Skip to content

Předkové nám přáli internet i létající hasiče!

Obchodník Francois navštíví světovou výstavu v Paříži, kde si zakoupí barevnou pohlednici zobrazující pokrok v roce 2000. Na ní dvojice policistů s „netopýřími“ křídly a vrtulí na zádech honí zločince…

Světovou výstavu v Paříži si v roce 1900 nenechají ujít miliony lidí. Mnoho z nich si domů odnáší suvenýr v podobě kartiček s barevnými výjevy ze života v roce 2000. Na obrazcích jsou třeba hasiči s křídly, pošťáci na letadlech, automatizovaný orchestr v divadle nebo létající autobus.

Stroje si s ostrou břitvou poradí na výbornou.
Stroje si s ostrou břitvou poradí na výbornou.

Učení už není mučení!

Něžné pokolení pro změnu může ženám na počátku 21. století „závidět“ jakýsi stroj, který je každé ráno umyje, učeše a nalíčí. A zkrátka nepřijdou ani učitelé a jejich žáci. Ve školách budoucnosti jsou totiž neobvyklé přístroje, do nichž se házejí učebnice.

Pak už jen stačí zatočit kličkou a vědomosti natečou dětem do hlavy přes zvláštní sluchátka…

Stačí si nasadit sluchátka a vědomosti natečou dětem do hlavy.
Stačí si nasadit sluchátka a vědomosti natečou dětem do hlavy.

Pozadu se svými prognózami budoucího světa nezůstává na přelomu 19. a 20. století ani Amerika, která má však na rozvoj technologií střízlivější a přesnější odhad. Například inženýr John Elfreth Watkins (1852–1903) ve svém článku Co se může stát v příštích sto letech píše o internetu a satelitní televizi.

Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články