Mladý muž se neustále potýká se žaludečními obtížemi. Trápí ho bolesti hlavy. Přitom podle lékařů je vše v pořádku. Léčitelka se na nešťastníka zadívá a odhalí, že příčinu jeho neduhu je třeba hledat v duši.
„Tento černý kámen vám pomůže zbavit se špatné energie,“ tvrdí žena svému zákazníkovi. Skutečně mohou mít některé nerosty takovou moc?
Cítíte se na dně? Mějte při sobě jantar. Ten má prý moc rozjasnit naši duši. Pokud chcete přestat kouřit, nejlépe vám s tím pomůže ametyst. Ten prý mimo jiné podporuje střízlivé uvažování, je dobrý i proti nespavosti a posiluje imunitní systém.
Drahé kameny a polodrahokamy nejen hezky vypadají, ale dovedou údajně ovlivnit i naše tělesné a duševní prožívání. V esoterických obchůdcích lze narazit na nesčetné návody, na co je který kámen dobrý.
Proti kletbám a jiným negativním silám se prý podle zasvěcenců nejlépe hodí černé kameny. Které to jsou?
Důležitost očisty
Černě zabarvených kamenů existuje nesčetné množství druhů. Patří mezi ně například obsidián, onyx, skoryl či gagát. Každý z nich má trochu jiný účinek.
Gagát prý nastoluje psychickou rovnováhu, obsidián chrání před útokem zlých mocností, onyx odvádí negativní energii z těla. Všechny tyto kameny nás rovněž údajně dokážou ochránit před kletbou. Nicméně jí prý neodrážejí, ale pohlcují.
„Měli byste je opravdu pravidelně čistit, jinak vám tyto negativní energie budou vracet. To špatné co z vás vytáhnou, to vám zase vrátí,“ varuje blogerka píšící pod přezdívkou Lady Rovena. Jak se však taková očista provádí?
Za očistné živly jsou tradičně považovány voda či oheň. Kámen je tak třeba omýt v tekoucí vodě, ponořit ho na několik hodin do misky s vodou, případně i solí, či podržet nad plamenem.
Ačkoliv jsou černé kameny velmi oblíbené, u nás se větší popularitě jako prostředku proti zlým silám těší jiný minerál.
Tajemství našich prababiček
Matka zapne dceři kolem krku náhrdelník zdobené červenými zrníčky drobných kamínků. „Střež ho jako oko v hlavě. Ochrání tě před uhranutím,“ klade jí na srdce. Onen kámen je oblíbeným šperkem i dnes, i když se na jeho údajné zázračné schopnosti již pozapomnělo.
Není jim nic jiného než český granát, o němž se traduje, že má barvu holubičí krve. Dříve se s ním zdobily spony, knoflíky, hřebeny do vlasů i stuhy a čepce lidových krojů. Naše prababičky totiž věřily, že chrání před uřknutím.
Působí prý také proti ostatním negativním silám. Podle některých záhadologů nás dokáže ochránit před útokem obávaných energetických upírů – jedinců, kteří parazitují na životní energii ostatních. Mohla by na dávné moudrosti českých žen něco být?