Skip to content

Monstrum straší Florencii – vraždil sadistický gang?

Od roku 1968 do poloviny 80. let prožívají obyvatelé italské Florencie období strachu. V okolí města kdosi vraždí milenecké páry. Tajemný vrah se nespokojí s jejich zastřelením a pobodáním. Vyřezává ženám genitálie a zmrzačí jejich tělo.

Jde o sériového vraha, nebo spíše sadistický gang?

Příkrov začínající noci zahaluje 21. srpna 1968 automobil Alfa Romeo zaparkovaný na okraji hřbitova. Zatímco na zadním sedadle vozu spí malý Natalino Mele (*1962), v přední části auta si to jeho matka Barbara Locci (1936–1968) chystá „rozdat“ s milencem Antoniem Lo Biancem (1939–1968). Za autem se objeví temná postava. Než stačí milenci zareagovat, vrah oběti prostřílí skrz naskrz! Ušetří pouze jejich malého syna.

Milenec a „strýček“ Antonio Lo Bianco si vyjede na své poslední rande.
Zabil i „strýčka“…

Máma je mrtvá, i strýček,“ líčí Natalino v šoku před domem známého farmáře. Otec Stefano Mele zatím leží nemocný doma. Na okraji městečka Signa západně od Florencie brzy zastaví policejní vozy. Zjistí, že vůz i oběti jsou rozstříleny nábojnicemi ráže .

22 vystřelenými z pistole Beretta. Následující den po šesté hodině ranní přijíždí k domu Stefana Meleho vyšetřovatelé. Spatří ho ve chvíli, kdy s kufrem opouští dům. Podezření mužů zákona se ještě zvýší poté, co ho nechává oznámení o smrti jeho ženy v klidu.

Vysvětlení ale může být jiné – Barbara Locci je totiž v celém okolí známá jako nymfomanka, s níž si manžel neví rady.

Tři bratři, tři milenci

Stefano se během výslechu zmíní o několika bývalých milencích své ženy, mezi nimi i o bratrech, kteří jsou v okolí známí pro své brutální chování a méně závažné zločiny. S Barbarou mají sexuální poměr prý všichni tři – Salvatore, Francesco i Giovanni Vinci. Přestože má Francesco kontakty s mafií na Sardinii a Giovanni má na svědomí znásilnění jedné ze svých sester. Salvatore dokonce zavraždil svou manželku! Nakonec je obviněn Stefan Mele. 23. srpna 1968 se totiž mužům zákona přizná, že za zločin může on.

Takto zřejmě tajemný vrah vypadal.
Sledují je až na hřbitov

Podle jeho tvrzení potká Mele 21. srpna večer Salvatore Vinciho. Ten mu má říci o jeho ženě, která odešla s Biancem do kina. Následně mají oba muži nevěrníky sledovat až ke hřbitovu, kde prý Mele pistolí patřící Vincimu bez milosti „popraví“ svou ženu i s jejím milencem.

Mezitím má jeho syn spát ve voze. Dva roky poté je Mele odsouzen za dvojnásobnou vraždu, za kterou však pravděpodobně nemůže. Je Mele vážně nevinný? Nasvědčují tomu nejenom neustále pozměňované Meleho výpovědi a absence vražedné zbraně.

Poslední hřebíček do rakve Meleho vině zasadí další dvojnásobná vražda, která se odehraje 15. září 1974 na cestě nedaleko obce Borgo San Lorenzo. Vrah či vrahové si opět vyhlédnou mladý milenecký pár, který si užívá sexu – tentokrát ve Fiatu 127.

Mrtvolu mladého barmana Pasquala Gentilcoreho (1955–1974) a účetní Stefanie Pettiniové (1954–1974) objeví náhodný kolemjdoucí.

96 bodných ran

Zatímco ve voze je policisty nalezen mrtvý mladík s pěti průstřely, nahá Stefanie leží s rozhozenýma rukama metr od fiatu. Vzhled zavražděné zaskočí i otrlé vyšetřovatele. Kromě tří střel z pistole jí vrah 96krát probodne tělo nožem.

Rány jsou zasazeny především kolem prsou a genitálií. Následná pitva odhalí, že mladá žena byla během ubodání naživu a po smrti sexuálně zneužita. Policisté navíc zjišťují, že vystřelené nábojnice mají opět ráži .

22 a pocházejí z identické Beretty jako během předchozího zločinu u Signy!

Začínáme nanovo

Stefan Mele je od roku 1970 za mřížemi. Policii dochází, že se musí jednat o někoho jiného! Navíc je zřejmé, že se brutálnímu činu odhodlal sexuální deviant, nejde tedy o osobní mstu. Policejní pátrání se rozjíždí nanovo.

Hlavními podezřelými jsou tři muži: pochybný léčitel Bruno Mocali, duševně labilní Gusieseppe Francini a Guido Giovannini, jenž někdy špehuje milenecké páry. Následné vyšetřování ale nedokáže usvědčit žádného z nich.

Několik roků je klid, ale Monstrum z Florencie, jak je sériový vrah nazván, opět udeří. 6. června 1981 jsou v blízkosti města Scandici nalezena těla Giovanniho Foggiho (1952–1981) a jeho přítelkyně Carmely di Nucciové (1960–1981) v zaparkovaném voze.

Scénář se opakuje. Balistická expertiza ukáže, že oba mrtví jsou prostříleni z identické Beretty i stejným typem australských nábojů Winchester.

Na tělo zavražděné je vskutku nevábný pohled, monstrum ji vyřízlo celou oblast okolo vaginy!
Vagina jako trofej?

Zatímco Giovanni má v sobě tři hluboké bodné rány, svlečená mladá žena dopadne mnohem hůř – kromě rozervaných džínů a menších ran jí chybí odříznutá oblast okolo vaginy, je oddělená vroubkovaným nožem.

Podle poměrně čistého řezu policisté usuzují, že zločinec má zkušenosti s krájením masa. Vzal si snad sexuální deviant vyříznutý klín ženy jako zvrhlou „trofej“?

Monstrum vraždí dál

Poblíž Florencie je 21. října stejného roku nalezen další mrtvý pár: Stefan Baldi (1955–1981) a Susanna Cambiová (1957–1981). Napůl nahé mrtvoly leží u auta a nesou stopy průstřelů i bodných ran. I tato dívka má odříznutou vaginu!

Experti na patologii konstatují, že útočník použil stejný nůž jako v minulém případě, ale také identickou automatickou pistoli Beretta. Bohužel policie stále nemá žádnou stopu. Tu ostatně vyšetřovatelé nezískají ani po třech dalších vraždách dvojic.

Řešení případu neposune ani záměrná fáma rozšířená na popud vyšetřovatelů v médiích, že jedna z dalších obětí – Paolo Mainardi (1960–1982) – popíše vrahy před svou smrtí.

Dlouhé prsty mafie

Za možné pachatele jsou považováni bratři Vinciové, násilník a vrah Pietro Pacciani, který měl být napojen na okultní sektu, i další lidé. Přestože jsou v 90. letech zatčeni jako viníci Mario Vanni, Giancarlo Lotti a Pacciani, krvavá série vražd z okolí Florencie dodnes zůstává nerozluštěna.

Vyšetřovatelé však postupně dospívají k hypotéze, že za zločiny může stát skupina bohatých deviantů či mocný gang, jenž oběti vraždí rituálním způsobem. Mnohé indicie nahrávají tomu, že 14 vražd mohla způsobit skupina napojená na mocné Italy či mafii.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Petr Koutský. Pro web upravil: Miroslav Horký
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak jsem léčila kadidlem a vykuřováním
skutecnepribehy.cz

Jak jsem léčila kadidlem a...

Je strašné, když vám lékaři...
Omega Constellation s mimostřednou vteřinkou
iluxus.cz

Omega Constellation s...

Řada hodinek Omega Constellation se...
Jeskyně půlnočního děsu ukrývala kosti desítek obětovaných dětí
enigmaplus.cz

Jeskyně půlnočního děsu ukrývala...

Jihoamerická jeskyně v sobě skrývala strašlivé tajemství....
Mariánské Lázně: Město hudby, kde vám zazpívá i fontána
epochanacestach.cz

Mariánské Lázně: Město hudby,...

Ten, kdo přijede do...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Florentýnky
tisicereceptu.cz

Florentýnky

Původ mají v Itálii, příprava je rychlá a jsou...
Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Už nejen hrubá a hladká…
epochalnisvet.cz

Už nejen hrubá a hladká…

Vyznáte se v moukách?  Na pultech se objevují...
Komunikace se záhrobím: Nešťastný otec sestrojil přístroj, který to prý umí
enigmaplus.cz

Komunikace se záhrobím:...

Ztráta milované osoby dokáže s člověkem pořádně...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Utajený rozchod s vodákem?
nasehvezdy.cz

Utajený rozchod s vodákem?

Hvězda Sestřiček Kristýna...