Skip to content

Pronásledují vás démoni? Použijte vejce!

Američtí archeologové učinili v roce 2014 na místě starověkého města Sardy v dnešním Turecku zajímavý objev. Ten má přinést důkaz o tom, že lidé kdysi odráželi zlé síly, démony a katastrofy nejen pomocí různých zaklínadel… 

V dávných mýtech a náboženských příbězích jsou démoni bytosti, jejichž cílem je jediné – škodit, týrat a ubližovat živým lidem, které se nakonec pokusí zcela ovládnout. Doufejte tedy, že si vás žádný démon nikdy nevyhlédne. Pokud by k tomu však došlo, máme pro vás na základě nedávného objevu v Turecku jeden bezva tip, jak se před takovým démonem chránit.

Démoni se údajně snaží ovládnout lidskou duši.
Démoni se údajně snaží ovládnout lidskou duši.

Američtí archeologové poblíž starověkého města Sardy objevili vajíčka, která lidé společně s mincemi a nejrůznějšími amulety v rámci rituálů na ochranu před zlem ukládali do země. „Je to velmi zajímavé zjištění, že i vajíčko pro tehdejší lidi znamenalo způsob, jak se vyrovnat se zlými událostmi té doby,“ konstatuje Elizabeth Raubolt z americké University v Missouri.

Starověké město Sardy.
Starověké město Sardy.

Faktem je, že dříve lidé sváděli na démony mnoho věcí, dokonce i to, když měli obyčejnou smůlu. Přesto mnozí zahádologové tvrdí, že se démoni ve starověku zjevovali mnohem častěji než dnes. Otázkou však je, zda skutečně dokázala obyvatele starověkého města před zlem ochránit obyčejná vajíčka… Mají vážně takovou moc?

Skutečně vajíčka proti démonům zabírají?
Skutečně vajíčka proti démonům zabírají?
Foto: archaeologynewsnetwork.blogspot.com, keletizona.eu, chriscold.deviantart.com, plus.google.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhadní tvorové
Zobrazit více …