Domů     Před pedofilními bestiemi se dítě neschová
Před pedofilními bestiemi se dítě neschová
16.4.2024

Nejsme před nimi v bezpečí v třešňovém sadu, na ulici za bílého dne ani na nemocničním lůžku. Pedofilové jsou nevyzpytatelní, třebaže mají nízké IQ jako Zdeněk Moré nebo pět tříd základní školy jako Vojtěch Běloch.

Spravedlnost si s nimi naštěstí ví většinou rady. Kdo není popraven, dostává dlouholetý trest a ještě nařízenou léčbu v ústavu.

Sedí na ní a rukou jí zacpává ústa. Dusí ji. Je vzrušený. Co na tom, že je to malá holčička. Znásilňuje ji. Pak jí sadařský nůž zabodne do krku. Krev si z rukou slíže. I ta jej vzruší.

Pedofilní horník uškrtí Marcelku

Vojtěch Běloch přichází na svět 30. června 1932 v obci Ratíškovice na Hodonínsku. Nemá zrovna příkladné dětství, protože jeho otec má problémy s alkoholem, a samotný Vojtěch si splní jen 5 let povinné školní docházky.

Už v roce 1958 pohlavně zneužije tři děti ve věku 8–11 let. Místo desetiletého trestu vychází ven z vězení po uplynutí poloviční lhůty. Za vzorné chování dostává místo zbylého trestu podmínku.

I tu ale brzy porušuje a putuje znovu do vězení kvůli znásilnění desetileté dívky. A opět je venku, tentokrát díky prezidentské amnestii. Nedá si ale říct ani ve zralém věku a po dvou pobytech za mřížemi.

V roce 1973 je mu 42 let, pracuje jako horník v lignitových dolech, má ženu a tři děti. Přesto ho nepřechází chuť na nekalosti.

Naláká ji k sobě domů

Dne 5. prosince 1973 potkává krátce po poledni na lesní cestě ze školy Marcelu K. (7). Ta odchází dříve ze školy na omluvenku, aby mohla pohlídat mladšího bratříčka.

Protože ji tu Běloch potkává pravidelně, když si chodí do krámu koupit mléko nebo pivo, je možné, že si ji už dávno vytipoval. Teď ji naláká k sobě domů s tím, že jí bude číst z pohádkové knížky. Holčičce tvrdí, že je v bytě také její máma.

Nechce budit pozornost okolí, a tak nařizuje dívce, aby šla přibližně deset metrů za ním. Doma holčičku přes její odpor a pláč dvakrát znásilní. Potom hodlá Marcelku propustit. Dívka mu však hrozí, že vše řekne mámě.

Běloch jí zaváže oči šátkem a orálně ji zneužije. Poté ji uškrtí a vyrazí do obchodu koupit si láhvové pivo. Cestou a v obchodě potkává několik lidí, takže má i na kritickou dobu alibi.

Tělo malé Marcelky ukryl Běloch v lese. FOTO: Unsplash
Tělo malé Marcelky ukryl Běloch v lese. FOTO: Unsplash

Tělo dítěte zakope v lese

Chladnokrevný Běloch se poté vrací do svého bytu a čeká, až se setmí. Poté tělíčko holčičky ukryje do jutového pytle a za tmy jej odveze do nedalekého lesa. V té době už malou Marcelku hledá celá vesnice.

Obyvatelé obce si berou dokonce v práci volno, aby se mohli pátrání zúčastnit, a policisty doplňují i vojáci. Dítě hledá postupně až 200 lidí. Pachatel ale tělo zakopal a místo zakryl větvemi. Osobní věci jako kabát, bačkory nebo školní brašnu rozházel po okolí.

Desetkrát změní výpověď

Policie ale ví, že Běloch dvakrát seděl za pohlavní zneužití, a má ho v hledáčku podezřelých. Během domovní prohlídky najde v mužově bytě Marceliny školní sešity.

Vrah končí ve vazbě, kde se modlí, aby napadl sníh a pohřbil tak naději, že bude Marcelka v dohledné době objevena. Mrtvola holčičky je nalezena 11. prosince.

Během vyšetřování Běloch celkem desetkrát změní výpověď a přizná se i k sexuálnímu napadení a utopení neznámé ženy. Policie mu ale nevěří. Podle sexuologů se jedná o nebezpečného pedofila, který se neštítí ani fetišismu. Možná náprava se jim zdá nereálná. Vojtěch Běloch je proto 23. května 1975 popraven.

Pedofilní sanitář znásilní miminko

Jaroslav Oplíštil přichází na svět v roce 1955 ve Frýdlantu v Čechách. Později žije ve Varnsdorfu a Liberci. Jedná se ale od začátku o problémového hocha. Od 14 let pije alkohol, od 15 kouří. Před soudem stojí už v 18 letech.

Za vloupání do obchodu, z nějž ukradl cigarety a čokoládu. Ještě v 70. letech putuje opakovaně za mříže kvůli útěku z vojny, příživnictví, podvodům i majetkové trestné činnosti. Zdá se, že se mu tam snad líbí. V 80. letech to není o moc lepší.

Je mu 31 let, když si prý uvědomí, že jej přitahují děti. V květnu 1986 láká dvě dívky Klárku (9) a Evu (7) do lesa za Jabloncem nad Nisou. Namlouvá jim, že má pro ně štěňátka.

V lese jim ale hrozí uškrcením, pokud mu nebudou sahat na penis. Sám je osahává a líbá na přirození. V srpnu onoho roku je poslán za pohlavní zneužívání a rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví na pět let do vězení.

Amnestie pro pedofila

Jenomže pak přichází amnestie prezidenta Václava Havla z ledna roku 1990. Jaroslav Oplíštil opouští vězení o rok a půl dříve a má namířeno do Prahy, kde se týden po propuštění hlásí na místo sanitáře v Nemocnici na Bulovce.

Toto povolání již v minulosti vykonával a během pracovního pohovoru i přiznává, že je amnestovaný vězeň. Doznává se ale jen k loupežím, takže je přijat pro jistotu na dětské oddělení, aby dospělým pacientům neodcizil něco cenného.

Hlavní sestra ho ale marně opakovaně žádá o výpis z rejstříku trestů. Navíc její kolegyně zjišťuje od kurátorky z Liberce, že je trestán pouze za krádeže. Personál si na něj nestěžuje, s jeho prací je spokojen a Oplíštil vypadá, že má rád děti.

Jeho mazlení s nemocnými dětičkami však není vůbec tak nevinné, jak si mohou sestry myslet.

Kde jinde by mělo dítě být v bezpečí než v nemocnici? FOTO: Pixabay
Kde jinde by mělo dítě být v bezpečí než v nemocnici? FOTO: Pixabay

Broukající Barborka

„Vždycky když jsem byl napitej, tak jsem měl slabost na tuhletu dětskou něžnost. Je to takový čisťounký, žádný nějaký takový… Vždyť si vemte nějakou ženskou. Je to chlupatý a smradlavý,“ vysvětluje později polici Oplíštil.

Je 30. dubna 1990, když si řekne, že si 24hodinovou službu trochu zpříjemní a s kamarádem se jde napít do hospody. Vrací se podnapilý s pomocí kolegy.

Posílen alkoholem unáší na dětském oddělení sedmiměsíční holčičku Barborku, která ho zaujme svým vrněním. Ani neví, že se jedná o holčičku, dokud nespatří její červené dupačky.

Na pokoji v ubytovně utře děvčátku zadeček, protože se pokálelo a vykoná sexuální akt. Vážně dívenku zraní. Když holčička křičí, zmáčkne jí krk a je konec. Barborka je mrtvá.

Tělíčko je pod postelí

K vyvrcholení prý u něj nedošlo. V té době už Barborku hledá celé oddělení a vrchní sestra také upozorní policii na bývalého kriminálníka. Bezpečnost jde najisto.

Tělo holčičky nacházejí strážci pořádku pod postelí a pachatel se na místě přiznává s tím, že dítě nechtěl zabít. Žádá pro sebe trest smrti, ale ten byl zrušen den po jeho dopadení.

Místo toho dostává 25 let za mřížemi, zákaz pobytu v Praze na 5 let a práce s dětmi. Má také nařízenou ochrannou ústavní léčbu.

Z vězení na psychiatrii

V červnu 2020 žádá Oplíštil o propuštění z nařízené ochranné ústavní léčby na psychiatrii v Kosmonosech. Už se jmenuje Jaroslav Nývlt. Jméno si raději dávno změnil, aby nebyl se svým odporným činem spojován.

Podle znaleckého posudku ochranná léčba splnila svůj účel a Nývlt by mohl navštěvovat psychiatrii dál ambulantně. S tím ale rozhodně nesouhlasí okresní soud v Mladé Boleslavi. Soudkyně je přesvědčena, že pachatel představuje nadále hrozbu pro společnost.

Nývlt uvádí, že má na svobodě zázemí a řadu plánů do budoucna. Soud ale jeho žádost zamítá.

Pedofilní dělník vraždí v sadu

Zdeněk Moré přichází na svět v listopadu 1948, jeho život začíná v Děčíně. Rodiče se rozvádějí o tři roky později a on se sourozenci putuje do dětského domova. Na základní škole si splní jenom 7 tříd a jednou propadne.

Jeho IQ je pouhých 79. Střídavě pracuje jako kopáč, pomocný dělník nebo lakýrník. Do svých 40 let je už 14krát trestaný převážně za krádeže a vloupačky. Dohromady stráví za mřížemi 19 let života.

Naposledy vyjde z vězení v prosinci 1988. Povahy je spíše tiché a samotářské. Kromě sledování fotbalu a hokeje nemá žádné koníčky. Dvakrát se rozvede a je těžký kuřák.

Nevinná dívenka si jen chtěla natrhat třešně. FOTO: Freepik
Nevinná dívenka si jen chtěla natrhat třešně. FOTO: Freepik

Smrt na třešních

Je 7. června 1989 po obědě a 11letá Hanička Š. vyráží na třešně do Libně v Praze. Když zrovna češe strom, přichází Moré, který ji oslovuje: „Tak co, máš jich dost?“ Hanka ho tady viděla už mockrát a nemá z něj dobrý pocit.

Snaží se slézt, když jde poblíž nějaký kluk, ale ten projde moc rychle. Pachatel si všimne dívčiných kalhotek, když leze dívka ze stromu a shrnou se jí tepláky. To ho vzruší.

Jakmile se snaží holčička sebrat ještě popadané třešně a ohýbá se, využívá Moré situace. Připlíží se, popadne dívku, zacpe jí ústa a zatáhne ji do křoví. „Tam jsem ji položil. Obličejem na zem.

Sedl jsem si na ni, pravou rukou jsem jí ucpal ústa a takto jsem ji dusil. V tu dobu byla ještě živá. Byl jsem z toho silně vzrušený, pohlavní úd jsem měl ztopořený. Za této situace jsem ji začal ohmatávat,“ vypovídá později Moré.

Po vraždě káva s cigaretou

Dívka se prý nebrání a vydává jen podivné zvuky. Znásilňuje ji. Pak popadne zahnutý sadařský nůž a dívku bodne pod ucho do krku. Potom řízne. Teplá krev ho znovu vzruší.

Dívka je ale mrtvá, a proto ji schová pečlivě v křoví, krev z rukou slíže a nůž hodí do řeky Rokytky. Doma si v klidu připraví kávu a vykouří cigaretu, než se dostaví jeho přítelkyně. O dva dny později nachází tělo zavražděné kolemjdoucí školák.

Rozjíždí se pátrací akce a na Veřejné bezpečnosti vypovídá i žák osmé třídy, který procházel třešňovkou v době, kdy Hanka ještě žila. Moré raději zmizí a zanechává za sebou dopis, v němž oznamuje, že se rozhodl spáchat sebevraždu.

O tři dny později se ale udává na služebně. Tvrdí, že činu lituje, ale vzrušují ho děti. Ženy ho nezajímají už řadu let.

Snaží se dostat na svobodu

Lékaři a sexuologové jsou přesvědčeni, že Moré je slaboduchý pedofil s bisexuálním zaměřením. Kastraci jako prostředek desexualizace vidí jenom jako částečné řešení problému. Neovlivní totiž jeho psychické povahové rysy.

Protože je v květnu roku 1990 zrušen trest smrti, nehrozí tak ani jemu. Moré už píše na všechny strany, že je nevinný. Téhož roku je odsouzen na doživotí. V roce 1991 je trest změněn na 25 let a má nařízenou sexuologickou léčbu.

Ve vězení je 24 let, poté nastupuje v roce 2013 léčbu na psychiatrii v Bohnicích. V současnosti se snaží dostat poněkolikáté na svobodu. Tvrdí, že s ním pohled na děti díky práškům nic nedělá.

Podle lékařů ale léčbu spíše sabotuje, a proto každé dva roky prodlužují u soudu jeho pobyt.

Foto: Unsplash, Pixabay, Freepik. Titulní foto: Unsplash
Související články
Svět zločinu
Pedofil se ve věznici nedožil rána
Je to všemi milovaný a usměvavý chlapec. Má ale tu smůlu, že onoho dne narazí na lidskou zrůdu. Ta ho vezme k sobě domů. Jakmile se za nimi zaklapnou dveře, chlapce znásilní a ubodá bajonetem. Případ, který dodnes lidem z města Ostrov u Karlových Varů vhání slzy do očí. Sexuální deviant a pedofil tam podle […]
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
Svět zločinu
Shelley Malil: Žárlivec s kuchyňským nožem
Jak velká je pravděpodobnost, že se hollywoodská hvězda stane z chudého chlapce z rybářské osady kdesi v jižní Indii? Malý Shelley Malil (*1964) se nemůže vynadívat na obrazovku jediné televize, kterou ve vesnici mají, a zapřísahá se, že se stane slavným hercem. Podaří se mu to, ale jednou se proslaví ještě něčím jiným. Mezi lékaři […]
Svět zločinu
Brutální mordy ve vesničce Klučov: Trojnásobného vraha chytili po letech díky DNA
Nevypadá  jako protřelý kriminálník. Připomíná spíš zmateného pijana po dlouhém flámu. Rozhodně nejde o žádného verbálního sprintera. Vyjadřuje se pomalu, zdlouhavě. Často se dívá kamsi do prázdna. Přesto čelí obvinění z brutální trojnásobné vraždy. Jaro roku 1990 je v plném proudu. Plnými doušky si ho užívají i obyvatelé malé obce Klučov na Kolínsku. Ve stavení […]
reklama
historie
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Odkud pocházeli Hunové a proč se vydali na západ?
V roce 375 našeho letopočtu se před Evropou objevila hrozivá síla – Hunové, kteří svou zuřivostí a brutálností otřásli civilizací a vyvolali strach v srdcích lidí mnoha národů. Vpád Hunů byl jedním z nejvýznamnějších a nejpozoruhodnějších vojenských událostí v historii starověkého světa. Útok Hunů na Evropu je jednou z velkých hádanek v historii západní civilizace. […]
Vražda Johna Lennona: Nejdřív si přišel pro podpis, pak na něj namířil zbraň!
Jedna z největších legend hudebního nebe se stala obětí chladnokrevné vraždy. Hudebníka a spoluzakladatele skupiny The Beatles Johna Lennona zastřelil jeho fanatický fanoušek Mark David Chapman. Dne 24. srpna 1981 za to byl odsouzen k doživotnímu vězení. Co ho vedlo k hrůznému činu? Osmého prosince 1980 má přes sebou John Lennon náročný den. V jeho newyorském bytě ve slavném […]
Dětství božské MM: Otec neznámý, matka v depresích
Gladys Bakerová zabouchne dveře a zamkne je. „Neboj se, neboj, budeme spolu,“ uklidňuje tříleté děvčátko schované ve velkém pytli. Je to únos se vším všudy. Dítko v pytli není nikým jiným, než budoucím filmovým idolem. Matka se ji právě pokouší získat od pěstounky Idy Bolenderové zpět do své péče… Ida si s chatrnými dveřmi za […]
reklama
lifestyle
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem […]
Iveta Bartošová: Dostali ji na dno osudoví muži?
Bartošová spáchala sebevraždu tím nejdrastičtějším způsobem. V Uhříněvsi u Prahy skočila pod vlak. Svému manželovi Josefu Rychtářovi a jedinému synovi Arturovi nechala dopisy na rozloučenou. Ani oni ji nemohli zachránit? Iveta Bartošová (1966–2014) byla talentovaná, ale naivní a trochu prostá. Tak vzpomínají Ivetini známí na její začátky. A jak je vidět, od doby, kdy Bartošová […]
Falco: Rakouský hudební fenomén s tragickým osudem
Tento článek popisuje životní cestu rakouského zpěváka a skladatele Falca, od jeho neobvyklého talentu v dětství, přes bouřlivou kariéru plnou hitů jako „Der Kommissar“ a „Rock Me Amadeus“, až po tragickou smrt při automobilové nehodě v roce 1998.   Falco, vlastím jménem Johann „Hans“ Hölzel (1957–1998), je rakouský hudebník, zpěvák a skladatel. Stal se jediným […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Město bylo dějištěm čarodějnického procesu: Je utrpení nevinných příčinou zdejších paranormálních aktivit?|
enigmaplus.cz
Město bylo dějištěm čarodějnického procesu: Je utrpení nevinných příčinou zdejších paranormálních aktivit?|
Idstein je město v okrese Rheingau-Taunus v německé spolkové zemi Hesensko. V sedmnáctém století zde proběhl velký čarodějnický proces, který měl za následek desítky obětí. Až v roce 2014 byli poprave
Hrad Lipý: Vodní hrad, který přišel o vodu
epochanacestach.cz
Hrad Lipý: Vodní hrad, který přišel o vodu
Hrad přímo uprostřed města Česká Lípa býval kdysi od svého vzniku ve 13. století sevřen dvěma rameny řeky Ploučnice, a to ještě k jeho obraně přispívaly i okolní močály a bažiny. Lávka v oněch dobách sahala jen do půli řeky, pak už musela návštěva využít lodičku. Regulace řeky ve 20. století postupně odsoudila hrad k životu na suchu,
Herečku Kateřinu Brožovou čeká tvrdý soudní spor
nasehvezdy.cz
Herečku Kateřinu Brožovou čeká tvrdý soudní spor
Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Kateřina Brožová (56) přišla zkraje letošního roku o milovaného pejska Jordyho (†9). Když zrovna byla na dovolené na Maledivách, pejska nechala na hlídání v
Bez masa to nejde? Jde! Co radí vegetariáni?
panidomu.cz
Bez masa to nejde? Jde! Co radí vegetariáni?
Se sílícím trendem veganství a vegetariánství se stále častěji stává tématem, a to jak zastánců, tak i odpůrců jídelníčku bez masa, ústřední otázka: Jak důležité je vlastně maso pro naše zdraví? Žijeme v zemi s tradičně vysokou spotřebou masa. A také s tradičně vysokým výskytem rakoviny střeva a srdečně-cévními nemocemi jako nejčastější příčinou úmrtí, což
Toustový dort s okurkou
tisicereceptu.cz
Toustový dort s okurkou
Podávejte jej vychlazený. Třeba jako pohoštění pro milou návštěvu. Suroviny 12 plátků toustového chleba 5 velkých, natvrdo uvařených vajec 2 malá vařená slepičí nebo křepelčí vejce na ozdobu
Chlapec se smutnou tváří mě zachránil před nehodou
nejsemsama.cz
Chlapec se smutnou tváří mě zachránil před nehodou
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes
Spojenecká loď unikla Japoncům v převlečení za ostrov
historyplus.cz
Spojenecká loď unikla Japoncům v převlečení za ostrov
Japonský pilot má ze svého letounu obrovský rozhled. Pokud by se tu v nějaké zátočině schovávala spojenecká loď, není možné, že by ji nespatřil. Alespoň si to myslí. Bez povšimnutí přelétne i podivný malý ostrůvek při pobřeží Jávy. Netuší, že včera tu ještě nebyl. A třebaže se kus pevniny jako přebujelý ostrov jeví, ani zdaleka
Doplatila jsem na pomoc otci
skutecnepribehy.cz
Doplatila jsem na pomoc otci
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si?
Síla vlivu kultury: Dáváte přednost sobě, nebo ostatním?
21stoleti.cz
Síla vlivu kultury: Dáváte přednost sobě, nebo ostatním?
Když malé dítě nechce jíst neoblíbené jídlo, rodiče v České republice nejspíše řeknou: „Vzpomeň si na hladovějící děti v Africe a buď vděčný, že máš jiný osud než oni.“ V Japonsku se prý říká spíš
Tadej Pogačar uhranul celé Livigno
iluxus.cz
Tadej Pogačar uhranul celé Livigno
Vrcholným momentem 107. ročníku prestižního cyklistického závodu Gira d'Italia byla epická etapa, která se odehrála v italském Livignu. Tato sportovní událost, která se zapsala do paměti všech přítomn
Musely letušky na svatbu zapomenout?
epochalnisvet.cz
Musely letušky na svatbu zapomenout?
Chce létat. Pilotní licenci má, ale že by se usadila v kokpitu letadla, o tom si může nechat jen zdát. Americká společnost je ještě příliš konzervativní na to, aby tolerovala ženy-pilotky. Ellen Churchová se tak do letadla musí dostat jinak…   Vystudovala zdravotní školu. Ellen Churchová (1904–1965) nabízí své služby letecké společnosti Boeing Air Transport.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř