Skip to content

Krimi z Kanady: Sestra smrt kosí lidi bez slitování

Žena pokorně sklání hlavu. „Pastore, chci ulehčit svému svědomí,říká tiše. „Zabila jsem 8 lidí. Nemohla jsem si pomoci,pokračuje. Duchovní ji vybídne k modlitbě. Už to nikdy neudělej. Musel bych to ohlásit, pohrozí jí.

Letos 49letá Elizabeth Wettlauferová je dlouhou dobu zdravotní sestrou v Domě s pečovatelskou službou v Ontariu v Kanadě. Ráda si přihne a nepohrdne ani opiáty. Zvláště má v oblibě hydromorfon. K němu se nemá problémy dostat.

Stačí ho krást starým lidem, o které má pečovat.

Stará se jednou provždy

Sestra pod vlivem drog a alkoholu ve všem pokračuje.
Sestra pod vlivem drog a alkoholu ve všem pokračuje.

Péče o dědečky a babičky Elizabeth zmáhá a těší ji čím dál tím méně. Drogy a alkohol ji postupně ovládnou. Trpí záchvaty vzteku. Když ji zuřivost přepadne, musí si ji někde vybít. Staří lidé jí poskytují skvělou příležitost.

Jsou úplně bezmocní, zcela odkázaní na její péči. A ona se o ně opravdu postará. Jednou provždy.

Vyřeší to inzulinem

Elizabeth Wettlaufer vyfasuje doživotí.
Elizabeth Wettlauferová vyfasuje doživotí.

Stará paní, kterou se Elizabeth právě pokouší umýt, jí to nijak neusnadňuje. Sotva ji dá trochu do pořádku, znovu se znečistí. Dobrá zdravotní sestra si ale ví rady vždycky. Natáhne do injekční stříkačky inzulín.

Zručně jej penzistce aplikuje. Ženě silně klesne hladina cukru. Třese se a potí. Její tep stoupá. Nakonec upadne do bezvědomí a dlouho bolestně umírá. Elizabeth cítí uvolnění. Vztek ji načas přešel.

Kruté mordy se osvědčují

Kanaďanka Elizabeth platila za obětavou pomocnici.
Kanaďanka Elizabeth platila za obětavou pomocnici.

Elizabeth dál chodí do práce. V průběhu let 2007 až 2014 se rozzuří celkem osmkrát. A to natolik, že opět zabíjí. Vždy jí to přinese úlevu. Ale přece jenom má pocit, že by to měla někomu říct. I když to tak pěkně funguje, možná to nebude úplně v pořádku.

Je přece věřící.

Vražedkyně neváhá a svěří se svému pastorovi. Dlouho se spolu modlí a duchovní ji vážně varuje: „Už to nikdy neudělej, dcero, už nikdy více. Opravdu bych musel jít na policii. Nesmíš přece zabíjet lidi.

Ještě jednou a ohlásím to.“ V průběhu let se Elizabeth svěří celkem 11 lidem, ale nikdo nezakročí. Dokonce i její právník jí prý radí, ať raději mlčí. A tak sestra pod vlivem drog a alkoholu ve všem pokračuje.

Neztrácí čas zapíráním

Obětí možná bylo ještě víc.
Obětí možná bylo ještě víc.

Když začne policie v kanadském Ontariu vyšetřovat podezřelá úmrtí ve dvou pečovatelských domech, netrvá to příliš dlouho, než Elizabeth zatkne. Ona se ani nepokouší zapírat. Přizná nejen 8 vražd, ale i 6 nevydařených pokusů a 2 napadení.

„Musela jsem zabíjet,“ uvede vražedkyně před soudem. „Uvolnilo to tlak,“ vysvětluje klidně. Koncem června roku 2017 vyfasuje za dlouhou řadu chladnokrevných zločinů doživotí.

Foto: news.vice.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články