Skip to content

Muže v Číně trápil divný pocit v uchu: Měl v něm pavouka!

Zvláštní pocit v uchu. s takovým problémem navštívil muž ve východní Číně svého lékaře. Stěžoval si, že v uchu pociťuje zvláštní pohyb. Jeho příčinu doktor za nedlouho odhalil, šlo o pavouka, který se v mužově sluchovém ústrojí zabydlel, a to do takové míry, že si ušní kanál začal zútulňovat pavučinou.

Lékaři se pavouka podařilo zachytit na kameru, a později se o neobvyklé záběry, ze kterých možná nejednoho člověka zamrazí, podělil se světem. Osminohý vetřelec se zabydlel až u ušního bubínku a svého nového obydlí se nechtěl vzdát.

Záběry také zachycující kusy pavoučích sítí, které jsou rozmístěny v prostoru celého vnitřku ucha. Naštěští pro muže se v nich ale zatím nenachází žádný úlovek, na který tu malý predátor měl políčeno.

Pavouka se nejprve doktor Zhang pokusil odstranit pinzetou, ten mu však unikl z dosahu. Nakonec ho tedy vyplavil speciálním ušním roztokem. Podobné případy, kdy se malí tvorové zabydlí v lidském těle jsou vzácné, ovšem ne ojedinělé.

V americkém Connecticutu se muži k ušnímu bubínku přichytilo klíště, ženě z Floridy zase ve spánku ucho navštívil šváb.

Čínský pacient se po léčbě a vyhnání pavouka rychle zotavil a nemá žádné trvalé následky, tedy kromě arachnofobie. Pro pavouka však už osud zřejmě tak příznivý nebyl.

Foto: dailymotion.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …