Skip to content

Kauza Jacka Rozparovače: Mohla vraždit žena?

Druhá polovina roku 1888 zrodí netvora. Ulicemi Londýna se plíží vrah. Jeho cílem jsou prostitutky, které bestiálně vraždí a zohavuje. Pro své činy si vyslouží přezdívku Jack Rozparovač. Stane se nejslavnějším mordýřem dějin.

Odhalíme konečně jeho identitu?

Mezi podezřelými se na krátký čas objeví i jméno lékaře, sira Johna Williamse (1840–1926). Ten má však skvělé alibi a jde o mírumilovného člověka. Přivede však muže ze Scotland Yardu na novou stopu – jeho vlastní manželky!

BOX lizzie
Lizzie nemůže mít děti a vyzná se v anatomii. Je „Jackem“?

Lizzie Williamsová je pravou rukou svého manžela. V anatomii se vyzná na výbornou. Je to rázná dáma, kterou si policisté živě představují s nožem v ruce. „Byla neplodná. Prostitutky, které podstoupily obvykle i několik potratů, vnímala jako ženy, které plýtvají tím nejvzácnějším, co mají – a tak je trestala,“ míní současný badatel John Morris.

Souvisí s tím i fakt, že některé oběti neměly po vraždě dělohu?

dopis
Z pekla. Slavný vrahův dopis. Rozbor slin ale ukazuje, že ho prý odeslala žena. Mohla být vrahem, nebo měl Jack komplice – či jen nic netušící milenku?

„Rozbor slin ze zadní strany známek na dopisech psaných Jackem Rozparovačem ukazuje na to, že je odeslala žena,“ upozorňuje australský mikrobiolog Ian Findlay. Mohlo jít vážně o Lizzie? Že dopis někdo psal, neznamená totéž, jako že jej odeslal.

Lizzie je poměrně malá žena, která by podle expertů nedokázala při vraždách vyvinout takovou sílu, aby zůstala neprozrazena. Podezření tak nakonec padá.

obet
Lizzie by ženy vraždit nemohla. Nestačila by jí na to fyzička…
Foto: sites.psu.edu, wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …