Skip to content

Přehledně: Kolik stojí nejdražší seriály všech dob?

Pojďme se společně podívat na pětici seriálů, které měly největší náklady v historii.

Hra o trůny

Americká fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO má na svědomí nejnákladnější seriál všech dob. Právě Hra o trůny, natáčená například v Chorvatsku, Severním Irsku, na Maltě či na Islandu, stojí zhruba 10 milionů dolarů – za jednu epizodu.

Fanoušci v současné době čekají na poslední sérii, která by sice měla mít nižší počet epizod, ale produkční budget zůstává. Tím pádem bychom se měli dočkat ještě vyšší kvality než doposud.

Hra o trůny jako nejdražší seriál všech dob.

Bratrstvo neohrožených

Neboli Band of Brothers – minisérie, kterou uvedla taktéž kabelová televize HBO. A dá se říct, že poměrně dávno. Bratrstvo neohrožených běželo na televizích v roku 2001 a to pouhých pár měsíců. Tvůrci seriálu do jedné epizody investovali 12 milionů dolarů, avšak s tím, že počet epizod byl o mnoho nižší, než je tomu u Her o trůny.

Proto Game of Thrones stále žebříček vede.

Bratrstvo neohrožených je sice seriál starý 17 let, přesto stále atakuje jedny z prvních příček.

Přátelé

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších seriálu všech dob. A to i 24 let od uvedení pilotního dílu. Říkáte si, co bylo tak drahého na dvou bytech v ateliérech a jedné kavárně? Pravda, téměř nic. Tou nejdražší položkou kultovního seriálu byli totiž herci, jejichž cena každou epizodou stoupala.

V poslední sérii inkasoval každý z herců milion dolarů za jednu epizodu. Pro představu – herců bylo 6, epizod v poslední sérii 18. Jeden díl trval necelých 25 minut.

Jeden z nejznámějších seriálů byl drahý především kvůli hercům.

Řím

Další ze zajímavých televizních počinů je televizní seriál Řím, který má jen dvě série. Nehráli tam bůh ví jak známí herci, avšak mluvíme tu o historickém seriále, který musel mít pompézní výpravu. A rozpočet?

9 milionu dolarů na jednu epizodu.

Řím byl drahý zas především kvůli výpravě.

Sense8

To, že byl seriál velkolepý, se zpochybnit nedá. Stála za ním přeci jedna z nejznámějších dvojic Hollywoodu – Lily a Lana Wachovski. Náklady na jednu epizodu činily 9 milionů dolarů, avšak Netflix musel seriál po dvou sériích zrušit.

Odůvodnil to malou fanouškovskou základnou.

Možná trochu škoda, že úspěšný seriál Sense8 musel skončit už po dvou sériích.

Foto: hbo.com, cnet.com, vox.com, theverge.com, ladyscience.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …