se během natáčení dostává do psychické a partnerské krize a rozvádí se se svým manželem americkým zpěvákem Frankem Sinatrou. To nejstrašnější však potká polského režiséra Romana Polanskiho.

Mia Farrow
Mia Farrow.

Brutální vražda

Noc z 8. na 9. srpna 1969 tráví těhotná manželka Romana Polanskiho Sharon Tate s několika přáteli ve své vile u Los Angeles. Krátce po půlnoci na pozemek vniká šílená banda vedená fanatickým americkým zločincem Charlesem Mansonem. Všichni ve vile včetně těhotné ženy jsou brutálně zavražděni. Dostihla i Polanského rodinu kletba, jak tvrdili odpůrci filmu, nebo jde prostě jen o souhru tragických okolností?

Roman Polanski
Roman Polanski.
Foto: bbook.com, www.asset1.net, www.hollywoodreporter.com, www.hbc333.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …