Skip to content

Mějte svou váhu pod kontrolou: Skvělým parťákem vám budou chytré osobní váhy

Plánujete si již teď novoroční předsevzetí, že budete jíst zdravě, cvičit a zbavíte se pár kil, která vám chybí k dokonalosti? Pokud máte hrůzu z vážení, pamatujte na to, že váha není jen o kilogramech.

Udělejte něco pro sebe, seberte odvahu a přečtěte si, co všechno vám může osobní váha prozradit. A jelikož se Vánoce blíží, může být nejen vhodným dárkem, ale třeba také motivací či jen společníkem, který vám pomůže mít tělo pod kontrolou.

Začněte sportovat a hlídat si svou váhu. Na jaře budete k nepoznání.
Začněte sportovat a hlídat si svou váhu. Na jaře budete k nepoznání.

„Digitální víceúčelové váhy dokáží zjistit nejen vaši přesnou váhu, ale mají i další funkce. Měří a analyzují hmotnost, tuk, vodu v těle a některé dokonce i svalovinu či hmotnost kostí. Tento typ osobních vah můžete pořídit v cenovém rozpětí od necelých 500 do více jak 2700 korun,“ říká Lenka Mastešová, produktová specialistka Euronics, Zlín.

Díky tomu, že váhy „mají paměť“ se můžete vážit celá rodina. Stačí nastavit svůj profil.
Díky tomu, že váhy „mají paměť“ se můžete vážit celá rodina. Stačí nastavit svůj profil.

Nejpřesnější výsledek měření a analýzy zajišťuje několik zadaných parametrů. I levnější váhy využívají pěti hlavních, kterými jsou věk, pohlaví, výška, váha a biologický odpor. K dostání jsou i váhy s funkcí energetické spotřeby.

Ty dokáží na základě naměřených údajů určit denní doporučenou dávku kalorií. Většina osobních vah už má paměť pro několik uživatelů, tudíž ji může využívat celá rodina. Výsledky měření jsou zobrazeny na digitálním displeji.

Osobní váha nemusí být uniformní. Vsaďte na výrazné, veselé barvy.
Osobní váha nemusí být uniformní. Vsaďte na výrazné, veselé barvy.

„Pokud osobní váhu využívá více členů rodiny, je v tomto případě cennou funkcí automatické rozpoznání vážené osoby. Zajímavá je také funkce grafu zobrazující míru tukové hmoty v těle a nastavené osobní limity, kterou některé přístroje nabízejí,“ doplňuje Lenka Mastešová, produktová specialistka Euronics.

Dobrou zprávou je, že vybírat už nemusíte jen podle funkcí, ale také podle designu. Na trhu jsou osobní váhy nejrůznějších barev i tvarů a materiálů. Hranaté, oblé, barevné či z průhledného skla. Osobní váhu tak můžete snadno sladit i vaším interiérem.

Foto:
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …