Domů     Madonna: Kalhotky, soulož či masturbace: Královna popu nepobuřuje jenom církev
Madonna: Kalhotky, soulož či masturbace: Královna popu nepobuřuje jenom církev
19.2.2023

Nekorunovaná královna popu a sexuální symbol, zpěvačka Madonna Ciccone (*1958), slaví v srpnu dvaašedesáté narozeniny, i přes svůj věk babičky však dokazuje, že ještě nepatří do starého železa, a svět šokuje stejně jako před lety, dokonce si zamilovala sociální síť Instagram.

Hlavně ať není nuda!

Tak by se dalo vyjádřit životní motto ženy, která si aktuálně s páskou přes oko nechává říkat Madame X a randí s urostlým, o šestatřicet let mladším zajíčkem.

Nebýt této hudební, módní i sexuální ikony, možná bychom se ještě dnes museli dívat na hudební videoklipy bez odhalených žen, sexuálních náznaků i alkoholu.

Začátky podobné osudové Evitě

Michiganská rodačka jako by byla ke slávě předurčena už jen svým neobvyklým, byť skutečným jménem. Hodně lidí možná překvapí, že Madonna není pseudonym, ale skutečná část jejího celého jména – Madonna Louise Veronica Ciccone.

„Lidé si myslí, že se jednoho dne probudí a já budu pryč. Ale já nikdy neodejdu,“ říká legendární pěvecká ikona.

Její začátky, kdy do víru velkoměsta, New Yorku, přichází ve svých dvaceti letech poté, co matka umírá na rakovinu prsu, jen s 35 dolary v kapse a ambiciózním odhodláním dobýt svět, až nápadně připomínají začátky chudinké dívky Evity, pozdější to davy milované první dámy Argentiny Evy Perónové (1919–1952).

Ta se – v začátcích rovněž hnědovlasé – Madonně stala osudovou muzikálovou a filmovou postavou, se kterou je už navždy spojena díky písním Don’t cry for me Argentina nebo You must love me.

Letos oznámila start nového turné!
Letos oznámila start nového turné!

Formanova osudová chyba

Vraťme se však zpět na konec divokých sedmdesátých let, kdy režisér Miloš Forman (1932–2018) začíná v Americe rozjíždět castingy pro svůj později Oscarem ověnčený, dnes již kultovní filmový muzikál Vlasy.

Mladinkou křehkou brunetku Madonnu hudba i poselství filmu okamžitě uchvátily a ihned zatoužila být jeho součástí. Miloš Forman si možná později do smrti vyčítal, že této neznámé dívce na castingu přece jen nedal šanci – všechno mohlo být jinak.

Madonna na konkurzu neuspěla, a tak se musela vrátit ke své práci v kavárně a k pózování studentům umění coby nahý model, aby si tak vydělala na tolik potřebné kurzy tance. Na ulici ji dokonce několikrát okradli, a tak musela začínat od nuly.

Její nahé fotografie z této doby, které pořídil fotograf Cecil Taylor, spatřují světlo světa až dnes, po více než čtyřiceti letech, a mladinká Madonna na nich, ještě coby osmnáctiletá, pózuje jako balerína v baletním sále, ovšem s nahým a ochlupeným rozkrokem. Fotografie jsou dnes draženy za několik stovek tisíc dolarů!

Blondýnka s ambicemi

Své hudební nahrávky samozřejmě nezapomíná posílat úspěšným producentům a pokouší se tak upozornit na svoji osobu, jak jen to jde. Prorazit se jí nakonec podaří, protože jak se říká, odvážným štěstí přeje.

První studiové album vychází už v roce 1983, nazvané prostě Madonna. A v kariéře jí pomáhá hned několik navýsost pobuřujících skandálů, proto se druhé, o pouhý rok později vydané album Like a Virgin, prodává v neskutečném množství milion kusů.

Když právě tuto píseň zpívá na udílení cen Grammy v roce 1984, vyskakuje ve svatebních šatech z pět metrů vysokého dortu a posléze ukazuje kalhotky!

Jedna z největších žijících hudebních ikon.
Jedna z největších žijících hudebních ikon.

Špičatá podprsenka a masturbace

Videoklip k písni Justify My Love dokonce musí televizní stanice po celém světě, včetně MTV, zakázat, protože je zde explicitně zobrazena soulož. Anglikánskou církev rozzuří doběla v roce 1990 svým turné Blond Ambition.

Právě zde celý svět šokuje dosud nevídanou špičatou podprsenkou z dílny neznámého módního návrháře Jeana Paula Gautiera (*1952) a předváděním masturbace. Nutno ještě zmínit, že Gautier si právě tímto svým kouskem zajistil doživotní slávu.

Papež šokován ukřižováním

V Itálii dokonce musí být zrušen jeden její koncert – papež Jan Pavel II. (1920–2005) je totiž neskutečně pobouřen, když se během tohoto koncertu zpěvačka nechává ukřižovat.

Přízně církve se nedočkala ani se svým videoklipem Like a Prayer, kde Ježíše ztvárňuje urostlý, dobře stavěný černoch, kterého zpěvačka líbá a svůdně tančí kolem hořících křížů.

Vystoupení na kříži si nicméně neodpustí ani v roce 2006, což většina věřících odsuzuje jako hanobení víry.

Lascivní a šokující videoklipy si však Madonna neodpouští ani ve svých šedesáti letech, kdy v rámci propagace své nové desky a turné Madame X ve videoklipu k písni Medellín olizuje prsty u nohou kolumbijskému zpěváku Malumovi. Na sobě má přitom outfit, ze kterého ňadra doslova vyskakují.

Plastickým operacím se Madonna nevyhýbá...
Plastickým operacím se Madonna nevyhýbá…

Feministka se sklonem k homosexualitě

Prodejnost Madonně dozajisté zvyšuje také až přílišná intimní náklonnost ke zpěvačkám Christině Aguileře (*1980) nebo Britney Spears (*1981), a to v době, která otevřené homosexualitě ještě příliš nepřeje.

Britney Madonna v roce 2003 divoce políbila během jejich společného duetu na předávání cen MTV a od té doby tuto taktiku s oblibou praktikuje na své tanečníky i tanečnice, se kterými dokonce mnohdy předvádí také kopulaci.

Veřejně se hlásí k podpoře LGBTQ komunity, označuje se za bisexuálku, feministku a na svých koncertech pranýřuje státy, které jsou vůči homosexualitě málo otevřené.

Pochopit Madonniny úmysly a postoje je mnohdy ale opravdu těžké a moc tomu nepřidávají ani její oficiální vyjádření, kdy s oblibou odporuje sama sobě. Pronáší tak například: „Kondomy mi zachránily život! Možná jsem jen homosexuál v ženském těle!“

Madonna v posteli zlomí rekord

Do Guinessovy knihy rekordů se nicméně zapíše také skandální dokument S Madonnou v posteli z roku 1991, což je vůbec nejúspěšnější dokument všech dob.

Aby také ne, má co nabídnout fanouškům, lačnícím po bohyni sexu – Madonna zde předvádí orální sex a otevřeně se přiznává ke svým prvním lesbickým experimentům z mládí.

V této době vzniká také její album Erotica, stejně kontroverzní a diskutované jako ona sama. Každá skladba zkoumá jinou stránku lidské sexuality, vše samozřejmě podpořeno odvážnými fotografiemi, které album prezentují.

Nutno zmínit, že zpěvačka právě s tímto albem trhla všechny světové rekordy v prodeji.

Madonna v roce 2015
Madonna v roce 2015

Hned přileť, mám ovulaci

Podle slavného basketbalisty a herce Denise Rodmana (*1961) mu zpěvačka v roce 1993 nabízí dvacet milionů dolarů, pokud ji oplodní. Údajně mu má zavolat s tím, že má právě ovulaci a potřebovala by, aby k ní přiletěl.

Dokonce mu kvůli tomu posílá soukromé letadlo. Rodman přiznává, že po Madonně touží, a její nabídky využívá, z jejich styku však nakonec dítě nevznikne.

V televizní talkshow, kde pikantní historku po letech vypráví, však také vyjadřuje domněnku, že podobným rychlým a pragmatickým způsobem zřejmě zpěvačka počala svoji dceru Lourdes se svým fitness trenérem Carlosem Leonem.

Vyprodáno za sedm minut

Šokující však není jen její prezentace na veřejnosti, ale také rychlost, s jakou je schopná vyprodat největší koncertní sály světa – dokonce je díky tomuto umu zapsána v Guinessově knize rekordů coby nejúspěšnější umělkyně všech dob.

Prodává více než 200 milionů alb a na 115 milionů singlů. Rekordní tržby zaznamenává především album Like a Virgin z roku 1984, které je dle Madonniných slov věnováno všem pannám na světě.

Její pražský koncert v rámci turné Confession Tour v roce 2006 v O2 areně je například vyprodán za necelou hodinu. V Kanadě jsou ovšem její fanoušci podstatně bystřejší a lístky na její koncert vykoupí už za rekordních sedm minut.

„Jsem tvrdá, ambiciózní a vím přesně, co chci. Jestli to ze mě dělá svini, tak fajn,“ komentuje své úspěchy.

Provokovat bylo vždy její přirozeností.
Provokovat bylo vždy její přirozeností.

Stará a bezvýznamná?

Otázkou však je, jak se její kariéra bude vyvíjet v roce 2020. Turné Madame X, jak si teď nechává říkat, totiž zatím jen vyvolává otazníky. Na poslední chvíli ruší jeden koncert za druhým kvůli bolestem a fanoušci už propadají skepsi.

Na koncerty si dokonce ani nesmějí brát mobilní telefony, ale odevzdávat je u vchodu, což jen poukazuje na to, že Madonna pranic nestojí o žádné neautorizované záznamy, které by mohly zvěčnit její slabost.

BBC Radio 1 už ji přestává hrát s odkazem na to, že je „stará a bezvýznamná“.

Jako o nepříliš povedeném se hovoří také o jejím loňském vystoupení na Eurovizi, za které prý inkasovala neskutečných 22 milionů korun, přestože šlo jen o dvě písně, ve kterých se navíc velmi nevhodně politicky vyjadřovala.

Rekordní honoráře

Netřeba už dodávat, že za své rekordně vyprodané koncerty Madonna inkasuje skutečně rekordní honoráře. Jen za první část turné Sticky &

Sweet Tour v roce 2008 si vydělává téměř 280 milionů dolarů a na konečných osmapadesáti koncertech potom v přepočtu přes 5,5 miliardy korun.

Nutno podotknout, že za drahé lístky také chce nabídnout divákům co největší a nejvíce opulentní show, a proto po světě cestuje s neskutečnými 3 500 originálními kostýmy od renomovaných návrhářů pro celý tým – a ano, několik set z nich je pochopitelně také jejích.

Prát je nechává ve vodce, která prý dokonale zničí všechny bakterie. Za jeden večer jich vystřídá přibližně osm a k tomu deset kytar.

Drahá zábava a nová záchodová prkénka

O techniku, její zdraví a pohodlí se potom v týmu stará na 250 lidí, mezi nimiž nechybí ani chiropraktik nebo masér, a taneční choreografie se zkoušejí přes 650 hodin.

Nejdražší módní výstřelek s sebou po světě ale překvapivě tahá její DJ. Jsou to sluchátka s křišťály značky Swarovski v ceně jeden milion liber.

V kosmetickém kufříku nestárnoucí popové divy pak nesmí chybět 200 houbiček na make-up, 180 balíků vatových tamponů, 120 pudřenek, 100 párů síťovaných punčoch a nezbytné chrániče na kolena, kterých s sebou balí rovných sto párů.

Přísné požadavky ovšem má také na organizátory koncertů. Neobejde se prý bez nově instalovaného záchodového prkénka a 25 beden kabalistické vody.

Velká tragédie

Ne každý koncert je však provázen jásotem. K velké tragédii například dochází ve francouzské Marseille. Během stavby pódia na stadionu Vélodrome se na dělníky zřítí střecha a bilancí jsou dva mrtví a osm zraněných.

Koncert je z pochopitelných důvodů nakonec zrušen a Madonna se alespoň setkává s příbuznými obětí ke kondolenci. K další „tragédii“ dochází při jejím letošním koncertě v Paříži v únoru. Při vystoupení nešťastně upadne a v slzách musí koncert předčasně ukončit. Jak ovlivní tato událost pokračování jejího turné, je otázka…

Foto: Shutterstock
reklama
Související články
Lifestyle
3 typicky francouzské věcí, které nejsou francouzské
Co může být víc Francouzského než chlapík, který sedí pod obrazem Mony Lisy a hraje na akordeon. Snad jen chlapík, který končí pod gilotinou, protože má nejen pruhované triko, ale také modrou krev. Mona Lisa Původ: Itálie Každý, kdo zamíří do Paříže, chce vidět alespoň dva hlavní symboly města a možná celé Francie. Eiffelovku a […]
Lifestyle
Tajemství gastronomie: Jak se zrodilo carpaccio, sendvič a pizza Margherita?
Co je vlastně carpaccio? Dnes tak můžeme v podstatě nazvat všechno, co nakrájíme na tenké plátky a za syrova podáváme ochucené nebo se studenou omáčkou. Od hovězího masa se název s časem posune i na ryby – konkrétně lososa a tuňáka – a dokonce i na ovoce či zeleninu. Majonézy často nahradí olivový olej nebo […]
Lifestyle
Diktát životního stylu: Délku špičky bot určuje král
Boty na tzv. platformě nejsou výstřelkem 20. století. Poprvé se objevily už na konci středověku. Říkalo se jim „chopine“ střevíce s vysokou podrážkou a staly se velmi populárními. Na rozdíl od běžných bot totiž chránily před bahnem a mokrem. První platformy mají korkovou nebo dřevěnou podrážku a vrchní část ze sametu. Jejich výrobě už na […]
Lifestyle
Počátky toaletního papíru: Evropa ho dlouho považuje za luxus
První toaletní papír znali už Číňané od 6. stol. n. l. Pro jeho výrobu sloužil nejlevnější papír a rýžová sláma. Císařská dílna vyprodukovala ročně cca 750 000 listů. Na denní spotřebu tedy připadá 2056 listů. Většinu z nich patrně použily dámy, které tvořily větší část dvora. Ostatní národy se s mytím následujícím po tělesné potřebě vypořádávaly různě. Starověcí […]
reklama
zajímavosti
Den díkůvzdání není jediný: 5 svátků bohaté úrody
Když je úroda pod střechou, je čas slavit a vzdávat díky. Někde se oslavy podobají našim dožínkám, jinde jsou zvyky naprosto odlišné. Víte, kde nechávají překypět hrnec s rýží, proč krocan dostává milost a kdo bydlí v přístřešcích z listí? Milost pro krůtu Název: Den díkůvzdání Země: USA Jedním z nejznámějších svátků je Den díkůvzdání, […]
Chcete Nobelovku? Tak si ji kupte!
Ohromující objev, fenomenální literární dílo, průkopnická práce na poli míru či lékařství. To nejsou zrovna snadné podmínky pro získání Nobelovy ceny. Naštěstí existuje alternativa i pro ty, kdo se s nimi nechtějí namáhat. Stačí pár přebytečných milionů a prestižní zlatá medaile s portrétem Alfreda Nobela je vaše. Švédský vědec a průmyslník Alfred Nobel (1833–1896) by […]
Černá smrt: Morová rána přinesla nejen chaos, ale také pokrok
Pandemie bubonického moru, které se říká černá smrt, se z jižního Ruska rozšířila do Evropy v roce 1346, aby končila v roce 1353 opět v Rusku. Během pandemie černé smrti zemřelo 30 až 40 % populace, dle některých odhadů až 60 % populace, což by znamenalo 50 milionů lidí. Ani „černá smrt“ ale nebyla černobílá.   Morová rána měla […]
Chcete být milionářem? Legendární soutěž stvoří boháče i podvodníky
„Takže chcete béčko? A jste si jistý? Nemůže to být třeba áčko?“ pozvedává Vladimír Čech své husté obočí. „Jsem si jistý. Dejte bé,“ kývne soutěžící naproti němu. Snaha ho zviklat tentokrát moderátorovi nevyšla. Třeba příště. Je to tehdy velká událost, když v roce 2000 do České republiky dorazí soutěž Chcete být milionářem? s hlavní výhrou […]
reklama
svět zločinu
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Mistři falzifikátoři na českém písečku: Pozor na Zrzavého i Schikanedera!
Učí se o nich v dějinách umění, kdo si v posledních letech koupil jejich pravé dílo, zaplatil miliony. Není se co divit, že u nás i ve světě koluje řada falzifikátů slavných českých malířů.   Ne nadarmo se o něm už v jeho 24 letech mluví jako o „nejnadanějším z akademiků“. Pražský rodák Jakub Schikaneder […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku
Finty pro pěkné obočí
panidomu.cz
Finty pro pěkné obočí
Aby vám to slušelo, k tomu stačí upravit obočí, nanést řasenku a možná ještě rtěnku, a to v tomto pořadí. Bez obočí to totiž nefunguje, přitom právě s ním je nejvíc starostí. Vytrhat, nebo dokreslit? To bývá zásadní otázka, neboť málokdo má chloupky v obočí rostlé „tak akorát“. Kromě vrozených předpokladů je pro hustotu porostu
Zpátky do minulosti: Jak to bylo s poltergeisty
enigmaplus.cz
Zpátky do minulosti: Jak to bylo s poltergeisty
Paranormální jev, ve kterém se v lidských příbytcích zdánlivě samovolně pohybují, rozbíjejí se či dokonce vybuchují předměty. Selhává elektronika, svědci slyší zvláštní neidentifikovatelné zvuky, jako
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Bioinženýství přeměňuje odpad na látky s vyšší hodnotou, třeba bioplasty
21stoleti.cz
Bioinženýství přeměňuje odpad na látky s vyšší hodnotou, třeba bioplasty
Stejně jako člověk šlechtil tisíce let odolnější a výnosnější odrůdy pšenice, vědci v laboratořích dnes „domestikují“ a „šlechtí“ bakterie a kvasinky pro efektivnější produkci léčiv, biopaliv nebo nov