Skip to content

Platba kreditní kartou v zahraničí

Tento článek je reklamním sdělením

Kreditní karta není v dnešní době ničím neznámým. Získat ji lze poměrně snadno a placení s ní je na každodenním pořádku. Důležité je pouze vědět, jak ji správně využívat, abyste z ní čerpali všechny dostupné benefity. Otázkou však zůstává, jak nakládat s kreditní kartou v okamžiku, kdy se chystáte do zahraničí?

Hned na úvod vám můžeme sdělit, že platba kartou v zahraničí není ničím neobvyklým. Ba co více, získat můžete hodně, o čemž vás mimochodem přesvědčí následující řádky.

Poplatkům se jednoduše vyhnete

Platba kreditní kartou v zahraniční není ničím jiným než platbou v České republice. To znamená, že při cestě za hranice ČR nemusíte řešit zbytečně velkou hotovost a riziko její krádeže. Vezmete si kreditní kartu a máte po starostech. V první řadě se vyhnete jakýmkoliv poplatkům při placení za služby a zboží libovolného charakteru. Za to si obchodníci ani banky neúčtují žádné peníze navíc. Důležité je pouze hlídat si délku bezúročného období, abyste vše vrátili bez poplatků a vícenákladů. Vzhledem k tomu, že ve všech civilizovaných zemích lze platit bezhotovostně, máte po starostech. I přesto mějte alespoň základní hotovost při sobě. Pokud by totiž mělo dojít na výběr peněz z bankomatu za pomoci kreditní karty, zaplatíte za to zbytečné poplatky. Poplatky za platbu kartou v zahraničí účtovány nejsou.

Čerpejte výhody kreditních karet i v zahraničí

Přednosti kreditní karty v rámci cestování na vás čekají při samotné dopravě. Řada kreditních karet je totiž spjata s možností vstupu do letištních salonků, a to nejenom na letišti Václava Havla, ale i těch dalších ve světě. Jestliže jste z České republiky zvyklí nakupovat u vybraných obchodníků, kde při platbě kreditní kartou dostanete peníze nazpět nebo patřičnou slevu, můžete to provádět také v zahraničí. Ano, spousta kreditních karet vám takový benefit umožní.

Zapomeňte na valuty

A nakonec ještě jeden pomyslný bonus. S kreditní kartou rozhodně nemusíte řešit jakékoliv valuty. Přepočítávat si hotovost pro výměnu zahraniční měny a zdlouhavě hledat směnárnu, jež vám nabídne ten nejvýhodnější kurz. Pokud zaplatíte kreditní kartou bezhotovostně, pak dojde k automatickému přepočtu měny v lepším kurzu. Takže i při každodenním utrácení můžete na celé dovolené ušetřit celkem dost peněz. Kreditní karta je zkrátka nepostradatelným pomocníkem při zahraniční dovolené nebo pracovní cestě mimo Českou republiku. Stačí jen vědět, jak ji použít a co všechno můžete získat.

Foto: wikipedie
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články