Skip to content

Nákup lyžařských brýlí: Přílišné šetření se nevyplatí

Tento článek je reklamním sdělením

Mít kvalitní vybavení na hory dnes představuje samozřejmost. Jednou z nedílných součástí výbavy jsou bezesporu také lyžařské brýle. Jejich nákup není zrovna jednoduchý, protože se na trhu nachází neskutečné množství nejrůznějších modelů. Pokud aktuálně uvažujete, že si některé pořídíte, jste na správné adrese. V tomto článku se totiž zaměříme na to, co je třeba brát ještě před realizací samotného nákupu v potaz.

Levné vs. drahé

Ano, tento souboj proběhne v hlavě každého člověka, který lyžařské brýle shání. Mnozí lidé zakoupí ty nejlevnější brýle za několik stovek korun a činí to tak každou sezonu. Mluví o tom, že si stejně brýle někde zapomenou, nebo si je zničí. Toto řešení ale není optimální hned z několika důvodů…

Proč na brýlích nešetřit?

Nepočítejte s tím, že nejlevnější sluneční brýle dokážou nabídnout efektivní ochranu proti UV záření a jiným škodlivým paprskům schopným poškodit zrak. Určitě se také u neznačkových brýlí setkáte s tím, že se velmi rychle poničí, a to klidně i v řádu několika dní. Poškrábat je není problém. Stejně tak nemusí sedět na tváři. Kvalitní brýle dokážou vydržet i několik sezon, přičemž je lze v případě potřeby nechat vcelku lacině opravit. Levné brýle se nejčastěji prodávají v univerzální podobě. Každá tvář je přitom zcela specifická, na což myslí i třeba na eyerim.cz.

Podle čeho vybrat ty správné?

Především podle tvaru konkrétního obličeje. Myslete i na zbarvení zorníku dle aktuálních světelných podmínek. U mnohých brýlí lze zorníky měnit. V potaz berte také systém odvětrávání a přítomnost dvojích skel. Nezapomínejte ani na kompatibilitu s přilbou. Naším tipem jsou lyžařské brýle Oakley. Právě ony se vyznačují maximální kvalitou a také spoustou užitných vlastností.

 

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …