Skip to content
reklama

Léčitelka Hava Čelebić: Nechte babku olíznout vám oči!

Drobná, suchá stařenka v šátku se napije alkoholu z plastové láhve a převaluje ho na jazyku. Pak přejde ke kamnům, otevře zásuvku na popel a vyplivne do ní obsah úst. Papírovým kapesníkem si je pečlivě otře a přejde k židli, kde sedí pacient.

Léčení může začít.

Malebná země Bosna a Hercegovina se má čím pochlubit. Nádhernou přírodou, krásnými památkami i známým poutním místem Medjugorje, které je proslaveno údajnými zjeveními Panny Marie. Nedávno tuto zemi dostala do centra světové pozornosti také nenápadná, křehká stará žena z vesnice Crnjevo, vzdálené asi 40 kilometrů od města Zavidovići.

Osmdesátiletá Hava Čelebić nedokázala sedět se založenýma rukama ani po odchodu do důchodu. Peněz také není nikdy nazbyt a proto se rozhodla využít toho, co se kdysi naučila a založila si vlastní podnikání.

Stala se léčitelkou, která už po desetiletí pomáhá lidem vracet zdraví opravdu velmi alternativním způsobem: olizováním očních bulev.

Hava Čelebić v akci.

Jediná na světě

Hava o sobě tvrdí, že je jedinou osobou na světě, která se zabývá tímto druhem léčení. Naučila se ho podle svých slov od ženy, která se také jmenovala Hava. Svérázná léčebná metoda prý přináší úspěchy i tam, kde klasická medicína selhává.

Léčitelka údajně dokáže z očí účinně odstranit různé cizí předměty a prý také pomoci při některých chronických zánětech a dalších očních onemocněních. Celá procedura probíhá poměrně jednoduše. Pacient si udělá pohodlí na židli, zatímco si Hava pečlivě vypláchne ústa alkoholem.

Pak přistoupí k nemocnému, přidrží mu oční víčka prsty, aby se mohla pohodlně dostat jazykem k jeho oční bulvě a začne s „léčením“. Za svou službu inkasuje 10 eur (asi 260 korun ), od nezaměstnaných a sociálně slabých peníze nepožaduje.

blank
Japonská hudební skupina Born.

Poněkud zvláštní aktivita

Před několika lety se rozmohlo především mezi mládeží v Japonsku olizování očních bulev. Má se za to, že vlnu zájmu o tuto bizarní praktiku odstartoval videoklip skupiny Born k písni „Spiral Lie“, který obsahoval detailní záběry lízání očí.

V době internetu se neobvyklá aktivita rozšířila rychle po celém světě a popularitu získala zejména v USA. Už tehdy se lékaři nad podobnými procedurami doslova křižovali a poukazovali na jejich rizika.

Těmi je například poškození rohovky díky hrbolkům na povrchu jazyka, přenesení různých nežádoucích bakterií z úst do oka a následná onemocnění, která mohou způsobit v krajním případě i slepotu. Hava Čelebić však poukazuje na spokojenost svých pacientů, kteří se k ní sjíždějí z celého světa, zejména z Ruska a Spojených států amerických.

Vyléčila jich prý už okolo 5 tisíc.

Prý mi uříznou jazyk!

„Přicházeli ke mně s oteklýma očima a já jsem je uzdravila,“ krčí rameny babka. Je si jistá, že dělá správnou věc. Jediné, co ji trápí, je to, že nezanechá následovníky. Nikdo se totiž nežene do toho, aby po ní převzal léčitelskou praxi.

Dokonce ani její vlastní děti. „Nechtějí to dělat. Říkali, že je to nechutné a nedovedou si představit, že by někomu olizovali oči. Ale sousedé tvrdí, že až umřu, vyříznou mi jazyk, aby mohli s léčením pokračovat,“ směje se. Navzdory tomu, že se snaží mluvit vesele, ji mrzí, že s její smrtí zanikne i metoda, která je podle ní jedinečná. Zdůrazňuje přitom, že nijak nezpochybňuje moderní medicínu a její úspěchy, ale někdy prý zkrátka nemá možnosti, jak řešit některé zdravotní problémy.

Proto je rozhodnutá pokračovat s olizováním očí, dokud jí síly budou stačit.

Foto: archiv, www.jpopasia.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Podařilo se známému páru dokonale utajit rozvod?
nasehvezdy.cz

Podařilo se známému páru...

Vypadá to, že manželství...
Ložnice v hávu přírody
rezidenceonline.cz

Ložnice v hávu přírody

Návrat k přírodě je trendem poslední doby a...
Šangri-La: Výmysl z románu, nebo dobře utajená země?
enigmaplus.cz

Šangri-La: Výmysl z románu,...

Bájné údolí Šangri-La. Prý tu žijí duchovně...
RODINNÝ BEZVA FEST.
epochanacestach.cz

RODINNÝ BEZVA FEST.

I letos se můžete těšit na rodinný...
Galetka s medovými fíky
tisicereceptu.cz

Galetka s medovými fíky

Galetky mají neuvěřitelné kouzlo. Jsou...
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz

Prsten z Atlantidy: Jediný...

V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis...
Řádí v hotelu Black Swan poltergeist?
enigmaplus.cz

Řádí v hotelu Black Swan...

Host luxusního hotelu Black Swan v americkém...
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz

Certina zahalila své DS...

Hodinky DS Action Diver od značky Certina se...
Jak si napravit játra
panidomu.cz

Jak si napravit játra

Víme, že játra jsou jedním z...
Sociální sítě nás okrádají o spánek
21stoleti.cz

Sociální sítě nás okrádají o...

Vědci pátrali po příčinné souvislosti mezi zhoršující se kvalitou...
Za vztah se vyplatí bojovat!
skutecnepribehy.cz

Za vztah se vyplatí bojovat!

Než jsme k sobě s mým současným partnerem...
Velké rošádě ještě není konec! Svatba jenom naoko?
nasehvezdy.cz

Velké rošádě ještě není...

Dění v mileneckém...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha