Domů     Monstrum straší Florencii – vraždil sadistický gang?
Monstrum straší Florencii – vraždil sadistický gang?
12.6.2019

Od roku 1968 do poloviny 80. let prožívají obyvatelé italské Florencie období strachu. V okolí města kdosi vraždí milenecké páry. Tajemný vrah se nespokojí s jejich zastřelením a pobodáním. Vyřezává ženám genitálie a zmrzačí jejich tělo. Jde o sériového vraha, nebo spíše sadistický gang?

Příkrov začínající noci zahaluje 21. srpna 1968 automobil Alfa Romeo zaparkovaný na okraji hřbitova.

Zatímco na zadním sedadle vozu spí malý Natalino Mele (*1962), v přední části auta si to jeho matka Barbara Locci (1936–1968) chystá „rozdat“ s milencem Antoniem Lo Biancem (1939–1968). Za autem se objeví temná postava.

Než stačí milenci zareagovat, vrah oběti prostřílí skrz naskrz! Ušetří pouze jejich malého syna.

Milenec a
Milenec a „strýček“ Antonio Lo Bianco si vyjede na své poslední rande.

Zabil i „strýčka“…

Máma je mrtvá, i strýček,“ líčí Natalino v šoku před domem známého farmáře. Otec Stefano Mele zatím leží nemocný doma. Na okraji městečka Signa západně od Florencie brzy zastaví policejní vozy.

Zjistí, že vůz i oběti jsou rozstříleny nábojnicemi ráže .22 vystřelenými z pistole Beretta. Následující den po šesté hodině ranní přijíždí k domu Stefana Meleho vyšetřovatelé. Spatří ho ve chvíli, kdy s kufrem opouští dům.

Podezření mužů zákona se ještě zvýší poté, co ho nechává oznámení o smrti jeho ženy v klidu. Vysvětlení ale může být jiné – Barbara Locci je totiž v celém okolí známá jako nymfomanka, s níž si manžel neví rady.

Tři bratři, tři milenci

Stefano se během výslechu zmíní o několika bývalých milencích své ženy, mezi nimi i o bratrech, kteří jsou v okolí známí pro své brutální chování a méně závažné zločiny. S Barbarou mají sexuální poměr prý všichni tři – Salvatore, Francesco i Giovanni Vinci.

Přestože má Francesco kontakty s mafií na Sardinii a Giovanni má na svědomí znásilnění jedné ze svých sester. Salvatore dokonce zavraždil svou manželku! Nakonec je obviněn Stefan Mele. 23. srpna 1968 se totiž mužům zákona přizná, že za zločin může on.

Takto zřejmě tajemný vrah vypadal.
Takto zřejmě tajemný vrah vypadal.

Sledují je až na hřbitov

Podle jeho tvrzení potká Mele 21. srpna večer Salvatore Vinciho. Ten mu má říci o jeho ženě, která odešla s Biancem do kina.

Následně mají oba muži nevěrníky sledovat až ke hřbitovu, kde prý Mele pistolí patřící Vincimu bez milosti „popraví“ svou ženu i s jejím milencem. Mezitím má jeho syn spát ve voze.

Dva roky poté je Mele odsouzen za dvojnásobnou vraždu, za kterou však pravděpodobně nemůže. Je Mele vážně nevinný? Nasvědčují tomu nejenom neustále pozměňované Meleho výpovědi a absence vražedné zbraně.

Poslední hřebíček do rakve Meleho vině zasadí další dvojnásobná vražda, která se odehraje 15. září 1974 na cestě nedaleko obce Borgo San Lorenzo.

Vrah či vrahové si opět vyhlédnou mladý milenecký pár, který si užívá sexu – tentokrát ve Fiatu 127. Mrtvolu mladého barmana Pasquala Gentilcoreho (1955–1974) a účetní Stefanie Pettiniové (1954–1974) objeví náhodný kolemjdoucí.

96 bodných ran

Zatímco ve voze je policisty nalezen mrtvý mladík s pěti průstřely, nahá Stefanie leží s rozhozenýma rukama metr od fiatu. Vzhled zavražděné zaskočí i otrlé vyšetřovatele. Kromě tří střel z pistole jí vrah 96krát probodne tělo nožem.

Rány jsou zasazeny především kolem prsou a genitálií. Následná pitva odhalí, že mladá žena byla během ubodání naživu a po smrti sexuálně zneužita.

Policisté navíc zjišťují, že vystřelené nábojnice mají opět ráži .22 a pocházejí z identické Beretty jako během předchozího zločinu u Signy!

Začínáme nanovo

Stefan Mele je od roku 1970 za mřížemi. Policii dochází, že se musí jednat o někoho jiného! Navíc je zřejmé, že se brutálnímu činu odhodlal sexuální deviant, nejde tedy o osobní mstu. Policejní pátrání se rozjíždí nanovo. Hlavními podezřelými jsou tři muži:

pochybný léčitel Bruno Mocali, duševně labilní Gusieseppe Francini a Guido Giovannini, jenž někdy špehuje milenecké páry. Následné vyšetřování ale nedokáže usvědčit žádného z nich.

Několik roků je klid, ale Monstrum z Florencie, jak je sériový vrah nazván, opět udeří. 6. června 1981 jsou v blízkosti města Scandici nalezena těla Giovanniho Foggiho (1952–1981) a jeho přítelkyně Carmely di Nucciové (1960–1981) v zaparkovaném voze.

Scénář se opakuje. Balistická expertiza ukáže, že oba mrtví jsou prostříleni z identické Beretty i stejným typem australských nábojů Winchester.

Na tělo zavražděné je vskutku nevábný pohled, monstrum ji vyřízlo celou oblast okolo vaginy!
Na tělo zavražděné je vskutku nevábný pohled, monstrum ji vyřízlo celou oblast okolo vaginy!

Vagina jako trofej?

Zatímco Giovanni má v sobě tři hluboké bodné rány, svlečená mladá žena dopadne mnohem hůř – kromě rozervaných džínů a menších ran jí chybí odříznutá oblast okolo vaginy, je oddělená vroubkovaným nožem.

Podle poměrně čistého řezu policisté usuzují, že zločinec má zkušenosti s krájením masa. Vzal si snad sexuální deviant vyříznutý klín ženy jako zvrhlou „trofej“?

Monstrum vraždí dál

Poblíž Florencie je 21. října stejného roku nalezen další mrtvý pár: Stefan Baldi (1955–1981) a Susanna Cambiová (1957–1981). Napůl nahé mrtvoly leží u auta a nesou stopy průstřelů i bodných ran. I tato dívka má odříznutou vaginu!

Experti na patologii konstatují, že útočník použil stejný nůž jako v minulém případě, ale také identickou automatickou pistoli Beretta. Bohužel policie stále nemá žádnou stopu. Tu ostatně vyšetřovatelé nezískají ani po třech dalších vraždách dvojic.

Řešení případu neposune ani záměrná fáma rozšířená na popud vyšetřovatelů v médiích, že jedna z dalších obětí – Paolo Mainardi (1960–1982) – popíše vrahy před svou smrtí.

Dlouhé prsty mafie

Za možné pachatele jsou považováni bratři Vinciové, násilník a vrah Pietro Pacciani, který měl být napojen na okultní sektu, i další lidé.

Přestože jsou v 90. letech zatčeni jako viníci Mario Vanni, Giancarlo Lotti a Pacciani, krvavá série vražd z okolí Florencie dodnes zůstává nerozluštěna.

Vyšetřovatelé však postupně dospívají k hypotéze, že za zločiny může stát skupina bohatých deviantů či mocný gang, jenž oběti vraždí rituálním způsobem. Mnohé indicie nahrávají tomu, že 14 vražd mohla způsobit skupina napojená na mocné Italy či mafii.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Petr Koutský. Pro web upravil: Miroslav Horký
Související články
Svět zločinu
Woody Allen: Stín obvinění ze zneužití v životě slavného režiséra
Woody Allen, uznávaný hollywoodský režisér a scenárista, čelí vážným obviněním z obtěžování a zneužití své adoptivní dcery Dylan. Přestože byl v roce 1993 zproštěn obvinění po vyšetřování, která nenašla dostatek důkazů pro trestní stíhání, v průběhu let se kauza znovu a znovu otevírala. Allenova dřívější aféra se Soon-Yi, také adoptivní dcerou jeho bývalé partnerky Mii […]
Svět zločinu
Robert Downey Jr.: Rok a půl v base a hollywoodský splněný sen
Příběh Roberta Downeyho Jr. je dokonalým příkladem toho, jak se z temnoty může vzejít k světlu. Jeho boj s drogovou závislostí nebyl snadný, ale nakonec se stal jednou z největších hvězd Hollywoodu. Robert Downey Jr. je dnes známým jménem v Hollywoodu, ale jeho cesta k úspěchu byla plná peripetií a bojů s drogovou závislostí. Přestože […]
Svět zločinu
Bill Cosby: Propuštění z vězení po procesních chybách
Bill Cosby, někdejší hvězda americké televize, byl v červenci 2021 propuštěn z vězení kvůli procesním chybám, které vedly k jeho odsouzení v roce 2018 za sexuální napadení. Tento krok vyvolal šok mezi více než šedesáti ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Přestože byl Cosby odsouzen za zdrogování a znásilnění Andrey Constandové, verdikt byl zrušen, […]
Svět zločinu
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
reklama
lifestyle
Herec Danny Trejo a jeho drsný životní příběh
Danny Trejo, herec s výraznými mexickými rysy a drsným vzezřením, je známý svými rolemi záporáků. Jeho cesta od zločinu a vězení až po hollywoodská plátna je fascinující. Co ho přivedlo na vrchol a jak dnes vypadá jeho život? Divoké mládí a zločin Narodil se roku 1944 v Los Angeles jako Dan Trejo. Vyrůstal v problematické […]
Slavní milenci Marilyn Monroe: Brando s ní podvede dvě manželky!
Je dříč, kterému hází klacky pod nohy značně kolísavý zdravotní stav. Hledá lásku, je citlivá, ale osud ji zrovna dvakrát nepřeje. Kdo ze slavných měl (prý) to štěstí, že mu kráska projevila svou přízeň, aniž by se to příliš vědělo?    Slavný americký herec a režisér Marlon Brando (1924–2004) se nechá slyšet, že „s Marilyn […]
Tragédie Petra Lébla: Život ukončí v divadelním provazišti
Jak se vypořádat s koncem představení? Příběh režiséra, který zvolil ticho před koncem.   Divadlem zní bouřlivý potlesk. Diváci nadšeně tleskají, herci se uklánějí. Další úspěšná repríza. Když naposledy zajede opona, herci shazují masky a odcházejí domů, diváci se trousí do divadelního baru a domů. Na místě zůstává jen jeden muž. Objeví ho až následující […]
Skladatel Karel Svoboda: Poslední výstřel autora slavného muzikálu Dracula
Stal se největším českým hitmakerem 20. století. Byl dvorním skladatelem Karla Gotta, autorem hudby k filmovému muzikálu Noc na Karlštejně i jedním z duchovních otců slavného muzikálu Dracula. Co vedlo legendu k tomu, že proti sobě namířil zbraň a zmáčkl spoušť?   V životě je vždycky něco za něco. Jeho písně si notuje minimálně půlka světa, na konto mu […]
věda a technika
Od šarlatánství k vědě: Těžké začátky meteorologie
Meteorologie v polovině 19. století prošla významnou proměnou. Stala se organizovanou veřejnou službou, ovlivňující chod celého státu, od zemědělství po veřejnou bezpečnost. Jedinou její chybičkou bylo, že se na předpovědi nedalo vůbec spoléhat. To se mělo změnit až s příchodem první světové války. Po Velké Británii zahájily činnost národní meteorologické služby také v dalších státech světa a […]
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové, […]
6 nejbizarnějších vozidel
Kabina, sedačky, volant a nejčastěji 4 kola. Auta či vozidla však nemusejí vypadat vždy takto! Jaké nejbláznivější nápady vznikly v hlavách designérů a techniků, ale nakonec se neujaly? 1/ Přidat kola! OctoAuto (1911) Na počátku 20. století jsou silnice samá díra. Auto se špatně ovládá a kola dostávají zabrat! „Čtyři jsou málo,“ domnívá se americký […]
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
21stoleti.cz
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
Není to tak dávno, co rozsáhlé sluneční bouře významně narušily pozemskou magnetosféru, čehož důsledkem byla polární záře viditelná i v našich zeměpisných šířkách. Několik dní po světelné show na Zemi
Ovocný dort s marcipánem
tisicereceptu.cz
Ovocný dort s marcipánem
V Británii se s oblibou podává ovocný dort simnel. Ingredience 400 g rozinek 50 g kandovaných třešní 80 g kandované kůry z citronu a pomeranče 230 g hladké mouky 1 lžíce prášku do pečiva šp
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
skutecnepribehy.cz
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
historyplus.cz
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
Jeho volba nebyla jednomyslná. Vladislav II. ví, že si vládu nad knížectvím bude muset upevnit. Nejdříve zakročí proti moravským příbuzným. Vladislava Olomouckého, svého nejvážnějšího soka v boji o moc, zbavuje vlády nad jeho údělem. Konrád Znojemský a Vratislav Brněnský pak uznají jeho svrchovanost. Ovšem jen dočasně… Ve snaze posílit svou moc se v prvních měsících
Co Preisse budí ze spaní?
nasehvezdy.cz
Co Preisse budí ze spaní?
Herec Viktor Preiss (77) se nedávno svěřil, že má problémy se spánkem. Dodnes ho prý děsí traumata z minulosti, kvůli kterým se mu nedaří usínat! Pronásledují ho věci, které už dávno prožil, přesto
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
enigmaplus.cz
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
Rozleptané torzo lidského těla, tlející kozí zdechlina nebo rozdrcená dětská lebka Při prvním pohledu si nejspíš každý řekne, že jde o výsledek běsnění šíleného vraha nebo krví posedlého maniaka. P
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Klid a zuby v teple…
nejsemsama.cz
Klid a zuby v teple…
Nemůžete si vychutnat studený nebo horký drink, zmrzlinu nebo kyselou okurku bez nepříjemného trnutí či bolesti? Pak máte citlivé zuby. Citlivost zubů trápí spoustu lidí, a to i když o svůj chrup dobře pečují. Mezi příčiny patří opotřebení zubní skloviny, ustupování dásní a odhalení zubních krčků, nešetrné bělení, někdy i neléčený kaz. Na co zub reaguje? Asi nejběžnější je citlivost
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.