Skip to content

Pikantní tajemství: Kennedy měl románek s 19letou studentkou!

Je to vzrušující pocit, když se Marion Fay Beardsleyová v roce 1961 poprvé prochází po Bílém domě. A dopadne to úplně jinak než čekala.

Kamarádi jí říkají Mimi, je jí 18 a doufá, že se jí podaří udělat pro školní časopis rozhovor s první dámou Jackie Kennedyovou (1929–1994), která studovala na stejné škole. Nepodaří, ale během čekání se náhodou setkává s prezidentem.

John F. Kennedy (1917–1963) potřese usměvavé dívce rukou a ptá se: „Co škola?“ Místo interview nakonec napíše reportáž a myslí si, že tím to končí. Nekončí.

01_MimiAlford21
Studentka Mimi Alfordová jde do Bílého domu za Jackie.

Prohlídka Bílého domu končí v ložnici

O rok později, právě končí první ročník na Wheaton College, dostává překvapivou nabídku na letní stáž v tiskovém oddělení Bílého domu. Čtvrtý den, ještě se ve Washingtonu ani nestačí rozkoukat, se jí prezidentův asistent Dave Powers (1912–1998) ptá, jestli si nechce s kolegyněmi zaplavat v bazénu.

Voda je v parném dni osvěžující. „Nevadilo by, kdybych se přidal,“ slyší náhle Mimi a když se otočí, vidí prezidenta. Odpoledne téhož dne se s ním setkává znovu. „Nechtěla byste si Mimi prohlédnout Bílý dům?“ ptá se. Štíhlá dívka sportovní postavy na něj upře hluboké šedomodré oči. Tuší, to co všichni ostatní vědí?

KN-C21506 09 May 1962 First Lady's Bedroom, White House.
…ale skončí u prezidenta. V ložnici.

Panenství padne za vlast

Prohlídka, jak se dalo čekat, končí v ložnici. Patří Jackie, ale ta je i s dětmi pryč. JFK jde rovnou na věc. Obratně jí začne rozepínat šaty. „Byla jsem ještě panna. Byla jsem zaskočená a vůbec nevěděla co dělat,“ vzpomíná Mimi na chvíle, kdy ji americký prezident připraví o panenství.

„Neřekla jsem ne, i vím, že by toho nechal,“ tvrdí a dodává, že i když cítila jeho sílu a sebevědomí, neměla pocit, že by si ji vzal proti její vůli. „Bože, bylo mi devatenáct a toužil po mě nejslavnější a nejmocnější muž Ameriky.

Jak bych si mohla dovolit odmítnout?“ Po sexu jí ukáže koupelnu a kuchyň, kdyby měla hlad. Když se vrátí domů, znovu se osprchuje se, ale ani své spolubydlící, ani rodičům nic neřekne.

usa-kennedy-feature-package-anniversary
JFK má sice rodinu, ale tomu nebrání uhánět studentky. Protože prezidentům se těžko odolává.

V posteli je Kennedy plný nápadů

Románek pokračuje i poté, co se Mimi na podzim 1962 vrací do školy. Spí s ním často, ale zachovává si odstup. „Nikdy jsem mu neříkala jménem, vždy jen Pane prezidente. A nikdy jsme se nepolíbili na ústa.

“ Když jí volá, představuje se jako Michael Carter. Nechává pro ní posílat limuzínu a ona se cestou do Bílého domu učí a píše si úkoly. „Uměl být svůdný a v posteli byl plný nápadů,“ říká Mimi. Občas však zajde příliš daleko.

Jako když ji přiměje k orálnímu sexu s asistentem, který sedí na kraji bazénu. Poslechne, ale prezident brzy pochopí, že přestřelil. Omluví se, ale stejně ji později pobídne, aby to zopakovala s jeho mladším bratrem Edwardem.

To už Mimi odmítne.

Mimi Alford
Mimi Alford dnes.

Naposledy se vidí 15. listopadu 1963 v hotelu Carlyle. To už spolu delší čas nespí, přesto JFK slibuje „Až se vrátím z Dallasu, zavolám ti.“ Mimi zavrtí hlavou: „Budu se vdávat.“ On jen pokrčí rameny: „Já vím. Stejně zavolám.“ Ale nezavolá. Jeho plány ukončí střely vypálené z pušky Carcano M91/38. Mimi je v šoku, stejně jako zbytek Ameriky. Je odhodlaná mlčet a tajemství udrží až do roku 2003, kdy ho vyšťourá publicista Robert Dallek.

Foto: .washingtonpost.com, nydailynews.com, archiv
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Osobnosti
Zobrazit více …