Domů     Madonna: Kalhotky, soulož či masturbace: Královna popu nepobuřuje jenom církev
Madonna: Kalhotky, soulož či masturbace: Královna popu nepobuřuje jenom církev
19.2.2023

Nekorunovaná královna popu a sexuální symbol, zpěvačka Madonna Ciccone (*1958), slaví v srpnu dvaašedesáté narozeniny, i přes svůj věk babičky však dokazuje, že ještě nepatří do starého železa, a svět šokuje stejně jako před lety, dokonce si zamilovala sociální síť Instagram.

Hlavně ať není nuda!

Tak by se dalo vyjádřit životní motto ženy, která si aktuálně s páskou přes oko nechává říkat Madame X a randí s urostlým, o šestatřicet let mladším zajíčkem.

Nebýt této hudební, módní i sexuální ikony, možná bychom se ještě dnes museli dívat na hudební videoklipy bez odhalených žen, sexuálních náznaků i alkoholu.

Začátky podobné osudové Evitě

Michiganská rodačka jako by byla ke slávě předurčena už jen svým neobvyklým, byť skutečným jménem. Hodně lidí možná překvapí, že Madonna není pseudonym, ale skutečná část jejího celého jména – Madonna Louise Veronica Ciccone.

„Lidé si myslí, že se jednoho dne probudí a já budu pryč. Ale já nikdy neodejdu,“ říká legendární pěvecká ikona.

Její začátky, kdy do víru velkoměsta, New Yorku, přichází ve svých dvaceti letech poté, co matka umírá na rakovinu prsu, jen s 35 dolary v kapse a ambiciózním odhodláním dobýt svět, až nápadně připomínají začátky chudinké dívky Evity, pozdější to davy milované první dámy Argentiny Evy Perónové (1919–1952).

Ta se – v začátcích rovněž hnědovlasé – Madonně stala osudovou muzikálovou a filmovou postavou, se kterou je už navždy spojena díky písním Don’t cry for me Argentina nebo You must love me.

Letos oznámila start nového turné!
Letos oznámila start nového turné!

Formanova osudová chyba

Vraťme se však zpět na konec divokých sedmdesátých let, kdy režisér Miloš Forman (1932–2018) začíná v Americe rozjíždět castingy pro svůj později Oscarem ověnčený, dnes již kultovní filmový muzikál Vlasy.

Mladinkou křehkou brunetku Madonnu hudba i poselství filmu okamžitě uchvátily a ihned zatoužila být jeho součástí. Miloš Forman si možná později do smrti vyčítal, že této neznámé dívce na castingu přece jen nedal šanci – všechno mohlo být jinak.

Madonna na konkurzu neuspěla, a tak se musela vrátit ke své práci v kavárně a k pózování studentům umění coby nahý model, aby si tak vydělala na tolik potřebné kurzy tance. Na ulici ji dokonce několikrát okradli, a tak musela začínat od nuly.

Její nahé fotografie z této doby, které pořídil fotograf Cecil Taylor, spatřují světlo světa až dnes, po více než čtyřiceti letech, a mladinká Madonna na nich, ještě coby osmnáctiletá, pózuje jako balerína v baletním sále, ovšem s nahým a ochlupeným rozkrokem. Fotografie jsou dnes draženy za několik stovek tisíc dolarů!

Blondýnka s ambicemi

Své hudební nahrávky samozřejmě nezapomíná posílat úspěšným producentům a pokouší se tak upozornit na svoji osobu, jak jen to jde. Prorazit se jí nakonec podaří, protože jak se říká, odvážným štěstí přeje.

První studiové album vychází už v roce 1983, nazvané prostě Madonna. A v kariéře jí pomáhá hned několik navýsost pobuřujících skandálů, proto se druhé, o pouhý rok později vydané album Like a Virgin, prodává v neskutečném množství milion kusů.

Když právě tuto píseň zpívá na udílení cen Grammy v roce 1984, vyskakuje ve svatebních šatech z pět metrů vysokého dortu a posléze ukazuje kalhotky!

Jedna z největších žijících hudebních ikon.
Jedna z největších žijících hudebních ikon.

Špičatá podprsenka a masturbace

Videoklip k písni Justify My Love dokonce musí televizní stanice po celém světě, včetně MTV, zakázat, protože je zde explicitně zobrazena soulož. Anglikánskou církev rozzuří doběla v roce 1990 svým turné Blond Ambition.

Právě zde celý svět šokuje dosud nevídanou špičatou podprsenkou z dílny neznámého módního návrháře Jeana Paula Gautiera (*1952) a předváděním masturbace. Nutno ještě zmínit, že Gautier si právě tímto svým kouskem zajistil doživotní slávu.

Papež šokován ukřižováním

V Itálii dokonce musí být zrušen jeden její koncert – papež Jan Pavel II. (1920–2005) je totiž neskutečně pobouřen, když se během tohoto koncertu zpěvačka nechává ukřižovat.

Přízně církve se nedočkala ani se svým videoklipem Like a Prayer, kde Ježíše ztvárňuje urostlý, dobře stavěný černoch, kterého zpěvačka líbá a svůdně tančí kolem hořících křížů.

Vystoupení na kříži si nicméně neodpustí ani v roce 2006, což většina věřících odsuzuje jako hanobení víry.

Lascivní a šokující videoklipy si však Madonna neodpouští ani ve svých šedesáti letech, kdy v rámci propagace své nové desky a turné Madame X ve videoklipu k písni Medellín olizuje prsty u nohou kolumbijskému zpěváku Malumovi. Na sobě má přitom outfit, ze kterého ňadra doslova vyskakují.

Plastickým operacím se Madonna nevyhýbá...
Plastickým operacím se Madonna nevyhýbá…

Feministka se sklonem k homosexualitě

Prodejnost Madonně dozajisté zvyšuje také až přílišná intimní náklonnost ke zpěvačkám Christině Aguileře (*1980) nebo Britney Spears (*1981), a to v době, která otevřené homosexualitě ještě příliš nepřeje.

Britney Madonna v roce 2003 divoce políbila během jejich společného duetu na předávání cen MTV a od té doby tuto taktiku s oblibou praktikuje na své tanečníky i tanečnice, se kterými dokonce mnohdy předvádí také kopulaci.

Veřejně se hlásí k podpoře LGBTQ komunity, označuje se za bisexuálku, feministku a na svých koncertech pranýřuje státy, které jsou vůči homosexualitě málo otevřené.

Pochopit Madonniny úmysly a postoje je mnohdy ale opravdu těžké a moc tomu nepřidávají ani její oficiální vyjádření, kdy s oblibou odporuje sama sobě. Pronáší tak například: „Kondomy mi zachránily život! Možná jsem jen homosexuál v ženském těle!“

Madonna v posteli zlomí rekord

Do Guinessovy knihy rekordů se nicméně zapíše také skandální dokument S Madonnou v posteli z roku 1991, což je vůbec nejúspěšnější dokument všech dob.

Aby také ne, má co nabídnout fanouškům, lačnícím po bohyni sexu – Madonna zde předvádí orální sex a otevřeně se přiznává ke svým prvním lesbickým experimentům z mládí.

V této době vzniká také její album Erotica, stejně kontroverzní a diskutované jako ona sama. Každá skladba zkoumá jinou stránku lidské sexuality, vše samozřejmě podpořeno odvážnými fotografiemi, které album prezentují.

Nutno zmínit, že zpěvačka právě s tímto albem trhla všechny světové rekordy v prodeji.

Madonna v roce 2015
Madonna v roce 2015

Hned přileť, mám ovulaci

Podle slavného basketbalisty a herce Denise Rodmana (*1961) mu zpěvačka v roce 1993 nabízí dvacet milionů dolarů, pokud ji oplodní. Údajně mu má zavolat s tím, že má právě ovulaci a potřebovala by, aby k ní přiletěl.

Dokonce mu kvůli tomu posílá soukromé letadlo. Rodman přiznává, že po Madonně touží, a její nabídky využívá, z jejich styku však nakonec dítě nevznikne.

V televizní talkshow, kde pikantní historku po letech vypráví, však také vyjadřuje domněnku, že podobným rychlým a pragmatickým způsobem zřejmě zpěvačka počala svoji dceru Lourdes se svým fitness trenérem Carlosem Leonem.

Vyprodáno za sedm minut

Šokující však není jen její prezentace na veřejnosti, ale také rychlost, s jakou je schopná vyprodat největší koncertní sály světa – dokonce je díky tomuto umu zapsána v Guinessově knize rekordů coby nejúspěšnější umělkyně všech dob.

Prodává více než 200 milionů alb a na 115 milionů singlů. Rekordní tržby zaznamenává především album Like a Virgin z roku 1984, které je dle Madonniných slov věnováno všem pannám na světě.

Její pražský koncert v rámci turné Confession Tour v roce 2006 v O2 areně je například vyprodán za necelou hodinu. V Kanadě jsou ovšem její fanoušci podstatně bystřejší a lístky na její koncert vykoupí už za rekordních sedm minut.

„Jsem tvrdá, ambiciózní a vím přesně, co chci. Jestli to ze mě dělá svini, tak fajn,“ komentuje své úspěchy.

Provokovat bylo vždy její přirozeností.
Provokovat bylo vždy její přirozeností.

Stará a bezvýznamná?

Otázkou však je, jak se její kariéra bude vyvíjet v roce 2020. Turné Madame X, jak si teď nechává říkat, totiž zatím jen vyvolává otazníky. Na poslední chvíli ruší jeden koncert za druhým kvůli bolestem a fanoušci už propadají skepsi.

Na koncerty si dokonce ani nesmějí brát mobilní telefony, ale odevzdávat je u vchodu, což jen poukazuje na to, že Madonna pranic nestojí o žádné neautorizované záznamy, které by mohly zvěčnit její slabost.

BBC Radio 1 už ji přestává hrát s odkazem na to, že je „stará a bezvýznamná“.

Jako o nepříliš povedeném se hovoří také o jejím loňském vystoupení na Eurovizi, za které prý inkasovala neskutečných 22 milionů korun, přestože šlo jen o dvě písně, ve kterých se navíc velmi nevhodně politicky vyjadřovala.

Rekordní honoráře

Netřeba už dodávat, že za své rekordně vyprodané koncerty Madonna inkasuje skutečně rekordní honoráře. Jen za první část turné Sticky &

Sweet Tour v roce 2008 si vydělává téměř 280 milionů dolarů a na konečných osmapadesáti koncertech potom v přepočtu přes 5,5 miliardy korun.

Nutno podotknout, že za drahé lístky také chce nabídnout divákům co největší a nejvíce opulentní show, a proto po světě cestuje s neskutečnými 3 500 originálními kostýmy od renomovaných návrhářů pro celý tým – a ano, několik set z nich je pochopitelně také jejích.

Prát je nechává ve vodce, která prý dokonale zničí všechny bakterie. Za jeden večer jich vystřídá přibližně osm a k tomu deset kytar.

Drahá zábava a nová záchodová prkénka

O techniku, její zdraví a pohodlí se potom v týmu stará na 250 lidí, mezi nimiž nechybí ani chiropraktik nebo masér, a taneční choreografie se zkoušejí přes 650 hodin.

Nejdražší módní výstřelek s sebou po světě ale překvapivě tahá její DJ. Jsou to sluchátka s křišťály značky Swarovski v ceně jeden milion liber.

V kosmetickém kufříku nestárnoucí popové divy pak nesmí chybět 200 houbiček na make-up, 180 balíků vatových tamponů, 120 pudřenek, 100 párů síťovaných punčoch a nezbytné chrániče na kolena, kterých s sebou balí rovných sto párů.

Přísné požadavky ovšem má také na organizátory koncertů. Neobejde se prý bez nově instalovaného záchodového prkénka a 25 beden kabalistické vody.

Velká tragédie

Ne každý koncert je však provázen jásotem. K velké tragédii například dochází ve francouzské Marseille. Během stavby pódia na stadionu Vélodrome se na dělníky zřítí střecha a bilancí jsou dva mrtví a osm zraněných.

Koncert je z pochopitelných důvodů nakonec zrušen a Madonna se alespoň setkává s příbuznými obětí ke kondolenci. K další „tragédii“ dochází při jejím letošním koncertě v Paříži v únoru. Při vystoupení nešťastně upadne a v slzách musí koncert předčasně ukončit. Jak ovlivní tato událost pokračování jejího turné, je otázka…

Foto: Shutterstock
Související články
Lifestyle
Varování před sezonou: Klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě
Parazitický Armagedon je zpět. Vědci v každém krajském městě sbírali klíšťata v parcích a zjišťovali, nakolik jsou pro člověka nebezpečná. Nyní vyhodnotili výsledky za loňskou sezonu a výsledek je mimořádně nepříznivý – klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě…   U každého čtvrtého klíštěte byly nalezeny bakterie způsobující lymeskou borreliózu. V řadě parků pak bylo […]
Lifestyle
Cesta hudební legendy: Příběh Jiřího Brabce
Jak se může úspěch změnit v tragédii? Příběh hudebního skladatele Jiřího Brabce a jeho dramatický konec.   Jiří Brabec (1940–2003) má sklony k hudbě odjakživa. „Mami, chtěl bych na konzervatoř,“ prohlásí jako kluk a skutečně se mu tenhle sen splní. Studuje hru na fagot, ale až ke zkouškám nedojde. Zjistí totiž, že vážná hudba pro něj […]
Lifestyle
5 důvodů, proč navštívit Trogir: Objevte jedinečné kouzlo této destinace
Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací, přičemž na výběr máte z různých letovisek. Kromě klasik jako je Dubrovnik a Split ale stojí za zmínku i Trogir. Ačkoli se o něm tak často nemluví, rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí se hned několik důvodů, proč si tohle pobřežní městečko dalmatského pobřeží zamilujete. Okouzlující pláže Jedním z hlavních lákadel, které Chorvatsko […]
Lifestyle
Paul Newman a Joanne Woodwardová: Stvořeni jeden pro druhého
„Miluji tě,“ zašeptají jeden druhému, pak se políbí a odjedou vstříc zapadajícímu slunci. A pokud nezemřeli, žijí spolu dodnes. Každá správná pohádka končí svatbou. Bohužel ne každá svatba končí pohádkou. A pro Hollywood, kde se rodí ty nejslavnější pohádky, to platí dvojnásob. Pokaždé když člověk otevře nějaký společenský magazín, musí mít pocit, že se tu […]
reklama
historie
Mahátmá Gándhí uměl tkát a hlásal politiku nenásilí
„Nenávist je možné porazit láskou,“ hlásá Ind Móhandás Karamčand Gándhí. Poté, co roku 1891 vystuduje v Londýně práva, vrací se do své indické vlasti. Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948) Přijímá nabídku práce u muslimského obchodníka Dady Abdullaha, který má své zájmy v jihoafrické Pretorii. Gándhí stráví po jeho boku na černém kontinentu více než 20 let. […]
Za silvestrovskou legraci u Čapků padlo trestní oznámení
V pátek 31. prosince 1926 probíhá ve vinohradské vile u Čapků oslava. Úderem půlnoci přicházejí tři králové s posměšnou básničkou. Jejím autorem je sám hostitel, spisovatel Karel Čapek (1890–1938). Legrace ale bohužel moc povedeně nevyzní a má nepříjemnou dohru I když akce připadla na pátek a TGM bývá pravidelným účastníkem pátečnických intelektuálních setkání v tehdejší pražské […]
Slavný soudce Ti měl reálnou předlohu
Kdo má rád detektivky autora Roberta van Gulika o čínském soudci Ti, určitě ho bude zajímat, zda opravdu žila osoba takového jména. Postava čínského státníka a soudce nenií žádným výmyslem a má opravdu svoji reálnou předlohu. Nizozemský orientalista Robert van Gulik (1910–1967) prožije dětství v Asii a mistrně ovládne čínštinu i japonštinu. Později v tamních […]
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě […]
reklama
historie
Máhátmá Gándhí nehodlal přihlížet vraždění mezi muslimy a hinduisty
Vrcholem politiky Mahátmy Gándhího se v roce 1930 stává tzv. solný pochod. Tisíce Indů šlapou 320 kilometrů pěšky pro mořskou sůl a daří se jim splnit cíl akce – prolomit britský monopol a zrušit spornou daň ze soli. Veřejné působení Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948) je spjato s duchovnem. Právě proto dostává přezdívku „Mahátmá“ čili „Velký […]
Skrývala Kateřina Medicejská na zámku v Blois skříňky s jedy?
Kateřina Medicejská trpí, když vidí, jak Jindřich dává přednost své o 20 let starší milence Dianě z Poitiers Mladé děvče sotva může soutěžit s Dianinou plně rozvinutou krásou a inteligencí. Kateřina Medicejská (1519–1589) žárlí, ale přesto si uchovává svoji hrdost. „Měl byste ji zapudit. Rod je třeba zachovat,“ slýchá Jindřich II. (1519–1559), když se u […]
Když voda léčí
Že voda může být lék je tisíce let prověřený fakt. Staré znalosti modernímu světu ale připomněl až zakladatel hydroterapie neboli vodoléčby Vinzenz Priessnitz, rodák z dnešního města Lázně Jeseník.   Ačkoliv Priessnitz (1799–1851) neměl žádné lékařské vzdělání, prosazoval léčbu prací, čerstvým vzduchem a čistou horskou vodou. Jeho lidový recept, zvaný Priessnitzův obklad, se dodnes používá k léčbě […]
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
SHA expanduje na americký kontinent se svou druhou destinací: SHA Mexiko
iluxus.cz
SHA expanduje na americký kontinent se svou druhou destinací: SHA Mexiko
Průkopnická wellness klinika otevřela pobočku v mexickém Karibiku a učinila tak první krok v rámci svého ambiciózního plánu globální expanze SHA na každý kontinent. Tato iniciativa začíná otevřením SH
Po stopách šlechticů – Česká republika
nejsemsama.cz
Po stopách šlechticů – Česká republika
Toužíte se vydat po stopách starých šlechtických rodů, které vás vtáhnou do časů plných elegance a noblesy? Naplánujte si výlet na místa, která vám připomenou ty nejkrásnější historické romány. S Auerspergy na pohádkový zámek Zámek ve Žlebech na Kutnohorsku si oblíbili filmaři. Novogotická architektura s věžičkami naplňuje představu o dokonalé pohádce už na první pohled. Stávající romantickou tvář zámku podle anglických předloh vtiskli v
Družice odhalí největší producenty metanu, kteří přispávají ke globálnímu oteplování planety
21stoleti.cz
Družice odhalí největší producenty metanu, kteří přispávají ke globálnímu oteplování planety
Metan je plyn, který silně absorbuje infračervené zářeni, a proto se řadí mezi významné skleníkové plyny, jež zvyšují teplotu zemské atmosféry. Skupina nadšenců se rozhodla sestrojit družici MethaneSA
Příběhy slavných v knize, která pomáhá
epochalnisvet.cz
Příběhy slavných v knize, která pomáhá
Na knižním veletrhu Svět knihy 2024 proběhla autogramiáda knihy, která je svým způsobem výjimečná. Kromě toho, že obsahuje na dvacet rozhovorů na dané téma s populárními osobnostmi našeho uměleckého života, přináší i radost těm, kteří si ji opravdu zaslouží. „Kniha by nevznikla, kdyby nevznikl pořad Hovory W, a kdyby za námi nestál náš generální partner, jehož
Masakr u Lipan: Ukončila husitské války podlá zrada?
historyplus.cz
Masakr u Lipan: Ukončila husitské války podlá zrada?
„Utíkají!“ vykřiknou nadšeně radikální kališníci při pohledu na koaliční vojáky, kteří se ve zmatku snaží ustoupit. Táboritům ani sirotkům nedojde, že by mohlo jít o léčku. Vyrazí z pevné vozové hradby, kterou zbudovali u Lipan, a rozhodnou tak o své porážce! Vinou vleklých husitských válek se České království ocitlo na pokraji zkázy. Země vyčerpaná dlouholetým
Kateřina Macháčková: Táta tu se mnou pořád někde je
panidomu.cz
Kateřina Macháčková: Táta tu se mnou pořád někde je
Se svým otcem, známým režisérem a hercem Miroslavem Macháčkem, který rodinu záhy opustil, měla Kateřina Macháčková vztah poměrně komplikovaný, a lze jej označit spíše za přátelský. „Svého tátu jsem vlastně poznávala až z pozůstalosti. Tehdy jsem pochopila jeho rozporuplnou osobnost, i to, že mě měl opravdu rád“, vzpomíná oblíbená herečka, která později zpracovala otcovy záznamy
Marešovi tajně pracují na druhém miminku?
nasehvezdy.cz
Marešovi tajně pracují na druhém miminku?
Zamilované období prožívají v posledních týdnech moderátor Leoš Mareš (48) s manželkou Monikou Marešovou (43). Jedna zamilovaná fotografie střídá druhou a vzájemná romantika je až nakažlivá. Mnoho l
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Plutova brána: Chceš projít do podsvětí? Nejdřív zemři!
enigmaplus.cz
Plutova brána: Chceš projít do podsvětí? Nejdřív zemři!
Mýty nelhaly! Za časů antického Řecka a starověkého Říma lidé věří, že existuje podsvětí, místo, kam po smrti odcházejí hříšníci.   [gallery ids="141116,141115,141117"]   Pánem
Vysočina hravá i tajemná
epochanacestach.cz
Vysočina hravá i tajemná
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou
Zlá čarodějka mě měla v moci
skutecnepribehy.cz
Zlá čarodějka mě měla v moci
Chodila jsem jako tělo bez duše a nic si nepamatovala. Dodnes jsem přesvědčená, že se do mě vtělila jedna zlá čarodějka, aby se mi pomstila. Moje kamarádka Lucka byla docela normální holka. Vždycky měla slabost pro knihy plné magie, čar a kouzel, což bylo v našem věku docela normální. Lucce to ale vydrželo i v dospělosti. Ráda se obklopovala kouzelnými
Závitky s ledovým salátem
tisicereceptu.cz
Závitky s ledovým salátem
Tortillové závitky jsou nejlepší, když je naplníte čerstvým a křupavým ledovým salátem. Suroviny 1 kuřecí prsíčko 1 menší hlava ledového salátu 6 cherry rajčátek 3 lžíce zakysané smetany 1 l