Skip to content

Ochutnali byste lidské maso? Ne? Někteří o tom ani nevěděli!

Přezdívali mu Řezník z Hannoveru. Do historie se zapsal zvráceně – na trzích prodával lidské maso, které vydával za vepřové řízky!

Matka si coby šestého potomka přála holčičku, ale narodil se jí Fritz, celým jménem Friedrich Heinrich Karl „Fritz“ Haarmann (1879–1925). Tak ho oblékala do dívčích šatů. Dětskou duši zdeformovala na celý život.

Ve škole měl pak problémy se svou homosexualitou. Za obtěžování spolužáků několikrát nedobrovolně navštívil psychiatrickou léčebnu. To by ještě nebylo tak velké zlo. Z maminčina holčičkochlapečka se stává sadistická bestie.

Zu dem großen Prozess den siebenundzwanzigfachen Mörder Haarmann in Hannover, wozu hundertundneunzig Zeugen geladen sind. Der Massenmörder Haarmann wird gefesselt in den Gerichtssaal geführt.
Řezníka vedou k soudu. Jaký bude verdikt?

Svou první vraždu spáchal na konci první světové války. Oběti si hledal na hannoverském nádraží a lákal je k sobě domů na jídlo, cigarety a nocleh. Oběť znásilnil, prokousl jí hrdlo a tělo poté naporcoval.

Na mrtvolách dokázal i vydělat – Maso obětí prodával na černém trhu jako vepřové na řízky! Kosti a lebky házel do řeky, aby se na to nepřišlo.

Zu dem großen Prozess den siebenundzwanzigfachen Mörder Haarmann in Hannover, wozu hundertundneunzig Zeugen geladen sind. Der Gas-Ofen in der Wohnung Haarmanns, in welcher er teilweise Leichenstücke verbrannte.
Vyšetřovatelé v akci. Vraha nezachrání ani fakt, že je policejním práskačem.

Když byly v roce 1924 v řece nalezeny lebky a kosti, které patřily asi 22 lidem, byl mezi podezřelými i Haarmann. Zachránilo ho jen to, že dělal policejního informátora. Haarmann byl nakonec dopaden kvůli vlastní chybě.

Přivedl na policejní stanici chlapce, který ho prý napadl. Chlapec ale vylíčil, jak ho chtěl Haarmann znásilnit.

Guillotine_suisse
Pod gilotinou skončil vrah možná až 24 chlapců a mladých mužů!

Šílený řezník se postupně přiznal ke dvěma vraždám. Brzy však bylo jasné, že jich má na kontě nejméně 11krát tolik! Při soudu, který začal 8. prosince 1924, Haarmann spoléhal na svoje zásluhy udavače.

Nakonec dostal trest smrti. Popraven byl gilotinou 15. dubna 1925.

Foto: wikipedia.org, mirderpedia.org, shutterstock.com, Bundesarchiv
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články