Skip to content
reklama

Proč zkusit diamantové malování?

Tento článek je reklamním sdělením

Lidé v dnešní době žijí hektickým a zběsilým životem. Existuje stále méně činností, které pomáhají lidem zbavit se stresu. Daň, kterou může mít náš každodenní život na našich mozcích, je nepředstavitelná. Většina zaměstnání vyžaduje, abychom seděli za stolem nebo stáli u linky jako robot, který denně provádí dokola monotónní opakující se úkoly, takže nám po návratu domů nezbývá moc energie věnovat se nějaké vlastní činnosti nebo koníčku.

Za takových okolností je požehnáním mít činnost, která v nás může oživit tvořivou stránku a je také snadné se jí věnovat. I to je jeden z mnoha důvodů, proč je dnes diamantové malování jedním z nejvyhledávanějších koníčků. Graf jeho popularity se každým dnem zvyšuje, což je z velké části připisováno jeho výhodám.

Pár slov o diamantovém malování

Že jste o diamantovém malování ještě neslyšeli? Jde o celkem mladou výtvarnou techniku, připomínající mozaiku. Diamantové malování, též známé jako diamantová malba, diamantové vyšívání nebo diamantová mozaika, spočívá v postupném pokládání malých „diamantů“ na plátno.

Plátno je pokryto lepkavou vrstvou, na kterou se malé lesklé kamínky přichytí. Zároveň je na plátně vyznačeno, na které místo patří jaká barva kamínku. Speciálním perem kamínky nabíráte a lepíte na správné místo. Je to velmi snadné.

Diamantové umělecké sady obsahují vše, co budete potřebovat k vytvoření obrazu – předtištěné plátno s lepivou vrstvou, všechny barevné a lesklé diamanty, pero na podávání diamantů a náhled obrazu, jak by měl vypadat po dokončení.

Díky tomu, že kamínky jsou z lesklého barevného akrylu, krásně se blýskají. Mají plošky jako opravdové diamanty. Proto tedy diamantové malování.

 

Uvolní váš pracovní stres

Pracovní stres je něco, co, jak se zdá, ovlivňuje každého z nás v různé míře. Od práce pod některými šéfy ze staré školy až po řízení různých lidí či věcí, nikdo to nemá snadné. K tomu je třeba dodat, že tlak soutěže se všemi ostatními lidmi, kteří s vámi v práci usilují, o uznání, náležitou pozornost, zvýšení platu, prosazení svých projektů a povýšení je vysilující. Pokud máte pracoviště, kde se zabýváte politikou na pracovišti, pak je to další nutná záležitost, o kterou se musíte starat.

Vzhledem ke všem těmto faktorům je přirozené, že se domů vracíte úplně vyčerpaní a bez jakékoli energie. Zatímco se přemlouváte k aktivnímu odpočinku, abyste nasbírali energii k vykonávání koníčku, který by vyžadoval určitou fyzickou energii, všichni víme, že jít do toho na každodenní bázi je těžké. To je důvod, proč potřebujete činnosti, jako je malování diamanty, které vám může pomoci vydanou energii znovu obnovit. Malování uvolňuje vaši mysl, zbavuje vás stresu, který za den nasbíráte, aniž by vyžadovalo příliš mnoho vaší energie.

Uvolňuje vaši mysl.

Ať už jste vysokoškolák, obchodník, marketingový manažer nebo rodič, který zůstává doma, vaše běžná rutina vás možná nudí nebo nenaplňuje. Navíc se stresové faktory kolem nás neustále sčítají, aby nás srážely k zemi. Od rodinného života po problémy na pracovišti a finanční problémy, nikdo dnes nežije život bez stresu. Každý řešíme své vlastní problémy. To vyžaduje zvýšené nároky na rozhodování a naši pozornost.

Občas potřebujete něco, co dokáže odvést vaši mysl někam jinam. Něco, co pohltí všechna vaše napětí a pomůže vám zlepšit náladu. Proto nemůže být nic lepšího než kreativní činnost, která vás udrží naživu a nakopne vás zase k dalšímu běžnému životu a plnění svých odpovědností. A jak to udělat lépe, než investovat svůj čas do diamantového malování? Snadno se ho naučíte a dá vám pocit úspěchu, jakmile obraz skončíte, což může slouží jako vynikající prostředek k odbourávání stresu.

Zlepšuje úroveň vaší koncentrace.

Vzhledem k tomu, že diamantové malování je úkol orientovaný na detail, který vyžaduje pečlivost a soustředění, zlepšuje úroveň koncentrace.

Prakticky řečeno, malba funguje tak, že stovky diamantů jsou upevněny ve správných pozicích na plátně. Jakákoliv nedbalost při práci s drobnými diamanty se vám ihned vrátí v podobě ztraceného kamínku, nesprávně umístěného nebo ušpiněného diamantu od vosku. Navíc si nemůžete dovolit používat nadměrné množství vosku pro nabírání diamantů, protože by to mohlo zničit jejich lesk. Všechny tyto detaily musí mít umělec při malování diamanty na paměti a musí své práci věnovat maximální koncentraci.

K provedení diamantové malby je zapotřebí hodně koncentrace a aplikace. Jde ale stále pouze o zábavnou činnost a relaxaci, takže se soustředěnosti učíte zábavnou formou.

blank

Zabíjí mozkovou mlhu

Otupí vám občas mozek? Máte někdy pocit, že váš mozek pracuje nepříjemně pomalým tempem? Může to být z několika důvodů. I když některé z nich mohou vyžadovat lékařský zásah, použití správného protijedu ve správný čas může být velkou pomocí.

Mozková mlha je jako neschopnost vašeho mozku zpracovávat věci normálním, obvykle rychlým tempem a být neustále aktivní. Pokud váš mozek uprostřed něčeho vypne, znamená to, že mu nedáváte dostatek paliva. V zásadě se musíte věnovat některým činnostem, které vyvedou váš mozek z monotónní rutiny, která mu nepomáhá dostatečně uplatnit jeho schopnosti.

Oddávat se aktivitám, které by aktivovaly správné části mozku a pomohly mu zůstat aktivní a naživu, je něco, co nutně potřebujete, a diamond painting vám k tomu poskytne tu pravou příležitost.

blank

Produktivní volnočasová aktivita.

Musíte mít co dělat ve svém volném čase; cokoli, co děláte rádi, cokoli, co vás nastartuje, cokoli, co vás osloví. Nemusí to být nic konstruktivního, musí to být jen něco, co potěší.

Diamantové malba může být plodnou a zábavnou aktivitou ve volném čase. Po pár minutách se do toho opravdu ponoříte.

Ozdobte své stěny.

Místo toho, abyste utráceli za luxusní dekorace, ozdobte své stěny vlastní kreativní prací. Můžete bez obav předvést svou kreativitu a vyvěsit si na stěny bytu výsledek své práce na diamantové malbě. Uchovávejte třeba sbírku své tvůrčí práce v určité části svého příbytku a vytvořte si svou galerii či alespoň výstavku. Nejen, že můžete ušetřit peníze, ale jako umělce vás mohou chválit i ti, kteří vás občas navštíví.

blank

Jedinečný dárek

Vybrat ty správné jedinečné dárky pro naše blízké při významných příležitostech je úkol sám o sobě. Pokud i vám docházejí nápady, je na čase, abyste se poohlédli po sadách pro diamantové malování jako schůdné a zajímavé možnosti. Můžete ho darovat lidem při různých příležitostech, ať už jsou to narozeniny, výročí nebo Vánoce. Funguje stejně dobře pro lidi všech věkových kategorií a všichni by jej ocenili.

Pokud toužíte vidět na něčí tváři široký úsměv, překvapte jej tímto jedinečným dárkem každý den, nebo si jednoduše nechte pověsit jedno ze svých mistrovských děl v hlavní místnosti bytu a nechte každého, aby dostal chuť také se projevit jako kreativní uměleci. Malování diamantů je zábavná činnost, kterou si můžete dopřát a s trochou úsilí můžete zvládnout dovednost stát se v ní odborníkem.

Diamantový obraz podle vlastní fotografie

Pokud chcete vyzkoušet diamantové malování, není žádný problém najít předlohu, která by se vám líbila. E-shopy jich nabízí nepřeberné množství. Například společnost Diamondi na svém webu diamantove-malovani.cz jich má přes 3000 a každý den přibývají nové.

Najdete tu různá témata – přírodní motivy, slavné osobnosti a filmové hrdiny, velké a slavné stavby, a samozřejmě i dětské motivy. Pro převod dětského obrázku je ale nejlepší možnost objednat si obrázek podle vlastní fotografie.

Můžete proměnit svou oblíbenou fotografii v obraz diamantového malování! Při objednávce obrazu nahrajte vaši fotografii a ta bude převedena do obrazu diamantového malování. Tým grafiků pečlivě upraví vaši fotografii, abyste měli jistotu, že váš obraz bude dokonalý. Můžete nahrát vaše rodinné fotografie, fotky vašich dětí, domácích mazlíčků nebo právě obrázek, který namalovalo vaše dítě.

Samozřejmě, že existují nějaké požadavky na zaslanou fotografii. Fotografie by měla být co nejkvalitnější a s velkými rozměry. Pokud není fotografie dostatečně kvalitní, nelze z ní vytvořit ani kvalitní obraz.

blank

Jakou fotografii vybrat?

  • pro co nejlepší výsledky vždy nahrajte co největší fotografii
  • fotografie by měla být dobře zaostřena a měly by být rozpoznatelné detaily
  • fotografie by měla mít dostatečnou velikost, což je důležité především u větších rozměrů
  • fotografie by měla mít dostatečně velké rozlišení, minimální velikost je 1 MB
  • u portrétu by měl být obličej dostatečně velký, aby vynikly detaily a jemné stínování
  • pozor na stíny a světla. Pokud budou detaily ve stínu, splynou s okolím a nepůjdou dobře převést do diamantového malování. To se týká zejména obličejů

Vyberte si svůj vzor pro diamantové malování

Diamantové malování je nejen relaxační, ale také zábavné! Podívejte se na web www.diamantove-malovani.cz a vyberte si z široké škály vzorů. Každý si tu najde předlohu podle svého gusta. Nezáleží na tom, v jaké situaci se zrovna nacházíte a s jakými problémy se potýkáte. Diamantové malování je vhodný relaxační prostředek i pro Vás.

Foto: klient
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články