Skip to content
reklama

Madonna: Kalhotky, soulož či masturbace: Královna popu nepobuřuje jenom církev

blank

Nekorunovaná královna popu a sexuální symbol, zpěvačka Madonna Ciccone (*1958), slaví v srpnu dvaašedesáté narozeniny, i přes svůj věk babičky však dokazuje, že ještě nepatří do starého železa, a svět šokuje stejně jako před lety, dokonce si zamilovala sociální síť Instagram.

Hlavně ať není nuda!

Tak by se dalo vyjádřit životní motto ženy, která si aktuálně s páskou přes oko nechává říkat Madame X a randí s urostlým, o šestatřicet let mladším zajíčkem. Nebýt této hudební, módní i sexuální ikony, možná bychom se ještě dnes museli dívat na hudební videoklipy bez odhalených žen, sexuálních náznaků i alkoholu.

Začátky podobné osudové Evitě

Michiganská rodačka jako by byla ke slávě předurčena už jen svým neobvyklým, byť skutečným jménem. Hodně lidí možná překvapí, že Madonna není pseudonym, ale skutečná část jejího celého jména – Madonna Louise Veronica Ciccone. „Lidé si myslí, že se jednoho dne probudí a já budu pryč. Ale já nikdy neodejdu,“ říká legendární pěvecká ikona. Její začátky, kdy do víru velkoměsta, New Yorku, přichází ve svých dvaceti letech poté, co matka umírá na rakovinu prsu, jen s 35 dolary v kapse a ambiciózním odhodláním dobýt svět, až nápadně připomínají začátky chudinké dívky Evity, pozdější to davy milované první dámy Argentiny Evy Perónové (1919–1952). Ta se – v začátcích rovněž hnědovlasé – Madonně stala osudovou muzikálovou a filmovou postavou, se kterou je už navždy spojena díky písním Don’t cry for me Argentina nebo You must love me.

blank
Letos oznámila start nového turné!

Formanova osudová chyba

Vraťme se však zpět na konec divokých sedmdesátých let, kdy režisér Miloš Forman (1932–2018) začíná v Americe rozjíždět castingy pro svůj později Oscarem ověnčený, dnes již kultovní filmový muzikál Vlasy. Mladinkou křehkou brunetku Madonnu hudba i poselství filmu okamžitě uchvátily a ihned zatoužila být jeho součástí. Miloš Forman si možná později do smrti vyčítal, že této neznámé dívce na castingu přece jen nedal šanci – všechno mohlo být jinak.

Madonna na konkurzu neuspěla, a tak se musela vrátit ke své práci v kavárně a k pózování studentům umění coby nahý model, aby si tak vydělala na tolik potřebné kurzy tance. Na ulici ji dokonce několikrát okradli, a tak musela začínat od nuly.

Její nahé fotografie z této doby, které pořídil fotograf Cecil Taylor, spatřují světlo světa až dnes, po více než čtyřiceti letech, a mladinká Madonna na nich, ještě coby osmnáctiletá, pózuje jako balerína v baletním sále, ovšem s nahým a ochlupeným rozkrokem.

Fotografie jsou dnes draženy za několik stovek tisíc dolarů!

Blondýnka s ambicemi

Své hudební nahrávky samozřejmě nezapomíná posílat úspěšným producentům a pokouší se tak upozornit na svoji osobu, jak jen to jde. Prorazit se jí nakonec podaří, protože jak se říká, odvážným štěstí přeje.

První studiové album vychází už v roce 1983, nazvané prostě Madonna. A v kariéře jí pomáhá hned několik navýsost pobuřujících skandálů, proto se druhé, o pouhý rok později vydané album Like a Virgin, prodává v neskutečném množství milion kusů.

Když právě tuto píseň zpívá na udílení cen Grammy v roce 1984, vyskakuje ve svatebních šatech z pět metrů vysokého dortu a posléze ukazuje kalhotky!

blank
Jedna z největších žijících hudebních ikon.

Špičatá podprsenka a masturbace

Videoklip k písni Justify My Love dokonce musí televizní stanice po celém světě, včetně MTV, zakázat, protože je zde explicitně zobrazena soulož. Anglikánskou církev rozzuří doběla v roce 1990 svým turné Blond Ambition. Právě zde celý svět šokuje dosud nevídanou špičatou podprsenkou z dílny neznámého módního návrháře Jeana Paula Gautiera (*1952) a předváděním masturbace. Nutno ještě zmínit, že Gautier si právě tímto svým kouskem zajistil doživotní slávu.

Papež šokován ukřižováním

V Itálii dokonce musí být zrušen jeden její koncert – papež Jan Pavel II. (1920–2005) je totiž neskutečně pobouřen, když se během tohoto koncertu zpěvačka nechává ukřižovat. Přízně církve se nedočkala ani se svým videoklipem Like a Prayer, kde Ježíše ztvárňuje urostlý, dobře stavěný černoch, kterého zpěvačka líbá a svůdně tančí kolem hořících křížů.

Vystoupení na kříži si nicméně neodpustí ani v roce 2006, což většina věřících odsuzuje jako hanobení víry. Lascivní a šokující videoklipy si však Madonna neodpouští ani ve svých šedesáti letech, kdy v rámci propagace své nové desky a turné Madame X ve videoklipu k písni Medellín olizuje prsty u nohou kolumbijskému zpěváku Malumovi. Na sobě má přitom outfit, ze kterého ňadra doslova vyskakují.

blank
Plastickým operacím se Madonna nevyhýbá…

Feministka se sklonem k homosexualitě

Prodejnost Madonně dozajisté zvyšuje také až přílišná intimní náklonnost ke zpěvačkám Christině Aguileře (*1980) nebo Britney Spears (*1981), a to v době, která otevřené homosexualitě ještě příliš nepřeje.

Britney Madonna v roce 2003 divoce políbila během jejich společného duetu na předávání cen MTV a od té doby tuto taktiku s oblibou praktikuje na své tanečníky i tanečnice, se kterými dokonce mnohdy předvádí také kopulaci.

Veřejně se hlásí k podpoře LGBTQ komunity, označuje se za bisexuálku, feministku a na svých koncertech pranýřuje státy, které jsou vůči homosexualitě málo otevřené. Pochopit Madonniny úmysly a postoje je mnohdy ale opravdu těžké a moc tomu nepřidávají ani její oficiální vyjádření, kdy s oblibou odporuje sama sobě.

Pronáší tak například: „Kondomy mi zachránily život! Možná jsem jen homosexuál v ženském těle!“

Madonna v posteli zlomí rekord

Do Guinessovy knihy rekordů se nicméně zapíše také skandální dokument S Madonnou v posteli z roku 1991, což je vůbec nejúspěšnější dokument všech dob. Aby také ne, má co nabídnout fanouškům, lačnícím po bohyni sexu – Madonna zde předvádí orální sex a otevřeně se přiznává ke svým prvním lesbickým experimentům z mládí.

V této době vzniká také její album Erotica, stejně kontroverzní a diskutované jako ona sama. Každá skladba zkoumá jinou stránku lidské sexuality, vše samozřejmě podpořeno odvážnými fotografiemi, které album prezentují.

Nutno zmínit, že zpěvačka právě s tímto albem trhla všechny světové rekordy v prodeji.

blank
Madonna v roce 2015

Hned přileť, mám ovulaci

Podle slavného basketbalisty a herce Denise Rodmana (*1961) mu zpěvačka v roce 1993 nabízí dvacet milionů dolarů, pokud ji oplodní. Údajně mu má zavolat s tím, že má právě ovulaci a potřebovala by, aby k ní přiletěl.

Dokonce mu kvůli tomu posílá soukromé letadlo. Rodman přiznává, že po Madonně touží, a její nabídky využívá, z jejich styku však nakonec dítě nevznikne. V televizní talkshow, kde pikantní historku po letech vypráví, však také vyjadřuje domněnku, že podobným rychlým a pragmatickým způsobem zřejmě zpěvačka počala svoji dceru Lourdes se svým fitness trenérem Carlosem Leonem.

Vyprodáno za sedm minut

Šokující však není jen její prezentace na veřejnosti, ale také rychlost, s jakou je schopná vyprodat největší koncertní sály světa – dokonce je díky tomuto umu zapsána v Guinessově knize rekordů coby nejúspěšnější umělkyně všech dob.

Prodává více než 200 milionů alb a na 115 milionů singlů. Rekordní tržby zaznamenává především album Like a Virgin z roku 1984, které je dle Madonniných slov věnováno všem pannám na světě. Její pražský koncert v rámci turné Confession Tour v roce 2006 v O2 areně je například vyprodán za necelou hodinu.

V Kanadě jsou ovšem její fanoušci podstatně bystřejší a lístky na její koncert vykoupí už za rekordních sedm minut. „Jsem tvrdá, ambiciózní a vím přesně, co chci. Jestli to ze mě dělá svini, tak fajn,“ komentuje své úspěchy.

blank
Provokovat bylo vždy její přirozeností.

Stará a bezvýznamná?

Otázkou však je, jak se její kariéra bude vyvíjet v roce 2020. Turné Madame X, jak si teď nechává říkat, totiž zatím jen vyvolává otazníky. Na poslední chvíli ruší jeden koncert za druhým kvůli bolestem a fanoušci už propadají skepsi.

Na koncerty si dokonce ani nesmějí brát mobilní telefony, ale odevzdávat je u vchodu, což jen poukazuje na to, že Madonna pranic nestojí o žádné neautorizované záznamy, které by mohly zvěčnit její slabost.

BBC Radio 1 už ji přestává hrát s odkazem na to, že je „stará a bezvýznamná“. Jako o nepříliš povedeném se hovoří také o jejím loňském vystoupení na Eurovizi, za které prý inkasovala neskutečných 22 milionů korun, přestože šlo jen o dvě písně, ve kterých se navíc velmi nevhodně politicky vyjadřovala.

Rekordní honoráře

Netřeba už dodávat, že za své rekordně vyprodané koncerty Madonna inkasuje skutečně rekordní honoráře. Jen za první část turné Sticky & Sweet Tour v roce 2008 si vydělává téměř 280 milionů dolarů a na konečných osmapadesáti koncertech potom v přepočtu přes 5,5 miliardy korun.

Nutno podotknout, že za drahé lístky také chce nabídnout divákům co největší a nejvíce opulentní show, a proto po světě cestuje s neskutečnými 3 500 originálními kostýmy od renomovaných návrhářů pro celý tým – a ano, několik set z nich je pochopitelně také jejích.

Prát je nechává ve vodce, která prý dokonale zničí všechny bakterie. Za jeden večer jich vystřídá přibližně osm a k tomu deset kytar.

Drahá zábava a nová záchodová prkénka

O techniku, její zdraví a pohodlí se potom v týmu stará na 250 lidí, mezi nimiž nechybí ani chiropraktik nebo masér, a taneční choreografie se zkoušejí přes 650 hodin. Nejdražší módní výstřelek s sebou po světě ale překvapivě tahá její DJ. Jsou to sluchátka s křišťály značky Swarovski v ceně jeden milion liber.

V kosmetickém kufříku nestárnoucí popové divy pak nesmí chybět 200 houbiček na make-up, 180 balíků vatových tamponů, 120 pudřenek, 100 párů síťovaných punčoch a nezbytné chrániče na kolena, kterých s sebou balí rovných sto párů.

Přísné požadavky ovšem má také na organizátory koncertů. Neobejde se prý bez nově instalovaného záchodového prkénka a 25 beden kabalistické vody.

Velká tragédie

Ne každý koncert je však provázen jásotem. K velké tragédii například dochází ve francouzské Marseille. Během stavby pódia na stadionu Vélodrome se na dělníky zřítí střecha a bilancí jsou dva mrtví a osm zraněných.

Koncert je z pochopitelných důvodů nakonec zrušen a Madonna se alespoň setkává s příbuznými obětí ke kondolenci. K další „tragédii“ dochází při jejím letošním koncertě v Paříži v únoru. Při vystoupení nešťastně upadne a v slzách musí koncert předčasně ukončit.

Jak ovlivní tato událost pokračování jejího turné, je otázka…

Foto: Shutterstock
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Miliontý dobrovolník pro akci Ukliďme Česko. Třeba jste to vy…
21stoleti.cz

Miliontý dobrovolník pro akci...

Těsně před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme...
Případy, kdy lidé umírali za záhadných okolností poté, co viděli UFO!
enigmaplus.cz

Případy, kdy lidé umírali za...

V roce 1988 najde brazilská policie u nádrže Guarapiranga...
Kuchyňské ostrůvky a jejich možnosti
rezidenceonline.cz

Kuchyňské ostrůvky a jejich...

Kuchyňské ostrůvky jsou již běžnou součástí mnoha...
Moderátorka vrací úder. Soukalová míří do filmu!
nasehvezdy.cz

Moderátorka vrací úder....

Bývalá hvězda biatlonu...
Gruzínské kuře čakhokhbili
tisicereceptu.cz

Gruzínské kuře čakhokhbili

Rádi zkoušíte zahraniční recepty? Uvařte pro...
Probíhají na krkonošské sjezdovce tajné obřady na počest bohyně Kybelé?
enigmaplus.cz

Probíhají na krkonošské...

Sníh v nejvyšších polohách českých hor stále ještě...
Přivítejte jaro ve Four Seasons Hotel Prague
iluxus.cz

Přivítejte jaro ve Four...

Oslavte ve Four Seasons Hotel Prague...
Matčina prokletá prosba
skutecnepribehy.cz

Matčina prokletá prosba

Než mi zemřela matka, řekla mi zvláštní věc:...
Daniela Písařovicová má v životě konečně jasno. Dítě, nebo konec!
nasehvezdy.cz

Daniela Písařovicová má v...

DANIELA PÍSAŘOVICOVÁ (44)...
Klášterec nad Ohří, město pramenů a porcelánu
epochanacestach.cz

Klášterec nad Ohří, město...

Klášterec nad Ohří leží...
Koupele pro krásné vlasy
panidomu.cz

Koupele pro krásné vlasy

Ve skutečnosti to nejsou koupele, ale oplachy, jenže to...
Váš favorit nevyhrál mistrovství světa? Možná mu nepomohlo dost čarodějnic
epochalnisvet.cz

Váš favorit nevyhrál mistrovství...

Velké turnaje jsou vždy vítaným svátkem pro milovníky...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha