Skip to content

Měl diktátor Benito Mussolini poměr s italskou princeznou?

„Marie-Josefa přistoupila a řekla: Mohu? Poté se pohnula. Šaty jí spadly a stála tam prakticky nahá,“ líčí v létě roku 1937 Benito Mussolini, jak se krátce před tím na pláži potkal s italskou princeznou.

Prý se před ním ocitla jenom v plavkách…

„Odpuzuje mne. Neudělala na mne žádný dojem,“ ujišťuje ale italský diktátor Benito Mussolini (1883–1945) svoji milenku Claru Petacciovou (1912–1945), že princezniným svodům odolal. Clara proto nepředpokládá, že by Marie-Josefa Belgická (1906–2001), dcera belgického krále Alberta I., mohla být její vážnou rivalkou.

Ulehčeně si zapisuje do svého deníku, že se princezna pokusila jejího milence neúspěšně svést. Klidně je ale možné, že jí Duce lže. Dámy s modrou krví se totiž nevyplácí podceňovat…

Benito Mussolini své milence tvrdí, že ho italská princezna něpřitahuje.

Pomsta zklamané manželky Jednatřicetiletá princezna Marie-Josefa je tou dobou už sedmým rokem vdaná za italského korunního prince Umberta, budoucího krále Umberta II. (1904–1983). Do manželské idylky ale má jejich svazek opravdu hodně daleko, i když se jim narodí celkem čtyři děti.

Marie Josefa Belgická je vdaná za budoucího italského krále Umberta II. Nelze ale říci, že by manželství bylo šťastné.

Playboy Umberto ale svoji choť stále podvádí a zlé jazyky dokonce tvrdí, že se nebrání ani homosexuálním stykům. Chce se snad princezna pomstít svému muži mstít za jeho zálety? Nemůžeme to vyloučit. Trochu zvláštně to ale zní tváří v tvář skutečnosti, že Marie-Josefa nebyla na rozdíl od rodiny svého manžela stoupenkyní fašistického hnutí.

Nepřítelkyně fašismu v náručí fašistického vůdce…trochu nepravděpodobná představa.

Krásná princezna Marie Josefa se italskému diktátorovi prý doslova vnutila.

Zvládne i 14 milenek najednou Vzhledem k poznámkám v deníku Petacciové se také někteří historici domnívají, že k žádnému milostnému poměru mezi Mussolinim a Marií-Josefě nedošlo. „Kdyby měl románek s princeznou, myslím, že by se tím Petacciové pochlubil.

Vždycky se chlubil svými sexuálními výkony,“ míní současný britský historik Christopher Duggan. Sama Petacciová ale neměla ohledně svého milence žádné velké iluze. V jeho kanceláři v římské Palazzo Venezia si totiž krásné ženy doslova podávaly dveře.

I Clara se ve svém deníku opakovaně zmiňuje o jeho vášni pro něžné pohlaví. Prý měl v jednu dobu snad dokonce 14 milenek najednou. S některými z nich je dokonce přistihla in flagranti. Princezna by tedy byla jen jednou z mnoha dalších žen.

Důkaz o jejich poměru ale přichází až po letech.

Clara Petacciová nepovažuje dámu z královské krve za svoji vážnou sokyni.

Dopis potvrzuje pravdu „Mohu vám v dobré víře potvrdit, že se u nás doma často probíraly romantické a politické vztahy mezi Marií-José a mým otcem a na svou čest mohu říci, že má matka o tom pokaždé hovořila dost otevřeně,“ píše roku 1971 Romano Mussolini (1927–2006) zástupci šéfredaktora italského listu Corriere della Sera.

Antonio Terzi získává od syna Benita Mussoliniho svědectví o Duceho milostných pletkách. „Můj otec krátkou dobu udržoval s piemontskou princeznou intimní romantické vztahy, které později ukončil,“ vysvětluje diktátorův potomek.

Netají se tím, že jeho matka Rachel Mussoliniová (1890–1979) o všem věděla. Romanův dopis objevuje v roce 2011 v otcově novinářském archivu Terziho syn. Jeho pravost potvrzuje i Maria Scicoloneová (*1938), Romanova bývalá žena.

Ke sblížení Duceho a manželky následníka italského trůnu tedy zřejmě opravdu došlo…

Foto: wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články