Skip to content

Před pár dny ve Filadelfii: Největší krádež hmyzu všech dob!

Vedení filadelfského muzea zažilo před nedávnem velmi nepříjemnou situaci. Z hmyzího pavilonu se totiž ztratilo přibližně 7 tisíc hmyzích exemplářů, mezi nimiž byli jak brouci, tak třeba pavouci nebo štíři.

Celkovou hodnotu ztracených exemplářů vyčíslilo muzeum na přibližně 40 000 dolarů. Vedení se bojí, že se někdo pokusí ukradený hmyz prodat sběratelům.

Podezření z krádeže hmyzu, mezi nimiž bylo i několik exotických a velmi vzácných kousků, padlo také na samotné zaměstnance muzea, kteří byli na bezpečnostních kamerách spatřeni, jak bez prokazatelných důvodů odebírají exempláře z hmyzí expozice, a následně odstraňují záznamy o nich.. Zmizelo i několik nebezpečných kusů, jako několik exemplářů tarantule, nebo prudce jedovatý Koutník Hahnův.

Exempláře byli odcizeny přímo z výstavy, odkud je někdo přesunul do přepravních kontejnerů a odnesl. Ukradený hmyz tvořil asi 80% celého obsahu pavilonu. Jedná se zatím o největší podobnou krádež v historii.

Odhalené viníky čeká tvrdý trest. Několik pavouků bylo totiž v muzeu přechováváno jako federální důkazní materiál proti pašerákům hmyzu. Muzeum je dostalo na starost od FBI, která se nyní také na vyšetřování krádeže podílí.

Filadelfské muzeum v současné době prosí o pomoc veřejnost a zakládá sbírku, kde mohou dárci přispět na obnovu expozice.

Foto: nytimes.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články