Skip to content

Krvavé narozeniny: Vyřizování účtů v klauním stylu!

Ačkoliv je to trochu paradox, strach z klaunů je poměrně rozšířenou záležitostí. Jde samozřejmě o iracionální pocit, který však čas od času podpoří nějaká hrůzná událost. Třeba jako tragédie na jedné mexické oslavě v roce 2013.

Narozeninový den. Kapela na pódiu právě začíná hrát a hosté sedící na židlích kolem stolů prohýbajících se pod množstvím jídla, se pomalu odhodlávají zamířit na parket. Nic nenasvědčuje tomu, že by se odpoledne mohlo změnit v horor.

Klaunovi v růžové paruce nikdo nevěnuje žádnou velkou pozornost. Ten proto bez problémů přechází přes celý sál a přiblíží se k jednomu ze stolů.

Bacha, jde po tobě klaun!

Ozve se hlasitý výkřik následovaný sérií výstřelů. V nastávající panice se znovu mihne bíle napudrovaný obličej. Klaun schovává do záhybů svého kostýmu revolver a utíká pryč. Z místa činu mizí stejně obratně, jako se na něm objevil.

Zůstává po něm jeden mrtvý – mexický podnikatel a údajný drogový boss Francisco Rafael Félix. Jaký byl motiv brutální a šokující vraždy?

Zavražděný Francisco Rafael Félix

Pomsta konkurentů?

Ironií osudu je, že právě Félix je toho říjnového dne roku 2013, kdy došlo k vraždě, oslavencem. Kdo ho zabil je dodnes nejasné. Policisté pracují s možností, že si jeho smrt objednala konkurenční mafie.

Traduje se totiž, že Félixovy obchody zasahovaly do pašeráckých tras jiného drogového kartelu, což ho nakonec stálo život. „V rozhovoru pro noviny v roce 1992 popsal sám sebe jako nebojácného podnikatele, který riskuje bez obav, že všechno ztratí,“ napsala o něm americká novinářka Harriet Alexander. Kvůli jeho mafiánské povaze zvažují úřady ještě další možnost. Pod maskou klauna se údajně mohl ukrývat někdo, komu Félix svými pochybnými obchody zničil život, možná mu zabil někoho blízkého. Šlo skutečně o ironickou pomstu?

Foto: Youtube (RackaRacka), Youtube (Greg C), www.telegraph.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články