Kanadskoamerická hokejová liga NHL vůbec poprvé vydala vědeckou zprávu o udržitelnosti. Podle ní lední hokej čelí velmi nejisté budoucnosti vzhledem k oteplování některých oblastí. Pravda, klání o Stanley Cup probíhají v luxusních halách s umělým ledem, jenže kořeny tohoto sportu leží pod širým nebem.
Většina současných hvězd NHL vzala poprvé hokejku do ruky na zamrzlém rybníku.

Paradoxní je, že právě NHL nemalou měrou přispívá k emisím skleníkových plynů. Během 1 200 zápasů za sezonu vyprodukují haly stejné množství skleníkových plynů jako 111 000 automobilů ročně.

Příjmy NHL pramení z velké části ze vstupného a liga je k náladám svých fanoušků velmi vnímavá. Dokonce si nechala udělat výzkum ohledně jejich spotřebitelského chování. Zjistila, že diváci NHL 11x častěji recyklují a třídí odpad nebo 19x častěji darují peníze na projekty vztahující se k životnímu prostředí než zbytek americké populace.
Dá se tedy očekávat, že i sama liga se v rámci sebeprezentace vydá zelenou cestou.

Některé kluby už tímto směrem vykročily. V hale, kde své zápasy hraje Colorado Avalanche, je přebytečné teplo vzniklé během chlazení využíváno v bufetech při vaření vody pro kávu či čaj. Los Angeles Kings hrají své domácí zápasy pod solárními panely.
V Torontu zase ke chlazení nevyužívají klimatizační kompresory, nýbrž vodu z nedalekého jezera. A čpavek pro vytváření ledu se už v NHL nepoužívá vůbec.