Skip to content

Podvodník a padělatel ve službách státu

„Považuji ho za největšího a také nejdrzejšího podvodníka v historii Spojených států!“ hřímá státní zástupce. „Hledalo ho všech 50 států naší země a 26 států celého světa,“ dodává.

Frank William Abagnale (*1948) se rozhodne vzít život do vlastních rukou. Nechá si vytisknout své číslo účtu na prázdné složenky, které pak zamíchá do hromádky předtištěných složenek v bance. Za měsíc získá 40 000 dolarů.

Během týdne je z něj fešácký pilot společnosti Panam. Zfalšovat pilotní licenci a průkaz je pro Franka směšný úkol. Rok a půl brázdí světová nebe a navštíví snad všechny důležitá místa na světě. Není snadné honit pilota po celém světě.

Jsou jich tisíce.

leonardoandfrank
Frank Abagnale (vpravo) se svým filmovým představitelem Leonardem DiCapriem.

Pak se pod falešným jménem stane dětským lékařem a téměř rok působí v místní nemocnici. Úspěšně dokáže vodit za nos celou místní lékařskou komunitu. „A teď budu advokátem!“ řekne si po čase. Zfalšuje diplom z Harwardovy univerzity a legálně složí advokátskou zkoušku.

Třikrát propadne, ale nakonec to zvládne. Nakonec ho dostanou. Během pěti let vystaví falešné šeky v hodnotě přes 2 500 000 dolarů. Ve vězení však nezůstane. Radí Ministerstvu financí jak na podvodníky a dnes je multimilionářem.

A pak, že se podvod nevyplácí!

Frank-Abagnale1
Frank Abagnale je považován za největšího podvodníka v historii Spojených států.
Foto: cs.wikipedia.org, charlestonmercury.com, en.wikipedia.org, inforum.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …