Skip to content

Na těle ledového muže Ötziho se našla nová tetování!

Slavná mumie pravěkého člověka, nalezená před více než dvaceti lety v Alpách, odhalila další ze svých šokujících tajemství.

Vědci z Archeologického muzea v italském Jižním Tyrolsku objevili na konci ledna 2015 na těle ledového muže celkem 61 tetování. V akademických kruzích tak okamžitě vyvolali horlivou debatu, zda se může jednat o vůbec nejstarší zaznamenanou formu akupunktury na světě! Až dosud byla totiž za kolébku tohoto umění považována Čína.

Kvůli tmavě zbarvené pokožce se tetování dlouho nepodařilo rozluštit.
Kvůli tmavě zbarvené pokožce se tetování dlouho nepodařilo rozluštit.

Podivné značky byly na pokožce zemřelého pračlověka zaregistrovány již dříve. Teprve nyní se je však vědcům podařilo podrobněji prozkoumat. „Je to úžasný výsledek. Konečně můžeme vyvrátit všechny pochybnosti o existenci těchto tetování,“ uvedl vedoucí výzkumu Marco Samadelli (*1972).

Ledový muž zemřel zřejmě někdy kolem roku 3300 př. n. l.
Ledový muž zemřel zřejmě někdy kolem roku 3300 př. n. l.

Je v dokonalém stavu

Mumie přezdívaná Ötzi byla nalezena 19. září roku 1991 na ledovci v Ötztalských Alpách, poblíž rakousko-italských hranic a patří zhruba 40letému muži, jenž zemřel na následky zranění utržených v boji. Ledový muž podle expertů žil v době měděné, tj. před více než 5300 lety! Díky mrazu se však jeho tělo nachází v dokonale zachovalém stavu. Kromě samotných ostatků se tehdy našlo i pračlověkovo vybavení – zbraně, zbytky oděvu a boty.

Takto zřejmě vypadal Ötzi za svého života.
Takto zřejmě vypadal Ötzi za svého života.

Nově objevená tetování  jsou rozdělena do 19 skupin a pokrývají několik částí mužova těla, zejména dolní část nohou a zápěstí levé ruky. Většina značek je kolem 7 mm dlouhá a 1 mm tlustá. Odborníkům se nicméně zatím nepodařilo rozluštit, jaké motivy obrazce představují.

Foto: www.nbcbayarea.com, www.paranormalsearchers.com, www.ancient-origins.net, www.flickr.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Tajemství minulosti
Zobrazit více …