Skip to content

Neuvěřitelný příběh: Tajný agent během donášení stihne zplodit dítě

Kde je táta?“ ptá se zmateně dvouletý chlapec. Matka by mu to ráda řekla. Bohužel to sama neví. Prostě si jednoho dne sbalil věci a zmizel. Žena pohlédne na svého synka. Budou to prostě muset zvládnout ve dvou.

Tajní policejní agenti samozřejmě pracují v zemích celého světa. Ne vždy jsou ale objektem jejich zájmu překupníci s drogami a se zbraněmi. V případech, kdy jsou nasazeni na určitou osobu, se může stát, že se dostanou až příliš blízko.

O tom se přesvědčí i britská ekologická aktivistka Jacqui. Ta se v roce 1984, ve svých 22 letech, setká v Londýně s jistým Bobem Robinsonem. Dají se dohromady.

Mladá žena pozná Boba při demonstraci v Londýně.
Mladá žena pozná Boba při demonstraci v Londýně.

Z jejich vztahu se narodí chlapec. Po 3 a půl letech ale muž ze dne na den prostě zmizí. Čas plyne. Až v roce 2012 vyrazí Jacqui dech článek v novinách. Dozví se totiž, že její ztracený partner je ve skutečnosti tajný policista jménem Bob Lambert, který byl na ní a na lidi v jejím okolí nasazený.

Bob Lambert.
Bob Lambert.

A co hůř, už v době, kdy s ní udržoval poměr, byl ženatý a měl dvě děti. „Žila jsem s policejním agentem, který byl na výplatní listině britské vlády, aby na mě donášel. Byl například při mém 14hodinovém porodu.

Ráda bych věděla, co o tom napsal nadřízeným do svého hlášení,“ uvede obelhaná žena znechuceně.

Jacqui zůstane na výchovu malého dítěte sama.
Jacqui zůstane na výchovu malého dítěte sama.

Zatímco Lambert vesele pracuje jako publicista a přednáší na univerzitě, Jacqui musí vyhledat péči psychiatrů a pokusí se i o sebevraždu. Sám Lambert přizná, že je otcem Jacquiina dítěte. Přesto Metropolitní policie, pro kterou měl v době infiltrace pracovat, dva roky všechno zatvrzele popírá.

I proto, že by se jednalo o závažné porušení vnitřních předpisů.

Bob Lambert v současnosti.
Bob Lambert v současnosti.

Nakonec ale ustoupí a v roce 2014 vůbec poprvé odškodní člověka oklamaného policejním agentem. V rámci mimosoudního vyrovnání se Jacqui dočká nejen omluvy, ale i odškodného ve výši 425 000 liber (asi 12 600 000 korun).

Na oplátku musí stáhnout všechny své žaloby na policii i Lamberta samotného.

Foto: bbc.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články