Skip to content

Málo známá fakta o britské královské rodině: Sympatizoval strýc Alžběty s nacisty?

Britská králvoská rodina proslula skandály. Některá méně známá fakta se dostala na veřejnost teprve nedávno, jiná se tak často v bulvárním tisku neomílala.

Co o britské královské rodině ještě nevíte?

conde nast archive
Edward s manželkou, Američankou Wallis Simpsonovou.

Hanba pro válečnou Británii

Strýc královny Alžběty Edward (1894 – 1972) se nikdy netajil velkými sympatiemi k nacismu a Hitlerovi. Největší skandál způsobil, když odstoupil z trůnu kvůli svatbě s dvakrát rozvedenou Američanku Wallis Simpsonovou (1995 – 1986). V říjnu 1937 navštívil Edward s manželkou přes protest vlády Německo a osobně se setkali s Hitlerem, což nacistická propaganda náležitě využila. Teprve letos zveřejnil britský deník Sun utajované video královské rodiny z roku 1933 – 34.

Snímek ukazuje tehdy sedmiletou současnou královnu Británie, jak hajluje. Strýček Edward učí nacistický pozdrav i její tříletou sestru Margaret (1930 – 2002) a královnu matku Alžbětu (1900 – 2002).

01_Zara Philips
Zara Philipsová se stala mistryní světa v jezdectví.

Královská rebelka

Dcera princezny Anny Zara Philipsová (*1981) se v britském tisku proslavila jako královská rebelka. V šestnácti letech měla piercing na jazyku a břiše, v bulváru se často objevovaly fotky, jak se opaluje „nahoře bez“ a jak vychází z nočních klubů v doprovodu zástupů ctitelů.

Nakonec ji rodina za černou ovci neprohlásila. V roce 2006 se stala mistryní světa v jezdectví a BBC ji vyhlásila sportovní osobností roku.

Everett Collection / Shutterstock.com
Princ Harry možná nemá královský původ.

Nemanželský syn?

Ještě dodnes se vedou spory o tom, že Dianin druhorozený syn Harry (*1984) není královského původu. Měla ho mít údajně s důstojníkem britské armády Jamesem Hewittem (*1958). Diana sama přiznala v šokujícím televizním interview, že je jejím milencem.

Harry má zrzavé vlasy stejně jako Hewitt a jak stárne, je mu čím dál víc podobný. Navíc je jediným zrzkem v rodině.

Featureflash / Shutterstock.com
Princezna Beatrice chodila s mladíkem, který zabil kamaráda.

Princezna a násilník

Princezna Betarice (* 1988), starší dcera prince Andrewa a Fergie, způsobila v roce 2005 rozruch v rodině. Její přítel Paolo Liuzzo byl obžalován ze zabití a měl skončit ve vězení. Zapletl se do opilecké rvačky, která skončila smrtí studenta.

Přiznal se k napadení a ublížení na zdraví a dostal jen podmínku. Když bylo princezně 18, na naléhání matky vztah údajně ukončila.

SOFIA, BULGARIA - JUNE 24: His Royal Highness The Prince Edward, Earl of Wessex, on a visit at Community Support Center
Prince Edwarda označili za diletanta v oboru televizní produkce.

Diletantský střet zájmů

Princ Edward (*1964), syn Alžběty II., v roce 1993 založil televizní produkční společnost Ardent. Odborníci ji označovali za spolek diletantů. Kritici mu vyčítali, že využívá královské konexe k finančnímu zisku společnosti.

Před kolej prince Williama nechal postavit kamery a Ardent pozval jeho spolužáka do restaurace, aby jim svěřil drby o princi. Později vyšlo najevo, že Ardent dostal zakázku a potřeboval zoufale natočit cokoliv z královské rodiny.

Edwardovi se podařilo získat rozhovor jen s otcem Philipem. Z ostudy měl kabát.

Foto: SHUTTERSTOCK.COM, WIKIMEDIA COMMONS
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …