Skip to content

Které věci nikdy nedělat v zahraničí?

Léto a s ním i dovolenková sezóna je sice za námi, ale i tak je dobré tyto informace pro příště znát. Představíme vám několik zvyků, tradic a gest, které se v jiné krajině mohou považovat za urážlivé.

Doteky

Ve středomoří není výjimkou, že vám v podstatě neznámý člověk sáhne na rameno. My Češi na to úplně zvyklí nejsme, nicméně nás to asi neurazí. Zato na východě si vlastního těla a osobního prostoru váží více než v jiných kulturách.

Například v Koreji se budou lidé cítit velice nepříjemně, pokud se jich dotknete. V Thajsku je zase posvátná hlava. Pohladit po ní třeba dítě je považováno za velmi nespolečenské a urážlivé.

Pozor na doteky v jiných zemích, každé gesto je chápáno různě.

Levá ruka

Zatímco v našich zeměpisných šířkách pohlížíme na levou a pravou ruku pohlížíme na rovnocenné končetiny, v arabském světě je tomu jinak. Levá ruka je považována za méněcennou. A to proto, že v zemích, kde se dodnes nepoužívá toaletní papír, je tato ruka určena k očistě těla.

Dotknou se tedy někoho levačkou, nebo ji snad použít k jídlu, bude považováno za velký přešlap.

Zouvání bot

Většina lidí u nás považuje za samozřejmé, že si vyzuje boty při příchodu do bytu či domu. Tento zvyk funguje také v Asii. Nicméně v zemích jako je Anglie, Francie nebo Amerika je normální se nezouvat.

Zujete-li se, je to považováno za trapas.

Nesundavání bot můžeme vidět například v amerických filmech.

Foto: wikihow.com, http://unisoultheory.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …