Domů     Proč zkusit diamantové malování?
Proč zkusit diamantové malování?
komerční sdělení

Lidé v dnešní době žijí hektickým a zběsilým životem. Existuje stále méně činností, které pomáhají lidem zbavit se stresu. Daň, kterou může mít náš každodenní život na našich mozcích, je nepředstavitelná.

Většina zaměstnání vyžaduje, abychom seděli za stolem nebo stáli u linky jako robot, který denně provádí dokola monotónní opakující se úkoly, takže nám po návratu domů nezbývá moc energie věnovat se nějaké vlastní činnosti nebo koníčku.

Za takových okolností je požehnáním mít činnost, která v nás může oživit tvořivou stránku a je také snadné se jí věnovat. I to je jeden z mnoha důvodů, proč je dnes diamantové malování jedním z nejvyhledávanějších koníčků.

Graf jeho popularity se každým dnem zvyšuje, což je z velké části připisováno jeho výhodám.

Pár slov o diamantovém malování

Že jste o diamantovém malování ještě neslyšeli? Jde o celkem mladou výtvarnou techniku, připomínající mozaiku.

Diamantové malování, též známé jako diamantová malba, diamantové vyšívání nebo diamantová mozaika, spočívá v postupném pokládání malých „diamantů“ na plátno.

Plátno je pokryto lepkavou vrstvou, na kterou se malé lesklé kamínky přichytí. Zároveň je na plátně vyznačeno, na které místo patří jaká barva kamínku. Speciálním perem kamínky nabíráte a lepíte na správné místo. Je to velmi snadné.

Diamantové umělecké sady obsahují vše, co budete potřebovat k vytvoření obrazu – předtištěné plátno s lepivou vrstvou, všechny barevné a lesklé diamanty, pero na podávání diamantů a náhled obrazu, jak by měl vypadat po dokončení.

Díky tomu, že kamínky jsou z lesklého barevného akrylu, krásně se blýskají. Mají plošky jako opravdové diamanty. Proto tedy diamantové malování.

Uvolní váš pracovní stres

Pracovní stres je něco, co, jak se zdá, ovlivňuje každého z nás v různé míře. Od práce pod některými šéfy ze staré školy až po řízení různých lidí či věcí, nikdo to nemá snadné.

K tomu je třeba dodat, že tlak soutěže se všemi ostatními lidmi, kteří s vámi v práci usilují, o uznání, náležitou pozornost, zvýšení platu, prosazení svých projektů a povýšení je vysilující.

Pokud máte pracoviště, kde se zabýváte politikou na pracovišti, pak je to další nutná záležitost, o kterou se musíte starat.

Vzhledem ke všem těmto faktorům je přirozené, že se domů vracíte úplně vyčerpaní a bez jakékoli energie.

Zatímco se přemlouváte k aktivnímu odpočinku, abyste nasbírali energii k vykonávání koníčku, který by vyžadoval určitou fyzickou energii, všichni víme, že jít do toho na každodenní bázi je těžké.

To je důvod, proč potřebujete činnosti, jako je malování diamanty, které vám může pomoci vydanou energii znovu obnovit.

Malování uvolňuje vaši mysl, zbavuje vás stresu, který za den nasbíráte, aniž by vyžadovalo příliš mnoho vaší energie.

Uvolňuje vaši mysl.

Ať už jste vysokoškolák, obchodník, marketingový manažer nebo rodič, který zůstává doma, vaše běžná rutina vás možná nudí nebo nenaplňuje. Navíc se stresové faktory kolem nás neustále sčítají, aby nás srážely k zemi.

Od rodinného života po problémy na pracovišti a finanční problémy, nikdo dnes nežije život bez stresu. Každý řešíme své vlastní problémy. To vyžaduje zvýšené nároky na rozhodování a naši pozornost.

Občas potřebujete něco, co dokáže odvést vaši mysl někam jinam. Něco, co pohltí všechna vaše napětí a pomůže vám zlepšit náladu.

Proto nemůže být nic lepšího než kreativní činnost, která vás udrží naživu a nakopne vás zase k dalšímu běžnému životu a plnění svých odpovědností. A jak to udělat lépe, než investovat svůj čas do diamantového malování?

Snadno se ho naučíte a dá vám pocit úspěchu, jakmile obraz skončíte, což může slouží jako vynikající prostředek k odbourávání stresu.

Zlepšuje úroveň vaší koncentrace.

Vzhledem k tomu, že diamantové malování je úkol orientovaný na detail, který vyžaduje pečlivost a soustředění, zlepšuje úroveň koncentrace.

Prakticky řečeno, malba funguje tak, že stovky diamantů jsou upevněny ve správných pozicích na plátně. Jakákoliv nedbalost při práci s drobnými diamanty se vám ihned vrátí v podobě ztraceného kamínku, nesprávně umístěného nebo ušpiněného diamantu od vosku.

Navíc si nemůžete dovolit používat nadměrné množství vosku pro nabírání diamantů, protože by to mohlo zničit jejich lesk. Všechny tyto detaily musí mít umělec při malování diamanty na paměti a musí své práci věnovat maximální koncentraci.

K provedení diamantové malby je zapotřebí hodně koncentrace a aplikace. Jde ale stále pouze o zábavnou činnost a relaxaci, takže se soustředěnosti učíte zábavnou formou.

Zabíjí mozkovou mlhu

Otupí vám občas mozek? Máte někdy pocit, že váš mozek pracuje nepříjemně pomalým tempem? Může to být z několika důvodů. I když některé z nich mohou vyžadovat lékařský zásah, použití správného protijedu ve správný čas může být velkou pomocí.

Mozková mlha je jako neschopnost vašeho mozku zpracovávat věci normálním, obvykle rychlým tempem a být neustále aktivní. Pokud váš mozek uprostřed něčeho vypne, znamená to, že mu nedáváte dostatek paliva.

V zásadě se musíte věnovat některým činnostem, které vyvedou váš mozek z monotónní rutiny, která mu nepomáhá dostatečně uplatnit jeho schopnosti.

Oddávat se aktivitám, které by aktivovaly správné části mozku a pomohly mu zůstat aktivní a naživu, je něco, co nutně potřebujete, a diamond painting vám k tomu poskytne tu pravou příležitost.

Produktivní volnočasová aktivita.

Musíte mít co dělat ve svém volném čase; cokoli, co děláte rádi, cokoli, co vás nastartuje, cokoli, co vás osloví. Nemusí to být nic konstruktivního, musí to být jen něco, co potěší.

Diamantové malba může být plodnou a zábavnou aktivitou ve volném čase. Po pár minutách se do toho opravdu ponoříte.

Ozdobte své stěny.

Místo toho, abyste utráceli za luxusní dekorace, ozdobte své stěny vlastní kreativní prací. Můžete bez obav předvést svou kreativitu a vyvěsit si na stěny bytu výsledek své práce na diamantové malbě.

Uchovávejte třeba sbírku své tvůrčí práce v určité části svého příbytku a vytvořte si svou galerii či alespoň výstavku. Nejen, že můžete ušetřit peníze, ale jako umělce vás mohou chválit i ti, kteří vás občas navštíví.

Jedinečný dárek

Vybrat ty správné jedinečné dárky pro naše blízké při významných příležitostech je úkol sám o sobě. Pokud i vám docházejí nápady, je na čase, abyste se poohlédli po sadách pro diamantové malování jako schůdné a zajímavé možnosti.

Můžete ho darovat lidem při různých příležitostech, ať už jsou to narozeniny, výročí nebo Vánoce. Funguje stejně dobře pro lidi všech věkových kategorií a všichni by jej ocenili.

Pokud toužíte vidět na něčí tváři široký úsměv, překvapte jej tímto jedinečným dárkem každý den, nebo si jednoduše nechte pověsit jedno ze svých mistrovských děl v hlavní místnosti bytu a nechte každého, aby dostal chuť také se projevit jako kreativní uměleci.

Malování diamantů je zábavná činnost, kterou si můžete dopřát a s trochou úsilí můžete zvládnout dovednost stát se v ní odborníkem.

Diamantový obraz podle vlastní fotografie

Pokud chcete vyzkoušet diamantové malování, není žádný problém najít předlohu, která by se vám líbila. E-shopy jich nabízí nepřeberné množství.

Například společnost Diamondi na svém webu diamantove-malovani.cz jich má přes 3000 a každý den přibývají nové.

Najdete tu různá témata – přírodní motivy, slavné osobnosti a filmové hrdiny, velké a slavné stavby, a samozřejmě i dětské motivy. Pro převod dětského obrázku je ale nejlepší možnost objednat si obrázek podle vlastní fotografie.

Můžete proměnit svou oblíbenou fotografii v obraz diamantového malování! Při objednávce obrazu nahrajte vaši fotografii a ta bude převedena do obrazu diamantového malování.

Tým grafiků pečlivě upraví vaši fotografii, abyste měli jistotu, že váš obraz bude dokonalý. Můžete nahrát vaše rodinné fotografie, fotky vašich dětí, domácích mazlíčků nebo právě obrázek, který namalovalo vaše dítě.

Samozřejmě, že existují nějaké požadavky na zaslanou fotografii. Fotografie by měla být co nejkvalitnější a s velkými rozměry. Pokud není fotografie dostatečně kvalitní, nelze z ní vytvořit ani kvalitní obraz.

Jakou fotografii vybrat?

pro co nejlepší výsledky vždy nahrajte co největší fotografii

fotografie by měla být dobře zaostřena a měly by být rozpoznatelné detaily

fotografie by měla mít dostatečnou velikost, což je důležité především u větších rozměrů

fotografie by měla mít dostatečně velké rozlišení, minimální velikost je 1 MB

u portrétu by měl být obličej dostatečně velký, aby vynikly detaily a jemné stínování

pozor na stíny a světla. Pokud budou detaily ve stínu, splynou s okolím a nepůjdou dobře převést do diamantového malování. To se týká zejména obličejů

Vyberte si svůj vzor pro diamantové malování

Diamantové malování je nejen relaxační, ale také zábavné! Podívejte se na web www.diamantove-malovani.cz a vyberte si z široké škály vzorů. Každý si tu najde předlohu podle svého gusta.

Nezáleží na tom, v jaké situaci se zrovna nacházíte a s jakými problémy se potýkáte. Diamantové malování je vhodný relaxační prostředek i pro Vás.

Foto: klient
reklama
Související články
Lifestyle
Počátky líčení: Líbit se chtěly už starověké Egypťanky, zlatou éru přinesla renesance
Zelenočerně nalíčené oči dominují tvářím Egypťanek. Na plochu celého horního očního víčka si nanášejí zelený malachitový prášek, tedy uhličitan měďnatý. Kolem oka vytvářejí silné linky černidlem, které se skládá z rozdrceného uhličitanu olovnatého spojeného s dalšími přísadami kvůli roztírání. Stejné černidlo používají i na řasy a obočí. Líčení, jež vypadá hodně výrazně, má i svůj praktický význam. […]
Lifestyle
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu […]
Lifestyle
V 50. letech 20. století jste v Československu dostali první zaměstnání příkazem
Píše se polovina 50. let 20. století v Československu. Kdybyste v té době absolvovali školu, neměli byste si šanci vybírat, kam jít pracovat. Také o soukromém sektoru byste si tehdy mohli nechat jenom zdát. Všechno bylo totiž státní. Absolvent pedagogické fakulty si v červnu 1955 prohlédne svoji umístěnku. Sen o tom, že bude učit děti v rodném městě, […]
Lifestyle
Život na vídeňském dvoře: Císař složil 230 hudebních skladeb
Císař Leopold I. se zaposlouchá do tónů skladby a nevnímá okolí. Sám hraje skvěle na cembalo, flétnu i další nástroje. Učí se hrát také u dvou varhaníků. „Jeho sluch byl tak ostrý, že mezi padesáti hudebníky rozeznal toho, kdo zahrál falešný tón,“ tvrdí o něm jeho životopisec Gottlieb Eucharist Rinck. Skládání hudby věnuje Leopold I. […]
reklama
historie
Z nerozlučných přátel rivalové: Čím Strauss převálcoval Lannera?
Johann Strauss a Josef Lanner jsou každý jiný. Johann je melancholik se sklonem ke smutným náladám, zatímco Josef se rád baví ve společnosti. Možná právě proto se skvěle doplňují a orchestru se daří. Johann Strauss starší (1804–1849) doplní v roce 1819 trio houslisty Josefa Lannera (1801–1843). Dá se říci, že spolu s bratry Karlem a Janem Drahánkovými tvoří […]
Král valčíků se málem stal knihařem
Malý Johann Strauss starší (1804–1849) fascinovaně hledí na housle, jež svírá v ruce romský hudebník, hrající v jejich hospodě U Dobrého pastýře na vídeňské periferii v Leopoldstadtu. Kapely tu muzicírují den co den, někdy třeba jenom za porci guláše. Právě ony vytvářejí atmosféru vídeňských krčem. K Pastýři chodí řada spisovatelů i skladatel Wenzel Müller (1767–1835) se svým textařem. […]
Práva Židů u nás: Jejich postavení zlepšil reformní císař Josef II.
O vydání prvních privilegií Židům žijícím u nás se postaral Václav I. (1205–1253), jejich znění ale bohužel neznáme. Postavení Židů pak v letech 1254–1262 upravuje jeho syn Přemysl Otakar II. (kolem R. 1233–1278) ve spise Statuta Iudaeorum. Stávají se královským majetkem, protože získávají postavení služebníků královské komory. Útok na ně se tak v podstatě rovná útoku přímo […]
Konec templářů: Neposlušné bratry natahovali na skřipec a pálili ohněm
Proces s řádem templářů je na podzim roku 1307 v plném proudu. Francouzský král Filip IV. Sličný řádí. „Budu prověřovat obvinění templářů. Věřím, že jsou neodůvodněná,“ rozhodne papež Klement V. a v prosinci 1307 vysílá do Paříže dva kardinály. Velmistr řádu templářů Jakub de Molay (kolem r. 1243–1314) a řada dalších templářů odvolává své vynucené přiznání. Svatá otec […]
historie
Pomohlo Čingischánovi v budování ohromné říše počasí?
Čingischánova armáda dobývá nová území. Dostává se do Gruzie, Ruska a na Krym a jeho říše se tak rozkládá od Černého moře až k Tichému oceánu. Osudným se obávanému Mongolovi nakonec v roce 1227 stává pád z koně v průběhu tažení proti severočínské dynastii Ťin. Poté umírá. Jak vlastně dokázal mongolský vládce Čingischán (1162–1227) vybudovat tak obrovskou říši? Bylo […]
Horor za bílého dne: Jatka přeživších z lodi Batavia
Je to skalisko, nebo jde jen o odlesky měsíce na vlnách moře? Zatímco muž ve vraním hnízdě pod vrcholkem hlavního stěžně vidí nebezpečí, kapitán se přikloní k druhé variantě. Téměř 57metrovou plachetnicí Batavia otřese náraz. Poklady naložené v podpalubí nervózně zacinkají. Ani hlavní aktéři v tu chvíli netuší, v jaké hrůzy se zvrhnou následující dva […]
Mongolský vládce miloval ženy a syrové maso
Válečná vítězství si mongolský vládce užívá plnými doušky.  „Shromážděte všechny ženy z města,“ nařídí vždy po úspěšném tažení svého vojska. Mezi nimi si pak vybírá ty nejhezčí, které mu mají být po vůli. Čingischánovi nestačí, že má kromě Burtaj ještě tři další oficiální manželky. Milenky si Čingischán (1162–1227) volí především z žen a dcer vysoce postavených mužů, […]
Jak Marie Terezie pomáhala svobodným matkám?
Za porod nemanželského dítěte čeká ženy v habsburské monarchii během první poloviny 18. století smrt. Ještě v roce 1743 se mohou podle platného zákona dočkat stětí hlavy. Ovšem Marie Terezie tuto praxi změní. Ačkoliv je Marie Terezie (1717–1780) velmi silně věřící katolička a katolíci považují početí a porod nemanželského dítěte za hřích, panovnice chápe, že […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Neštovice s námi ještě neskončily
21stoleti.cz
Neštovice s námi ještě neskončily
Že jsou vymýcené? To je relativní už jen s ohledem na tající věčně zmrzlou půdu, která může vydat kdejaké překvapení. Pravé neštovice navíc mají několik blízkých příbuzných a loňský poplach kolem těch
Záhadné zmizení Karlie Gusé
enigmaplus.cz
Záhadné zmizení Karlie Gusé
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, kt
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
iluxus.cz
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
Každodenní užití tyčinek Brit Dental Stick podporuje zdraví psích zubů, a to díky mechanickému čištění a působení známých bylin. Pomáhá také odstraňovat zubní plak, čímž působí preventivně proti tvorb
Pyramidy v Gíze: Záhadné větrací šachty jsou „výtahy ke hvězdám“
enigmaplus.cz
Pyramidy v Gíze: Záhadné větrací šachty jsou „výtahy ke hvězdám“
V egyptské archeologické lokalitě Gíza se nacházejí tři hlavní pyramidy – Cheopsova, Rachefova a Menkaureova. Jedná se o skutečné divy lidské civilizace. Ačkoli se o ně vědci a badatelé zajímají již c
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
epochalnisvet.cz
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
Ostatky 450 osob nesoucí znaky protiupírských zásahů byly před nedávnem odkryty v obci Luzino na severu Polska. Mrtví jsou pohřbeni s useknutou hlavou položenou mezi nohama a zatěžkaní kameny, aby nem
Mají pro sebe slabost
nasehvezdy.cz
Mají pro sebe slabost
Pohledný herec ze seriálu Eliška a Damián Robert Urban (37) je evidentně zamilovaný do své krásné kolegyně Emmy Smetany (35). Začalo to tím, že o ní řekl, že je „jedna z jeho nej“, a díval se na ni
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
21stoleti.cz
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
Dostat člověka na Měsíc, to je oč tu běží… A dlouho připravovaná mise Artemis II. má NASA tento sen znovu splnit. To ale není to jediné, čím se program hodlá zapsat do dějin. Od chvíle kdy noha Nei
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Víte, jak jste staří?
panidomu.cz
Víte, jak jste staří?
Možná nevěřícně kroutíte hlavou. Každý přece ví, jak starý je. Omyl. Biologický věk se – podle odborníků – může značně lišit od data v rodném listě. Proč někdo stárne, jak se zdá, rychleji a někoho máte touhu zeptat se, kde koupil elixír mládí? To je právě otázka biologického věku. Věku, který dokáže určit skutečné stáří
Co předpověděla drsná věštba?
skutecnepribehy.cz
Co předpověděla drsná věštba?
Na magii jsem nikdy moc nevěřila, jednou mě za jistým šamanem vzala kamarádka. Kdyby tenkrát tušila, co karty prozradí o nás dvou! S Danielou jsme se poznaly, když mně bylo 23 let, jí o dva roky méně. Byly jsme nejmladší kolegyně, což nás spojilo dohromady. Kdybych měla vypsat nějaké rozdíly, tak bych řekla, že já jsem