Skip to content

Laureáti Nobelovy ceny varovali, že pokrok ve vědeckém bádání je ohrožen!

Lonští laureáti Nobelovy ceny za fyziku Rainer Weiss a Barry Barish varovali, že pokrok ve vědeckém bádání je ohrožen. Podle nich je na vině především politika a s ní související nálady ve společnosti.

Oba badatelé reagovali na záplavu konspiračních teorií, fake news, potažmo tzv. alternativních fakt. Ta nejsou založená na skutečnosti, ale slouží jen k ovlivnění té části společnosti, která je ochotná jim podlehnout a nechat se zmanipulovat.

A tak nemálo lidí věří na chemtrails, na plochou zemi a zejména na lživé zprávy ze světa politiky.

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku pro rok 2017: Rainer Weiss, Barry Barish a Kip Thorne.

Weiss prohlásil, že racionální úvahy, které jsou podpořené důkazy, nejsou ve společnosti akceptované. “To mě velmi znepokojuje,” dodal.

Teorie ploché Země má i v 21.století řadu příznivců.

I podle Barishe lidé nevěnují pozornost faktům. “Je šílené, že žijeme v zemi, kde důvěra v existenci klimatických změn závisí na příslušnosti k politické straně,” prohlásil s tím, že současná americká administrativa působí velmi nevědecky.

Možnost, že by docházelo ke klimatickým změnám, stále řada politiků odmítá, byť i v našich končinách již s nimi máme zkušenosti.

Barish narážel na průzkum veřejného mínění, ve kterém o odpovědnosti lidstva za klimatické změny je přesvědčeno dvojnásobný počet voličů demokratů než republikánů. Tuto odpovědnost odmítá i současný americký prezident Donald Trump.

Že ke klimatickým změnám nedochází tvrdí i současný americký prezident Trump.

Foto: Hindustan Times, Study, Business Insider, Flickr
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …