Skip to content
reklama
reklama

Monstrum straší Florencii – vraždil sadistický gang?

Od roku 1968 do poloviny 80. let prožívají obyvatelé italské Florencie období strachu. V okolí města kdosi vraždí milenecké páry. Tajemný vrah se nespokojí s jejich zastřelením a pobodáním. Vyřezává ženám genitálie a zmrzačí jejich tělo.

Jde o sériového vraha, nebo spíše sadistický gang?

Příkrov začínající noci zahaluje 21. srpna 1968 automobil Alfa Romeo zaparkovaný na okraji hřbitova. Zatímco na zadním sedadle vozu spí malý Natalino Mele (*1962), v přední části auta si to jeho matka Barbara Locci (1936–1968) chystá „rozdat“ s milencem Antoniem Lo Biancem (1939–1968). Za autem se objeví temná postava. Než stačí milenci zareagovat, vrah oběti prostřílí skrz naskrz! Ušetří pouze jejich malého syna.

blank
Milenec a „strýček“ Antonio Lo Bianco si vyjede na své poslední rande.
Zabil i „strýčka“…

Máma je mrtvá, i strýček,“ líčí Natalino v šoku před domem známého farmáře. Otec Stefano Mele zatím leží nemocný doma. Na okraji městečka Signa západně od Florencie brzy zastaví policejní vozy. Zjistí, že vůz i oběti jsou rozstříleny nábojnicemi ráže .

22 vystřelenými z pistole Beretta. Následující den po šesté hodině ranní přijíždí k domu Stefana Meleho vyšetřovatelé. Spatří ho ve chvíli, kdy s kufrem opouští dům. Podezření mužů zákona se ještě zvýší poté, co ho nechává oznámení o smrti jeho ženy v klidu.

Vysvětlení ale může být jiné – Barbara Locci je totiž v celém okolí známá jako nymfomanka, s níž si manžel neví rady.

Tři bratři, tři milenci

Stefano se během výslechu zmíní o několika bývalých milencích své ženy, mezi nimi i o bratrech, kteří jsou v okolí známí pro své brutální chování a méně závažné zločiny. S Barbarou mají sexuální poměr prý všichni tři – Salvatore, Francesco i Giovanni Vinci. Přestože má Francesco kontakty s mafií na Sardinii a Giovanni má na svědomí znásilnění jedné ze svých sester. Salvatore dokonce zavraždil svou manželku! Nakonec je obviněn Stefan Mele. 23. srpna 1968 se totiž mužům zákona přizná, že za zločin může on.

blank
Takto zřejmě tajemný vrah vypadal.
Sledují je až na hřbitov

Podle jeho tvrzení potká Mele 21. srpna večer Salvatore Vinciho. Ten mu má říci o jeho ženě, která odešla s Biancem do kina. Následně mají oba muži nevěrníky sledovat až ke hřbitovu, kde prý Mele pistolí patřící Vincimu bez milosti „popraví“ svou ženu i s jejím milencem.

Mezitím má jeho syn spát ve voze. Dva roky poté je Mele odsouzen za dvojnásobnou vraždu, za kterou však pravděpodobně nemůže. Je Mele vážně nevinný? Nasvědčují tomu nejenom neustále pozměňované Meleho výpovědi a absence vražedné zbraně.

Poslední hřebíček do rakve Meleho vině zasadí další dvojnásobná vražda, která se odehraje 15. září 1974 na cestě nedaleko obce Borgo San Lorenzo. Vrah či vrahové si opět vyhlédnou mladý milenecký pár, který si užívá sexu – tentokrát ve Fiatu 127.

Mrtvolu mladého barmana Pasquala Gentilcoreho (1955–1974) a účetní Stefanie Pettiniové (1954–1974) objeví náhodný kolemjdoucí.

96 bodných ran

Zatímco ve voze je policisty nalezen mrtvý mladík s pěti průstřely, nahá Stefanie leží s rozhozenýma rukama metr od fiatu. Vzhled zavražděné zaskočí i otrlé vyšetřovatele. Kromě tří střel z pistole jí vrah 96krát probodne tělo nožem.

Rány jsou zasazeny především kolem prsou a genitálií. Následná pitva odhalí, že mladá žena byla během ubodání naživu a po smrti sexuálně zneužita. Policisté navíc zjišťují, že vystřelené nábojnice mají opět ráži .

22 a pocházejí z identické Beretty jako během předchozího zločinu u Signy!

Začínáme nanovo

Stefan Mele je od roku 1970 za mřížemi. Policii dochází, že se musí jednat o někoho jiného! Navíc je zřejmé, že se brutálnímu činu odhodlal sexuální deviant, nejde tedy o osobní mstu. Policejní pátrání se rozjíždí nanovo.

Hlavními podezřelými jsou tři muži: pochybný léčitel Bruno Mocali, duševně labilní Gusieseppe Francini a Guido Giovannini, jenž někdy špehuje milenecké páry. Následné vyšetřování ale nedokáže usvědčit žádného z nich.

Několik roků je klid, ale Monstrum z Florencie, jak je sériový vrah nazván, opět udeří. 6. června 1981 jsou v blízkosti města Scandici nalezena těla Giovanniho Foggiho (1952–1981) a jeho přítelkyně Carmely di Nucciové (1960–1981) v zaparkovaném voze.

Scénář se opakuje. Balistická expertiza ukáže, že oba mrtví jsou prostříleni z identické Beretty i stejným typem australských nábojů Winchester.

blank
Na tělo zavražděné je vskutku nevábný pohled, monstrum ji vyřízlo celou oblast okolo vaginy!
Vagina jako trofej?

Zatímco Giovanni má v sobě tři hluboké bodné rány, svlečená mladá žena dopadne mnohem hůř – kromě rozervaných džínů a menších ran jí chybí odříznutá oblast okolo vaginy, je oddělená vroubkovaným nožem.

Podle poměrně čistého řezu policisté usuzují, že zločinec má zkušenosti s krájením masa. Vzal si snad sexuální deviant vyříznutý klín ženy jako zvrhlou „trofej“?

Monstrum vraždí dál

Poblíž Florencie je 21. října stejného roku nalezen další mrtvý pár: Stefan Baldi (1955–1981) a Susanna Cambiová (1957–1981). Napůl nahé mrtvoly leží u auta a nesou stopy průstřelů i bodných ran. I tato dívka má odříznutou vaginu!

Experti na patologii konstatují, že útočník použil stejný nůž jako v minulém případě, ale také identickou automatickou pistoli Beretta. Bohužel policie stále nemá žádnou stopu. Tu ostatně vyšetřovatelé nezískají ani po třech dalších vraždách dvojic.

Řešení případu neposune ani záměrná fáma rozšířená na popud vyšetřovatelů v médiích, že jedna z dalších obětí – Paolo Mainardi (1960–1982) – popíše vrahy před svou smrtí.

Dlouhé prsty mafie

Za možné pachatele jsou považováni bratři Vinciové, násilník a vrah Pietro Pacciani, který měl být napojen na okultní sektu, i další lidé. Přestože jsou v 90. letech zatčeni jako viníci Mario Vanni, Giancarlo Lotti a Pacciani, krvavá série vražd z okolí Florencie dodnes zůstává nerozluštěna.

Vyšetřovatelé však postupně dospívají k hypotéze, že za zločiny může stát skupina bohatých deviantů či mocný gang, jenž oběti vraždí rituálním způsobem. Mnohé indicie nahrávají tomu, že 14 vražd mohla způsobit skupina napojená na mocné Italy či mafii.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Petr Koutský. Pro web upravil: Miroslav Horký
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Výtečný srnčí guláš
panidomu.cz

Výtečný srnčí guláš

Zimní jídlo podle našeho gusta vyzkoušejte!...
Tajemní Esejci: Ve své sektě měli svá vlastní pravidla
enigmaplus.cz

Tajemní Esejci: Ve své sektě...

Nikde v Bibli o nich nenaleznete ani zmínku,...
Legendární Ford Bronco v omezeném množství i v Evropě
iluxus.cz

Legendární Ford Bronco v...

Ford dnes oznámil, že na evropský trh uvede...
PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA
epochanacestach.cz

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Město Poděbrady a jeho...
Manžel je velký žárlivec
skutecnepribehy.cz

Manžel je velký žárlivec

Naše poklidné manželství se...
U hub si dejte pozor na rtuť a stříbro
21stoleti.cz

U hub si dejte pozor na rtuť...

Mnohé druhy hub dokážou v plodnicích akumulovat...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Proč zemřela slavná Marilyn Monroe?
enigmaplus.cz

Proč zemřela slavná Marilyn...

Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala...
Manžel ji vyměnil za ragbistku!
nasehvezdy.cz

Manžel ji vyměnil za...

Krachem manželství...
Nová teorie o Turínském plátně: Ježíšova tvář to prý není!
epochalnisvet.cz

Nová teorie o Turínském plátně:...

Není to pohřební rubáš z Jeruzaléma, ale ubrus z...
Vymění ji tanečník brzy za mladší?
nasehvezdy.cz

Vymění ji tanečník brzy za...

Další měsíce...
Zapečené filé se zeleninovou krustou
tisicereceptu.cz

Zapečené filé se...

Ingredience 2 ks velkých brambor 2 mrkve 8...