Domů     Proč zkusit diamantové malování?
Proč zkusit diamantové malování?
komerční sdělení

Lidé v dnešní době žijí hektickým a zběsilým životem. Existuje stále méně činností, které pomáhají lidem zbavit se stresu. Daň, kterou může mít náš každodenní život na našich mozcích, je nepředstavitelná.

Většina zaměstnání vyžaduje, abychom seděli za stolem nebo stáli u linky jako robot, který denně provádí dokola monotónní opakující se úkoly, takže nám po návratu domů nezbývá moc energie věnovat se nějaké vlastní činnosti nebo koníčku.

Za takových okolností je požehnáním mít činnost, která v nás může oživit tvořivou stránku a je také snadné se jí věnovat. I to je jeden z mnoha důvodů, proč je dnes diamantové malování jedním z nejvyhledávanějších koníčků.

Graf jeho popularity se každým dnem zvyšuje, což je z velké části připisováno jeho výhodám.

Pár slov o diamantovém malování

Že jste o diamantovém malování ještě neslyšeli? Jde o celkem mladou výtvarnou techniku, připomínající mozaiku.

Diamantové malování, též známé jako diamantová malba, diamantové vyšívání nebo diamantová mozaika, spočívá v postupném pokládání malých „diamantů“ na plátno.

Plátno je pokryto lepkavou vrstvou, na kterou se malé lesklé kamínky přichytí. Zároveň je na plátně vyznačeno, na které místo patří jaká barva kamínku. Speciálním perem kamínky nabíráte a lepíte na správné místo. Je to velmi snadné.

Diamantové umělecké sady obsahují vše, co budete potřebovat k vytvoření obrazu – předtištěné plátno s lepivou vrstvou, všechny barevné a lesklé diamanty, pero na podávání diamantů a náhled obrazu, jak by měl vypadat po dokončení.

Díky tomu, že kamínky jsou z lesklého barevného akrylu, krásně se blýskají. Mají plošky jako opravdové diamanty. Proto tedy diamantové malování.

Uvolní váš pracovní stres

Pracovní stres je něco, co, jak se zdá, ovlivňuje každého z nás v různé míře. Od práce pod některými šéfy ze staré školy až po řízení různých lidí či věcí, nikdo to nemá snadné.

K tomu je třeba dodat, že tlak soutěže se všemi ostatními lidmi, kteří s vámi v práci usilují, o uznání, náležitou pozornost, zvýšení platu, prosazení svých projektů a povýšení je vysilující.

Pokud máte pracoviště, kde se zabýváte politikou na pracovišti, pak je to další nutná záležitost, o kterou se musíte starat.

Vzhledem ke všem těmto faktorům je přirozené, že se domů vracíte úplně vyčerpaní a bez jakékoli energie.

Zatímco se přemlouváte k aktivnímu odpočinku, abyste nasbírali energii k vykonávání koníčku, který by vyžadoval určitou fyzickou energii, všichni víme, že jít do toho na každodenní bázi je těžké.

To je důvod, proč potřebujete činnosti, jako je malování diamanty, které vám může pomoci vydanou energii znovu obnovit.

Malování uvolňuje vaši mysl, zbavuje vás stresu, který za den nasbíráte, aniž by vyžadovalo příliš mnoho vaší energie.

Uvolňuje vaši mysl.

Ať už jste vysokoškolák, obchodník, marketingový manažer nebo rodič, který zůstává doma, vaše běžná rutina vás možná nudí nebo nenaplňuje. Navíc se stresové faktory kolem nás neustále sčítají, aby nás srážely k zemi.

Od rodinného života po problémy na pracovišti a finanční problémy, nikdo dnes nežije život bez stresu. Každý řešíme své vlastní problémy. To vyžaduje zvýšené nároky na rozhodování a naši pozornost.

Občas potřebujete něco, co dokáže odvést vaši mysl někam jinam. Něco, co pohltí všechna vaše napětí a pomůže vám zlepšit náladu.

Proto nemůže být nic lepšího než kreativní činnost, která vás udrží naživu a nakopne vás zase k dalšímu běžnému životu a plnění svých odpovědností. A jak to udělat lépe, než investovat svůj čas do diamantového malování?

Snadno se ho naučíte a dá vám pocit úspěchu, jakmile obraz skončíte, což může slouží jako vynikající prostředek k odbourávání stresu.

Zlepšuje úroveň vaší koncentrace.

Vzhledem k tomu, že diamantové malování je úkol orientovaný na detail, který vyžaduje pečlivost a soustředění, zlepšuje úroveň koncentrace.

Prakticky řečeno, malba funguje tak, že stovky diamantů jsou upevněny ve správných pozicích na plátně. Jakákoliv nedbalost při práci s drobnými diamanty se vám ihned vrátí v podobě ztraceného kamínku, nesprávně umístěného nebo ušpiněného diamantu od vosku.

Navíc si nemůžete dovolit používat nadměrné množství vosku pro nabírání diamantů, protože by to mohlo zničit jejich lesk. Všechny tyto detaily musí mít umělec při malování diamanty na paměti a musí své práci věnovat maximální koncentraci.

K provedení diamantové malby je zapotřebí hodně koncentrace a aplikace. Jde ale stále pouze o zábavnou činnost a relaxaci, takže se soustředěnosti učíte zábavnou formou.

Zabíjí mozkovou mlhu

Otupí vám občas mozek? Máte někdy pocit, že váš mozek pracuje nepříjemně pomalým tempem? Může to být z několika důvodů. I když některé z nich mohou vyžadovat lékařský zásah, použití správného protijedu ve správný čas může být velkou pomocí.

Mozková mlha je jako neschopnost vašeho mozku zpracovávat věci normálním, obvykle rychlým tempem a být neustále aktivní. Pokud váš mozek uprostřed něčeho vypne, znamená to, že mu nedáváte dostatek paliva.

V zásadě se musíte věnovat některým činnostem, které vyvedou váš mozek z monotónní rutiny, která mu nepomáhá dostatečně uplatnit jeho schopnosti.

Oddávat se aktivitám, které by aktivovaly správné části mozku a pomohly mu zůstat aktivní a naživu, je něco, co nutně potřebujete, a diamond painting vám k tomu poskytne tu pravou příležitost.

Produktivní volnočasová aktivita.

Musíte mít co dělat ve svém volném čase; cokoli, co děláte rádi, cokoli, co vás nastartuje, cokoli, co vás osloví. Nemusí to být nic konstruktivního, musí to být jen něco, co potěší.

Diamantové malba může být plodnou a zábavnou aktivitou ve volném čase. Po pár minutách se do toho opravdu ponoříte.

Ozdobte své stěny.

Místo toho, abyste utráceli za luxusní dekorace, ozdobte své stěny vlastní kreativní prací. Můžete bez obav předvést svou kreativitu a vyvěsit si na stěny bytu výsledek své práce na diamantové malbě.

Uchovávejte třeba sbírku své tvůrčí práce v určité části svého příbytku a vytvořte si svou galerii či alespoň výstavku. Nejen, že můžete ušetřit peníze, ale jako umělce vás mohou chválit i ti, kteří vás občas navštíví.

Jedinečný dárek

Vybrat ty správné jedinečné dárky pro naše blízké při významných příležitostech je úkol sám o sobě. Pokud i vám docházejí nápady, je na čase, abyste se poohlédli po sadách pro diamantové malování jako schůdné a zajímavé možnosti.

Můžete ho darovat lidem při různých příležitostech, ať už jsou to narozeniny, výročí nebo Vánoce. Funguje stejně dobře pro lidi všech věkových kategorií a všichni by jej ocenili.

Pokud toužíte vidět na něčí tváři široký úsměv, překvapte jej tímto jedinečným dárkem každý den, nebo si jednoduše nechte pověsit jedno ze svých mistrovských děl v hlavní místnosti bytu a nechte každého, aby dostal chuť také se projevit jako kreativní uměleci.

Malování diamantů je zábavná činnost, kterou si můžete dopřát a s trochou úsilí můžete zvládnout dovednost stát se v ní odborníkem.

Diamantový obraz podle vlastní fotografie

Pokud chcete vyzkoušet diamantové malování, není žádný problém najít předlohu, která by se vám líbila. E-shopy jich nabízí nepřeberné množství.

Například společnost Diamondi na svém webu diamantove-malovani.cz jich má přes 3000 a každý den přibývají nové.

Najdete tu různá témata – přírodní motivy, slavné osobnosti a filmové hrdiny, velké a slavné stavby, a samozřejmě i dětské motivy. Pro převod dětského obrázku je ale nejlepší možnost objednat si obrázek podle vlastní fotografie.

Můžete proměnit svou oblíbenou fotografii v obraz diamantového malování! Při objednávce obrazu nahrajte vaši fotografii a ta bude převedena do obrazu diamantového malování.

Tým grafiků pečlivě upraví vaši fotografii, abyste měli jistotu, že váš obraz bude dokonalý. Můžete nahrát vaše rodinné fotografie, fotky vašich dětí, domácích mazlíčků nebo právě obrázek, který namalovalo vaše dítě.

Samozřejmě, že existují nějaké požadavky na zaslanou fotografii. Fotografie by měla být co nejkvalitnější a s velkými rozměry. Pokud není fotografie dostatečně kvalitní, nelze z ní vytvořit ani kvalitní obraz.

Jakou fotografii vybrat?

pro co nejlepší výsledky vždy nahrajte co největší fotografii

fotografie by měla být dobře zaostřena a měly by být rozpoznatelné detaily

fotografie by měla mít dostatečnou velikost, což je důležité především u větších rozměrů

fotografie by měla mít dostatečně velké rozlišení, minimální velikost je 1 MB

u portrétu by měl být obličej dostatečně velký, aby vynikly detaily a jemné stínování

pozor na stíny a světla. Pokud budou detaily ve stínu, splynou s okolím a nepůjdou dobře převést do diamantového malování. To se týká zejména obličejů

Vyberte si svůj vzor pro diamantové malování

Diamantové malování je nejen relaxační, ale také zábavné! Podívejte se na web www.diamantove-malovani.cz a vyberte si z široké škály vzorů. Každý si tu najde předlohu podle svého gusta.

Nezáleží na tom, v jaké situaci se zrovna nacházíte a s jakými problémy se potýkáte. Diamantové malování je vhodný relaxační prostředek i pro Vás.

Foto: klient
Související články
Lifestyle
Dvě tváře boxerské legendy
Každý sport má své hvězdy a má také pár legend. Vedle nesmrtelného Muhammada Aliho k nim bezesporu patří i Železný Mike, šampion těžké váhy Michael Tyson. Do nejvybranější společnosti boxerských superstar vstoupil tím, že se jako jediný dokázal stát mistrem světa současně v soutěži tří nejvýznamnějších boxerských asociací WBA, WBC i IBF. O pár let […]
Lifestyle
Historie nejslavnější panenky: Barbie vznikla s feministickým podtextem
Panenka Barbie se původně zrodila proto, aby byla pro malé holčičky vzorem úspěšné ženy. Měla jim umožnit si při hře představovat různé možnosti budoucí kariéry. Píšou se 50.  léta 20. století a Američanka Ruth Handlerová (1916–2002) není spokojená s výběrem hraček pro svoji dceru. Vadí jí, že zatímco její syn si při hře může představovat, […]
Lifestyle
Karel Zich: Osudná dovolená v podmořském ráji
Posluchači a fanoušci mu kvůli jeho hlasu rádi přezdívali „Český Elvis Presley“, on sám ale tohle srovnání neměl příliš rád, i když bylo lichotivé. „Jsem český Zich,“ tvrdil zpěvák, který mohl mít před sebou ještě mnoho skvělých úspěchů.   Jméno Karel Zich (1949–2004) objevuje slavná folková skupina Spirituál kvintet, když se v roce 1969 po odchodu […]
Lifestyle
Kněžna Grace: Osudná hádka nad Monte Carlem
Grace Kelly, americká herečka a později monacká kněžna, se narodila do sportovní rodiny, ale od dětství snila o herectví. Po studiích na Americké akademii dramatických umění se brzy proslavila a získala Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon.   Narodí se do rodiny se silným sportovním duchem. Její otec John Brendan Kelly je trojnásobným olympijským vítězem […]
reklama
věda a technika
6 nejbizarnějších vozidel
Kabina, sedačky, volant a nejčastěji 4 kola. Auta či vozidla však nemusejí vypadat vždy takto! Jaké nejbláznivější nápady vznikly v hlavách designérů a techniků, ale nakonec se neujaly? 1/ Přidat kola! OctoAuto (1911) Na počátku 20. století jsou silnice samá díra. Auto se špatně ovládá a kola dostávají zabrat! „Čtyři jsou málo,“ domnívá se americký […]
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se […]
Pozor na ně! 3 nejjedovatější rostliny u nás
Skočec obecný (Ricinus communis) je oblíbená okrasná rostlina. Jeho semena obsahují prudký jed ricin a alkaloid ricinin. Smrtelná dávka pro dospělého člověka je 15 až 20 semen, pro dítě pouhých 3 až 5. Pokud semena sníte, zprvu budete mít příznaky podobné chřipce. Poté dojde k poškození sleziny, ledvin a jater. Zubatá vám zaklepe na dveře […]
70 stupňů pod nulou. Jak letěly Lego figurky do vesmíru?
Stavění z Lego kostiček otevírá dětem cestu ke kreativitě a fantazii bez omezení. Většina dětí někdy snila o dobrodružné výpravě do vesmíru a poznání všech pozoruhodných objektů, které se v kosmu nacházejí. Taková cesta do vesmíru nemusí být jen nesplnitelným dětským přáním – v budoucnu se totiž může stát realitou. Společnost LEGO chce dětem ukázat, že […]
věda a technika
Příroda jako architekt: Jak ledňáčci inspirovali Šinkansen
S rychlostí přesahující 270 km/h byl v roce 1989 japonský vlak šinkanzen zázrak techniky. Měl jenom jednu vadu – na hlasitou vlnu aerodynamického třesu, která vznikala s každým průjezdem tunelem, si stěžovali lidé i 400 metrů daleko. Problém dokázal vyřešit japonský inženýr Ejdži Nakacu díky svému hobby – byl totiž vášnivým pozorovatelem ptáků. Ejdži Nakacu […]
Ikony metropolí: Nejpozoruhodnější mosty na světě
Mosty slouží k přepravě vozidel a lidí přes vodní plochy nebo údolí – jako praktické stavby proto mají většinou především dopravní funkci. Mnohé z nich jsou však inženýrskými skvosty a boří naše představy o tom, co všechno je možné postavit. Některé z mostů jsou na první pohled obyčejné, jiné vzbuzují úžas. Některé se staly jedněmi […]
Neobvykle hladová černá díra
Přibližně dvanáct miliard světelných let od nás se nachází neobvykle hladová černá díra. Každý den v ní zmizí vesmírný materiál odpovídající prý přibližně polovině našeho Slunce. Byla objevena teprve poměrně nedávno… Z historie černých děr Černé díře se říká černá, protože její gravitace je natolik silná, že jí neunikne ani světlo. Existence černých děr byla […]
Přelstěte svůj zrak! Jak funguje dírkový efekt?
Chroupete někdy u televize slané krekry s dírkami? Zkuste si dát dva před oči… a stane se kouzlo! Obraz uvidíte mnohem ostřejší než předtím, a dost možná i odložíte brýle! Sušenky po ruce nemáte? Nevadí, zkuste třeba cedník či cokoliv jiného s malými otvory (nebo alespoň s jedním). Výsledek bude stejný! Samozřejmě nejde o žádné […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Mnoho druhů českých rostlin z přírody mizí, ale šíří se teplomilné a nepůvodní druhy
epochalnisvet.cz
Mnoho druhů českých rostlin z přírody mizí, ale šíří se teplomilné a nepůvodní druhy
Tým botaniků odhalil významné změny v rozšíření druhů české květeny. Jejich studie analyzovala ústup i šíření jednotlivých druhů flóry na českém území od roku 1960. Nová studie vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR, Univerzitou Karlovou a Vídeňskou univerzitou a byla publikována v mezinárodním odborném časopise Biological Conservation.
Pokrok v léčbě rakoviny plic na obzoru
21stoleti.cz
Pokrok v léčbě rakoviny plic na obzoru
V České republice je každoročně diagnostikováno více než 6 000 pacientů s rakovinou plic, více než 5 000 jich na zhoubný karcinom plic každý rok zemře. Tento typ rakoviny má relativně nízkou úspěšnost
Libanonský tabbouleh
tisicereceptu.cz
Libanonský tabbouleh
Můžete si připravit i netradiční variantu, kdy místo bulguru použijete kuskus nebo quinou. Suroviny 150 g bulguru 4 rajčata 1 okurka 1 červená cibule 2 jarní cibulky 1 a ½ svazku hladkolist
7 důvodů, proč se vám nedaří hubnout
panidomu.cz
7 důvodů, proč se vám nedaří hubnout
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie.
Tajuplná Šumava: Hrůzu nahánějící umrlčí prkna
epochanacestach.cz
Tajuplná Šumava: Hrůzu nahánějící umrlčí prkna
Úcta k zemřelým se projevuje v každém koutě světa i naší republiky trochu jinak. Šumavští si osvojili velmi svérázný zvyk – stavění umrlčích prken, ze kterých se stalo podivné memento smrti a prostředek, jakým mrtvé uctívat a často i s nimi promlouvat. Mohla v sobě lože nebožtíků soustřeďovat negativní energii zemřelých a prostupovat i do
Jogaila: Otevřel mu křest bránu k moci?
historyplus.cz
Jogaila: Otevřel mu křest bránu k moci?
Mladý litevský kníže se žení, aby posílil vztahy své země se sousedním mocným Polskem. Až bude o půl století později ležet na smrtelné posteli, bude jméno jeho rodu znát celá Evropa. Litevské velkoknížectví existuje už osm desítek let, když se vlády ujímá dynastie Gediminovců, odvozující svůj původ od knížete Gediminase (asi 1275–1341). Ten položí základy
Fiesta Gin z Garage22 se zařadil mezi nejlepší na světě
iluxus.cz
Fiesta Gin z Garage22 se zařadil mezi nejlepší na světě
Pražská palírna Garage22 funguje teprve čtvrtým rokem, přesto se na nápojovou scénu už stihla zapsat výrazným písmem. A to nejen na tu českou. Letošní novinka z produkce holešovické destilerie je již
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Poslední cinkání dědových klíčů
skutecnepribehy.cz
Poslední cinkání dědových klíčů
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda na
Zářivá perla Jadranu – Chorvatsko
nejsemsama.cz
Zářivá perla Jadranu – Chorvatsko
Mnoho českých turistů každoročně vybírá pro letní dovolenou Chorvatsko. Která místa tu jsou ta nejlepší, a vyplatí se proto o nich přemýšlet? Dalmácie Naprostou většinu pláží v Dalmácii pokrývají drobné kamínky a pláže poměrně rychle klesají pod vodní hladinu. Příjemné okamžiky určitě strávíte na pláži Zlatni rat, která se nachází v Brači. Pozoruhodné je, že
Děsivý Bullebak: Mohl existovat fantom amsterdamských kanálů?
enigmaplus.cz
Děsivý Bullebak: Mohl existovat fantom amsterdamských kanálů?
Délka vodních kanálů v nizozemském Amsterdamu přesahuje sto kilometrů. Většina z nich je navíc splavná lodí. Klene se nad nimi přes jeden tisíc mostů. Když se z nich zadíváte na temnou vodu kanálů-gra
Poznala Baroňová toho pravého?
nasehvezdy.cz
Poznala Baroňová toho pravého?
V nekonečné Ulici má po svém boku milujícího manžela a tři potomky. Ve skutečnosti ale představitelka Ivy Klímové takové štěstí v osobním životě nemá. Hana Baroňová (39) oslaví v listopadu jubileum