Skip to content
reklama

Laura Bellová: Zlatovláska za miliardu

Prodává své tělo pro potěchu mužům a stane se jednou z nejslavnějších žen své doby. Jaká byla tato luxusní kurtizána? A jaký byl její život, který ji zavedl až na kazatelnu?

Na rozdíl od většiny prostitutek 19. století, nepochází irská kráska z chudé rodiny. Její otec Robert Bell je totiž soudním vykonavatelem na hertfordském panství a některé spekulace dokonce tvrdí, že jejím skutečným otcem by mohl být Francis Seymour-Conway, 3.

markýz z Hertfordu (1777-1842). Už jako dospívající dívka se proslaví nejen zářivou krásou, ze které se mužům podlamují kolena, ale také vtipem a inteligencí, které navíc předvádí nesmírně měkkým podmanivým hlasem.

Velmi záhy se také naučí ze svých předností těžit, a když si tak vydělá dostatečnou sumu, přestěhuje se z Belfastu, kde pracuje v obchodě s látkami, do Dublinu. I ten jí však začne být těsný, a tak je na řadě Londýn, kde projíždí Hyde Parkem v pozlaceném kočáře taženém dvěma bílými koňmi a vábí vévody, hrabata i jiné movité aristokraty.

Jang Bahadur Rana jí zahrne dary v částce, která by dnes odpovídala 1 miliardě korun.

V pasti jejích hlubokých modrých očí, hustých zlatých vlasů a dalších tělesných předností uvízne mladý Spencer Compton Cavendish, vévoda z Devonshiru (1833–1908), otec slavného dramatika Oscara Wildea slavný doktor Sir William Wilde (1815–1876) i další.

Je ve vrcholné formě, když je v roce 1850 během jedné ze společenských událostí představena nepálskému princi. Jang Bahadur Rana (1816-1877) jí pohlédne do očí, zaposlouchá se do jejího medově svůdného hlasu, a je ztracen.

Zamilovaný po uši, připravený udělat cokoli, co jí na očích uvidí. Ona to ví a při pohledu na jeho orientálně pohádkové bohatství se z toho rozhodne vytěžit maximum. Výsledkem je skandál. Ať už totiž zaplatí za jednu noc, jak tvrdí jedni, nebo za nocí 90, jak tvrdí druzí, nechá pro ni vybudovat sídlo v sousedství Buckinghamského paláce a zahrne ji dary v částce, která by dnes odpovídala 1 miliardě korun.

Za tři měsíce! Kolik by to bylo, kdyby Nepálské království zaváhalo a nechalo prince plundrovat státní kasu třeba celý rok?

blank
Laura Bellová je krásná a chytrá.

Jedním ze „zákazníků“ je také mladý kapitán Arthur Henry Thistlethwayte (1832–1854). Když však musí do války, neváhá kráska a provdá se za jeho ještě movitějšího bratra Augustuse Fredericka Thistlethwaytea (1830–1887). Zřejmě pod jeho vlivem projde dramatickou proměnu a z královny hříchu se stane zapálenou a překvapivě výmluvnou evangelickou kazatelku. Její kázání chodí poslouchat stále větší zástupy, jinak ovšem manželství není šťastné.

On je náladový a popudlivý, ona i přes evangelické sklony zase až příliš extravagantní a její marnotratné večírky jsou proslavené. Až do roku 1887, kdy podivínský Augustus zemře za podivných okolností.

Podle všeho se totiž nešťastnou náhodou zastřelí, kdy se pokouší přivolat komorníka. Jak je jeho zvykem, revolverem místo zvonku. Laura už se znovu neprovdá, ale na zbytek života se stane důvěrnou a věrnou přítelkyní britského ministerského předsedy Williama Gladstonea (1809–1898).

blank
William Gladstone
Foto: Wikipedia, Pinterest.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Lucie Benešová si buduje hnízdo, kam manžel nesmí
nasehvezdy.cz

Lucie Benešová si buduje...

Herečka Lucie Benešová (48)...
Až seance mi prozradila maminčino tajemství
skutecnepribehy.cz

Až seance mi prozradila...

Se smrtí matky jsem se nemohla smířit,...
Sjezdařská klasika na Lipně
epochanacestach.cz

Sjezdařská klasika na Lipně

Ze všech skiareálů je...
Zamilovaný Benjamin
iluxus.cz

Zamilovaný Benjamin

Benjamin je pro mnohé srdcová záležitost....
Obalů na květiny není nikdy dost
panidomu.cz

Obalů na květiny není nikdy...

A radost udělají zvlášť ty, které si vyrobíte...
Kometa nese zkázu: Konec světa podle novinářů a vědců měl přijít v roce 1910
enigmaplus.cz

Kometa nese zkázu: Konec světa...

V pravidelných intervalech 75 až 76 let se vrací, proletí kolem...
Rosenkruciáni se sídlem v Praze a Brně: Ovládnout svět? Ne, díky…
enigmaplus.cz

Rosenkruciáni se sídlem v Praze a...

Mohlo by se zdát, že tajné společnosti jsou...
Diagnóza ADHD: Když život ovládá nepozornost…
21stoleti.cz

Diagnóza ADHD: Když život...

Ze všech lidských poruch patří k těm...
Našel si Dyk opravdu mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Našel si Dyk opravdu mladší...

Vypadá to, že manželství...
Okouzlující vila s vodopádem
rezidenceonline.cz

Okouzlující vila s vodopádem

Kvalitní a komplexní návrh interiéru není pouze o...
Jehněčí perkelt
tisicereceptu.cz

Jehněčí perkelt

Maďarská klasika, která nikdy neomrzí. I když si připadáte,...
Petra: Jak vzniklo tajemné skalní město?
epochalnisvet.cz

Petra: Jak vzniklo tajemné...

Leží v kotlině mezi třemi horami a patří bez...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha