Skip to content

Lhala nejstarší žena světa o svém věku?

Ruští vědci tvrdí, že Francouzka Jeanne Louise Calmentová, která zemřela ve věku 122 let, nebyla tím, kým tvrdila, že je.

Údajně se narodila 21. února 1875 a považuje se za vůbec nejstaršího člověka, který kdy na světě žil. Zaznamenaná délka jejího života je 122 let a 164 dní. Žila tak dlouho, že přežila nejen svou dceru, ale dokonce i vnuka.

Nicméně je to skutečně tak?

Nikolaj Zak, matematik z Moskevské univerzity, v nové studii předložil teorii, že Jeanne Calmentová byla ve skutečnosti její dcera Yvonne. I když záznamy ukazují, že Yvonne zemřela v roce 1934, podle Zaka je možné, že na onen svět odešla její matka a Yvonne si přivlastnila její identitu, snad aby se vyhnula placení dědické daně.

To znamená, že Calmentové (respektive její dceři) bylo 99 let, když v roce 1997 zemřela, ne 122. Zak tuto domněnku vyslovil poté, co narazil na nesrovnalosti v archivech, biografiích, rozhovorech a fotografiích.

matka Jeanne a dcera Yvonne

Nicolas Brouard, ředitel výzkumu ve Francouzském institutu demografických studií, tak vyzval k exhumaci těl obou žen, aby bylo možné provést další testování. Pokud se ukáže, že je pravda, co Zak říká, bude rekord za nejdéle žijící osobu udělen Sarah Knaussové, která zemřela v roce 1999 ve věku 119 let.

Foto a video: www.zmescience.com, www.medium.com, www.youtube.com (bluescorpio)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …